EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

16/06/14 ჩემპიონატი ცერცვაძის აკადემიას დაუბრუნდა

ძველ კერას დაუბრუნდა ხელბურთელთს ეროვნული ჩემპიონატი, რომლის ბოლო ტური იმართება გლდანში, ჯემალ ცერცვაძის სახელობის აკადემიაში.

ტურის მთავარი მატჩი, იმედი-სამტრედია, რომელმაც წესით უნდა გაარკვიოს ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობა, სამშაბათს, 12 საათზე დაიწყება, პირველ დღეს კი 4 მატჩი გაიმართა.

იმედმა მოუგო ჭაბუკთა ნაკრებს – 29:24 და დაეწია სამტრედიელებს, რომლებიც დამარცხდნენ სტუ-სთან – 29:36. სტუმ დღეს ოფიციალურად გაინაღდა ჩემპიონობა.

ბათუმმა, რომელიც დღესვე ოფიციალურად გახდა ვერცხლის პრიზიორი, მოულოდნელად, ფრედ ითამაშა პეგასთან – 33:33 და ამ ჩემპიონატში პირველი ქულა დაკარგა ცხრილში თავისზე ქვემოთ მდგომ გუნდთან. ქუთაისმა, ვისაც კარგა ხანია, არ მოუგია, პირველ ტაიმში აჯობა თელავის გუნდს (19:18), მაგრამ შესვენების შემდეგ კახელებმა თამაში შემოაბრუნეს – 42:38.

ეროვნული ჩემპიონატი 2013-14. ბოლო ტური, გლდანი

16 ივნისი

ჭაბუკთა ნაკრები – იმედი 24:29

ჭაბ: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი – ე. არსენაშვილი 5, კბილაშვილი 5, გოგავა 3, ბულბულაშვილი 3, ზარნაძე 2, დანელიშვილი 2, ზ. იობაშვილი 2, რუსტამოვი 1, ჰუსეინოვი 1, ზაალიშვილი, დოლმაზაშვილი, ტიელიძე, გაწერელია, გოგუა

იმ: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი – ბეჟანიშვილი 7, ალანია 5, გ. გიორგაძე 5, ბაინაზიშვილი 5, ჩიკვილაძე 2, გ. იობაშვილი 2, აბაშიძე 2. თაბაგარი 1, ჩაკვეტაძე, მძელური, მიქავა, კალანდაძე, ჯმუხაძე, დვალიძე

პეგასი – ბათუმი 33:33

პეგ: ცინცაძე, დ. ნარსია – კოხრეიძე 9, ცხვარაშვილი 9, დიხამინჯია 8, აბჟანდაძე 3, ოსიყმაშვილი 3, ბაძაღუა 1, ქუთათელაძე, დემეტრაშვილი, სახვაძე

ბათ: სამყურაშვილი – გამზარდია 7, წივწივაძე 6, ი. ნარსია 6, მაისურაძე 6, ყაველაშვილი 5, ქარდავა 1, ჯორბენაძე 1, ვინოგრადსკი 1, ჭელიძე, ჭანტურია, გოგიჩაიშვილი, ვარშანიძე, წიტაიშვილი, ქადაგიძე

სამტრედია – სტუ 29:36

სამ: ხონელიძე, გაგუა – წითელიშვილი 7, ხაჟომია 6, თევზაძე 5, გ, ნიკურაძე 5, ჟვანია 2, ღაღანიძე 2, ხვიჩია 1, ზურაბიანი 1, ელგანდაშვილი, ავალიანი, გაგლოშვილი, ცხვარაძე, ბოცვაძე

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი – სიმონია 8, გვაზავა 5, სურმავა 5, ორჯონიკიძე 5, ამირანაშვილი 4, გოგალაძე 3, სტურუა 2, გრიშიკაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, გოგოლაძე 1, ლ. არსენაშვილი 1,

თელავი – ქუთაისი 42:38

თელ: ა. სამიტაშვილი 1, ლილუაშვილი – გიგაური 6, გ. კობახიძე 6, გიორგელაშვილი 6, ანდრიაშვილი 5, ჯ. ნიკურაძე 5, ნ. სვიმონიშვილი 4, მღებრიშვილი 3, მაისაშვილი 3, ცისკარიშვილი 3, დიდებაშვილი, ყორიაული

ქუთ: ვათიაშვილი, კუპატაძე – ჩიხლაძე 8, ტარუაშვილი 8, ახალაძე 7, მერკვილაძე 5, ჯუღელი 5, ბახტურიძე 4, კაპანაძე 1, უ. კობახიძე, ბ. გიორგაძე, ლომიძე, ტუღუში

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

მდგომარეობა——

სტუ————-18-18-0–0–655-434-36

ბათუმი———18-141–3–718-554-29

სამტრედია—–1811-0–7–656-58522

იმედი———–18-11-0–7–539-585-22

პეგასი———–18–5-3-10–564612-13

თელავი———18–4-1-13–510-582–9

ჭაბუკები——–18–3-2-13512-5958

ქუთაისი——–18–2-1-15–514-719—5

17 ივნისი

12:00 იმედი – სამტრედია

13:30 ბათუმი – თელავი

15:00 ქუთაისი – პეგასი

16:30 სტუ – ჭაბუკთა ნაკრები

18 ივნისი

12:00 ქუთაისი – სტუ

13:30 ჭაბუკთა ნაკრები – პეგასი

15:00 თელავი – სამტრედია

16:30 იმედი – ბათუმი

19 ივნისი

11:00 იმედი – ქუთაისი

12:30 თელავი – ჭაბუკთა ნაკრები

14:00 პეგასი – სამტრედია

15:30 ბათუმი – სტუ

ფოტო: ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობას იმედი და სამტრედია გაარკვევენ

 

Leave a Reply