EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

25/03/15 ზუგდიდი, პეგასი და იმედი ლიდერობენ

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის მეორე ეტაპზე, გლდანში, გაიმართა მეორე ტურის მატჩები. ორი დღის შემდეგ 2-2 მოგებით ლიდერობენ ზუგდიდი, იმედი და პეგასი.

10 გუნდი ორ ჯგუფადაა დაყოფილი. თითოეული ხუთეულიდან ოთხთა ფინალში 2-2 საუკეთესო გადის. B ჯგუფის ფავორიტებმა, პეგასმა და იმედმა 2-2 მატჩი უკვე მოიგეს. A ჯგუფში დღეს მეორედ გაიმარჯვა ზუგდიდმა, ვინც დაამარცხა ბათუმი – 32-23. ხუთშაბათს აქ პრინციპული თამაშია ზუგდიდსა და დასავლეთის ლიგის ჩემპიონ ქუთაისს შორის. ამ ჯგუფიდან ოთხთა ფინალში გასასვლელად ეს ორი გუნდი და საქართველოს შარშანდელი ჩემპიონი, ქარიშხალა იბრძოლებენ.

მეორე ეტაპი 28 მარტს დასრულდება, ხოლო ოთხთა ფინალი აქვე გაიმართება 6-7 აპრილს.

საქართველოს ჩემპიონატი. ჭაბუკები, 1998-99.

მეორე ეტაპი. 25 მარტი, გლდანი

(ოთხთა ფინალში გადის 2-2 საუკეთესო)

A ჯგუფი: ქარიშხალა, ქუთაისი, თელავი, ბათუმი, ზუგდიდი

ბათუმიზუგდიდი 23-32

ბათ: ნ. ქათამაძე, დავითაძე – მალაყმაძე 6, მახაჭაძე 5, აბაშიძე 3, სიხარულიძე 3, კოტიშაძე 2, დიასამიძე 2, ხოზრევანიძე 2, კეკელიძე, გ. ქათამაძე. მამალაძე, ბოლქვაძე, კაიშვილი – მწვ. წიტაიშვილი, ლომთათიძე

ზუგ: ხასია – გრიგოლია 14, ძაძამია 7, ესართია 4, ბულია 3, კუკავა 2, ჭკადუა 1, კვარაცხელია 1, გოგოხია, ეხვაია, ხურციძე, გადელია – მწ. ფარცვანია, გვარამია

თელავიქუთაისი 29-39

თელ: ლილუაშვილი, ერგემლიძე – კაიშაური 9, დოლმაზაშვილი 9, ილაშვილი 4, ყორიაული 4, ბაჩიაშვილი 3, გიგაური, მესხიშვილი, ზურაბიშვილი, აღვინოვი, კონჭოშვილი – მწვ. მამალაშვილი, ბეგაშვილი

ქუთ: კუპატაძე, აფხაძე – კბილაშვილი 14, მერკვილაძე 9, დარსაველიძე 4, რობაქიძე 4, მამისეიშვილი 3, ნოდია 1, არსენიძე 1, გიორგაძე 1, თოდაძე 1, კლდიაშვილი 1, სულაბერიძე, ფაილოძე – მწვ. თავხელიძე, გობეჯიშვილი

ზუგდიდი 4 ქულა (2 თამაშიდან), ქარიშხალა 2 (1), ქუთაისი 2 (1), თელავი 0 (2), ბათუმი 0 (2)

B ჯგუფი: გორი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, რუსთავი

სამტრედიაპეგასი 37-50
სამ: დავითაშვილი, ქავზინაძე – კორაშვილი 14, ანტონოვიჩი 9, შევჩენკო 5, სხვიტარიძე 4, გეგია 2, ბოცვაძე 1, ძნელაძე 1, რ. ზურაბიანი 1, თოდუა, გაგუა – მწვ. ქავზინაძე, ხელისუფალი

პეგ: ზარგინავა, მჭედლიძე, ცირეკიძე – ზარნაძე 16, ცხოვრებაძე 10, მიქაძე 7, ბაჯალაძე 7, მაისურაძე 6, ხვადაგიანი 2, ლაპიაშვილი 2, მამაგეიშვილი – მწვ. კალანდაძე, სახვაძე, გელაშვილი

რუსთავიიმედი 17-47

რუს: ბაბუნაძე – შუშანაშვილი 7, ჩუთლაშვილი 5, ლურსმანაშვილი 2, სამხარაძე 2, ეგაძე 1, ზედელაშვილი, ბუიშვილი, ეძგვერაძე, ხათრიძე, ბალუხაშვილი – მწვ. მძელური, ხარაიძე

იმ: ხარაიშვილი – გოგუა 7, ჰუსეინოვი 7, მიქავა 7, ბაზანოვი 6, იობაშვილი 4, ტიგიშვილი 4, მღებრიშვილი 4, რუსტამოვი 3, მელაშვილი 3, გოზალოვი 2, ბაინაზიშვილი, თურქაძე – მწვ. მეტრეველი, სამადაშვილი, შარანგია

იმედი 4 (2), პეგასი 4 (2), გორი 0 (1), სამტრედია 0 (1), რუსთავი 0 (2)

26 მარტი
12:00 ზუგდიდი-ქუთაისი
13:30 იმედი-სამტრედია
15:00 თელავი-ქარიშხალა
16:30 გორი-რუსთავი

27 მარტი
12:00 ქუთაისი-ბათუმი
13:30 სამტრედია-რუსთავი
15:00 ქარიშხალა-ზუგდიდი
16:30 პეგასი-გორი

28 მარტი
12:00 ბათუმი-თელავი
13:30 გორი-სამტრედია
15:00 იმედი-პეგასი
16:30 ქარიშხალა-ქუთაისი

Leave a Reply