gnhf-rrr

24/03/15 ათეული ფინალური ოთხეულისთვის იბრძვის

დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ეტაპი 1998-99 წლებში დაბადებულ ჭაბუკებს შორის. პირველ ეტაპზე რეგიონული პირველობების პრიზიორები გამოვლინდნენ, ახლა კი ორ ჯგუფად დაყოფილი 10 გუნდი ფინალურ ოთხეულში გასასვლელად იბრძვის.

ფორმატი მკაცრია – ტურნირი ერთწრიანია და ფინალის საგზურს მხოლოდ 2-2 საუკეთესო გუნდი მიიღებს, ამდენად, ყველა მატჩის შედეგს დიდი მნიშვნელობა აქვს. პირველი ტურის თამაშებიდან აღსანიშნავია თბილისის ლიგის მესამე პრიზიორის, იმედის გამარჯვება აღმოსავლეთის ჩემპიონ გორთან – 41-37.

მეორე ეტაპი 18 მარტს დასრულდება, ოთხი საუკეთესო კი ჩემპიონობისთვის ბრძოლას ოთხთა ფინალის ფორმატით (ნახევარფინალი და ფინალი) გააგრძელებს.

საქართველოს ჩემპიონატი. ჭაბუკები, 1998-99.

მეორე ეტაპი. 24 მარტი, გლდანი

(ოთხთა ფინალში გადის 2-2 საუკეთესო)

A ჯგუფი: ქარიშხალა, ქუთაისი, თელავი, ბათუმი, ზუგდიდი

ქარიშხალა-ბათუმი 42-29

ქარ: ხანდოლიშვილი, დ. მამულაშვილი – ბიბილეიშვილი 9, ბულბულაშვილი 9, არსენაშვილი 7,  ლ. მამულაშვილი 6, ივანიაძე 3, ჭინჭარაძე 2, წიკლაური 2, ციხიშვილი 2, კვირკველია 1, ასაბაშვილი 1 – მწვ. ქობელაშვილი, ფერაძე

ბათ:  ნ. ქათამაძე, დავითაძე – აბაშიძე 7, მალაყმაძე 7, მახაჭაძე 6, სიხარულიძე 4, კოტიშაძე 3, დიასამიძე 1, ხოზრევანიძე 1, კეკელიძე, გ. ქათამაძე. მამალაძე, კოტიშაძე, ბოლქვაძე, კაიშვილი – მწვ. წიტაიშვილი,, ლომთათიძე

ზუგდიდი-თელავი 34-23

ზუგ: ხასია – ესართია 11, ბულია 7, გრიგოლია 4, ძაძამია 3, გოგოხია 2, ეხვაია 2, კუკავა 2, ჭკადუა 2, ხურციძე 1,  კვარაცხელია, გადელია – მწ. ფარცვანია, გვარამია

თელ: ლილუაშვილი, ერგემლიძე – დოლმაზაშვილი 8, ბაჩიაშვილი 5, კაიშაური 5, ყორიაული 4, გიგაური 1, მესხიშვილი, ზურაბიშვილი, ილაშვილი, აღვინოვი, კონჭოშვილი – მწვ. მამალაშვილი, ბეგაშვილი

B ჯგუფი: გორი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, რუსთავი

გორი-იმედი 37-41

გორ: ვათიაშვილი, ჯაფარიძე – ნიაზაშვილი 10, თ. ტარუაშვილი  8, დალაქიშვილი 7, მჭედლიშვილი 4, მურადაშვილი 3, ტიელიძე 3, გუდურაშვილი 2, ქესანაშვილი, თომაშვილი, გახოკიძე, . ტარუაშვილი, ყანჩაველი – მწვ. მამაცაშვილი, მოციქულაშვილი, გაგლოშვილი

იმ: ხარაიშვილი – ჰუსეინოვი 11, რუსტამოვი 9, მელაშვილი 7, იობაშვილი 6, მიქავა 3, ბაინაზიშვილი 2, გოგუა 2,  ბაზანოვი 4,  ტიგიშვილი, გოზალოვი, ზაალიშვილი,  მღებრიშვილი, თურქაძე, ა. ადეიშვილი, გ. ადეიშვილი – მწვ. მეტრეველი, სამადაშვილი, შარანგია

პეგასი-რუსთავი 50-30

პეგ: მჭედლიძე, ზარგინავა, ზურაბიშვილი – ზარნაძე 12, ცხოვრებაძე 11, მაისურაძე 8, ლაპიაშვილი 6, ნაზღაიძე 5, მიქაძე 5, ბაჯალაძე 3, გაწერელია, ხვადაგიანი, ცირეკიძე, გოგოლაძე, კაჭკაჭაშვილი, მამაგეიშვილი – მწვ. კალანდაძე, სახვაძე, გელაშვილი

რუს: ბაბუნაძე – ჩუთლაშვილი 6, ზედელაშვილი 5, ლურსმანაშვილი 5, შუშანაშვილი 4, ბუიშვილი 3, ეგაძე, 3, ეძგვერაძე 3,  სამხარაძე 1, ხათრიძე, ბალუხაშვილი – მწვ. მძელური, ხარაიძე

25 მარტი

12:00 ბათუმი-ზუგდიდი

13:30 თელავი-ქუთაისი

15:00 სამტრედია-პეგასი

16:30 რუსთავი-იმედი

26 მარტი

12:00 ზუგდიდი-ქუთაისი

13:30 იმედი-სამტრედია

15:00 თელავი-ქარიშხალა

16:30 გორი-რუსთავი

27 მარტი

12:00 ქუთაისი-ბათუმი

13:30 სამტრედია-რუსთავი

15:00 ქარიშხალა-ზუგდიდი

16:30 პეგასი-გორი

28 მარტი

12:00 ბათუმი-თელავი

13:30 გორი-სამტრედია

15:00 იმედი-პეგასი

16:30 ქარიშხალა-ქუთაისი

Leave a Reply