facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე მეორე ეტაპი დაიწყო. სერბეთმა პირველი დამარცხება აგემა კორეას,  36-33, გერმანიამ დაამარცხა ჰოლანდია 25-23, ნორვეგიამ 22-19 მოუგო დანიას, ხოლო შვედეთმა სასწაული მოახდინა ესპანეთთან და ფრედ დაასრულა თამაში, რომელსაც დასრულებამდე 18 წუთით ადრე 9 ბურთით აგებდა.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში პარასკევს პირველი ეტაპის ბოლო 12 მატჩია. უკვე ცნობილია მეორე რაუნდის 8 მონაწილე, გასარკვევია კიდევ ოთხის ვინაობა. თამაშებს დილის 10 საათიდან სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტზე  იხილავთ. 

მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონი, საფრანგეთის ქალთა ნაკრები 18-20 დამარცხდა დანიასთან და ბრძოლას მხოლოდ მე-13 ადგილისთვის გააგრძელებს. დღეს იაპონიაში პირველი ეტაპი დასრულდა და მსოფლიო ჩემპიონობის 12 პრეტენდენტი შეირჩა. ტურნირი შაბათს გაგრძელდება.   

ქუთაისის სპორტის სასახლეში, საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგის მატჩში ქვეყნის ჩემპიონმა და თასის მფლობელმა, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა 35-24 დაამარცხა ვერცხლის პრიზიორი, თბილისის პეგასი, ხოლო ლიდერმა, ქუთაისმა 62-42 მოუგო გორს.

პორტუგალიის ჩემპიონატში ერეკლე არსენაშვილის გუნდმა ბრაგამ გუშინ 28-27 დაამარცხა ლისაბონის ბენფიკა, საქართველოს ნაკრების ხელბურთელი კი ერთ-ერთი საუკეთესო იყო და 4 გოლი გაიტანა. 

ვიდეო: https://www.facebook.com/GEONHF/videos/479058669386189

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, საფრანგეთმა 27-25 დაამარცხა გერმანია და ჯგუფური ეტაპის ბოლო ტურში, გადამწყვეტ მატჩში დანიას შეხვდება. მეორე ეტაპის 6 მონაწილე უკვე გამოვლენილია.

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
3 დეკემბერი
BSB ბათუმი 52-30 გორი
ქუთაისი 40-35 პეგასი
4 დეკემბერი
BSB ბათუმი 35-24 პეგასი
ქუთაისი 62-42 გორი
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ხელვაჩაური
28 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 ყვარელი
აჭარა 29-19 მამული
29 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 მამული
აჭარა 26-31 ყვარელი
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
8 დეკემბერი. ზესტაფონი
სენაკი 17-37 წყალტუბო
ზუგდიდი 16-47 აჭარა
ქუთაისი 19-47 წყალტუბო
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
ტყიბული 5-30 სამტრედია
ფოთი 22-32 აჭარა
ტყიბული 10-48 აჭარა
ზუგდიდი 16-28 სამტრედია
ტყიბული 9-28 ფოთი
ზუგდიდი 10-0 ქუთაისი
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal