EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

28/09/15 ლიდერებმა მოგება გაიხსენეს

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მეორე ტურში წინა ტურნირის ოთხთა ფინალის ოთხივე მონაწილემ, წარუმატებელი სტარტის შემდეგ, პირველი გამარჯვება მოიპოვა. მთავარ, A და B ჯგუფებში კი ლიდერობენ გერმანიის რაინ-ნეკარი, მაკედონიის ვარდარი და ხორვატიის ზაგრები.

მოქმედ ჩემპიონს, ბარსელონას შინ მძიმე თამაში ჰქონდა შვედურ კრისტიანსტადთან – 34-32. კატალონიელებს ნიკოლა კარაბატიჩის წასვლის შემდეგ ლიდერის პრობლემა აქვთ, ამ მატჩი კი ყველაზე მეტი ბურთი ტუნისელმა ინსაიდმა ვაელ ჟალუზმა გაიტანა.

ფინალისტმა, უნგრეთის ვესპრემმა შინ დაამარცხა გერმანიის ფლენზბურგი, პოლონეთის კელცემ – საფრანგეთის მონპელიე, ხოლო გერმანიის ჩემპიონმა, კილმა – თურქეთის ბეშიქთაში.

პირველ ტურში წაგების შემდეგ მოიგო პარი სენ-ჟერმენმაც, ხოლო ნიკოლა და ლუკა კარაბატიჩებმა ჯამში 13 გოლი გაუტანეს პოლონეთს პლოცკს. გაიმარჯვა სერგო დათუკაშვილის კლუბმა, ვოივოდინამაც, თუმცა, ქართველ ვეტერანს არ უთამაშია.

მეორე ტურის მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-02

ჩემპიონთა ლიგა 2015-16. კაცები. ჯგუფური ეტაპის მეორე ტური. 26-27 სექტემბერი

A ჯგუფი

ვესპრემი (უნგ, 3 ქულა) – ფლენზბურგი (გერ, 2) 28-24

ილიჩი 9, ნადი, პალმარსონი 4 – ეგერტი, მაე 4

ცელიე (სლნ, 2) – ზაგრები (ხორ, 4) 20-21

როშა 9 – მარგუცი, ნილსონი 6

პსჟ (საფ, 2) – ვისლა პლოცკი (პოლ, 1) 29-24

ნ. კარაბატიჩი 7, ჰანსენი, ლ. კარაბატიჩი 6 – როშა, ჟიტნიკოვი 5

კილი (გერ, 2) – ბეშიქთაში (თურ, 0) 32-21

დამკე, ვუინი, ვინჩეკი 6 – დიონე 5

B ჯგუფი

კელცე (პოლ, 2 ქულა) – მონპელიე (საფ, 0) 30-23

ბელეცკი 7, ლიევსკი 5 – დოლენეცი 6, გიგუ 4

ბარსელონა (ესპ, 2) – კრისტიანსტადი (შვდ, 2) 34-32

ჟალუზი 6, იხა, ლაზაროვი 5 – ბიორნსენი 11

კოლდინგი (დან, 0) – რაინნეკარ ლიოვენი (გერ, 4) 18-30

ვარდარი (მკდ, 4) – პიკ სეგედი (უნგ, 2) 27-23

კარაჯიჩი 5, დუიშებაევი 4 – კალმანი 6, ბომბაჩი 5

A და B: გამარჯვებული გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

C ჯგუფი

ტატრან პრეშოვი (სლკ, 0) – მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ, 4) 20-30

ვოივოდინა (სრბ, 2) – ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს, 2) 26-24

მარიანოვიჩი 11 – კოვალევი 10

ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ, 2) – პორტუ (პორ, 2) 30-23

D ჯგუფი

მეტალურგ სკოპიე (მკდ, 2) – შაფჰაუზენი (შვც, 0) 28-24

ელვერუმი (ნორ, 2) – სკიერნი (დან, 4) 23-37

ბაია მარე (რუმ, 2) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ, 2) 35-30

C და D: ორ-ორი საუკეთესო ჯვარედინად შეხვდება ერთმანეთს დამატებით რაუნდში და 2 გამარჯვებული გავა მერვედფინალში

მესამე ტური: 30 სექტემბერი-4 ოქტომბერი

 

Leave a Reply