EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

18/06/4 საპრიზო ადგილები საბოლოოდ განაწილდა

საქართველოს ჩემპიონატის ბოლოსწინა დღეს ოფიციალურად განაწილდა საპრიზო ადგილები – საქართველოს ჩემპიონი ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდი გახდა, მეორეზე გავიდა ბათუმი, ხოლო მესამეზე -სამტრედია.

მიუხედავად ამისა, ხვალ, შეჯიბრების ბოლო დღეს, პრინციპულ თამაშს გამართავენ სტუ და ბათუმი. გასარკვევია ასევე მეექვსე ადგილის მფლობელის ვინაობა – ეს გადაწყდება თელავისა და ჭაბუკთა ნაკრების მატჩის შემდეგ.

ეროვნული ჩემპიონატი 2013-14. ბოლო ტური, გლდანი

18 ივნისი

ქუთაისი – სტუ 17:30

ქუთ: ვათიაშვილი, კუპატაძე – ბახტურიძე 3, ბ. გიორგაძე 3, ჩიხლაძე 3, კაპანაძე 3, ტარუაშვილი 2, ჯუღელი 2, ლომიძე 1, ახალაძე, მერკვილაძე, უ. კობახიძე, ტუღუში

სტუ: ცერცვაძე, ხიდეშელი – ამირანაშვილი 11, სიმონია 5, ორჯონიკიძე 5, აბრამიშვილი 4, გრიშიკაშვილი 3, სურმავა 2, გოგოლაძე, ბერძენიშვილი, გოგალაძე, სტურუა, ლ. არსენაშვილი, გვაზავა

ჭაბუკთა ნაკრები – პეგასი 29:40

ჭაბ: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი – ბულბულაშვილი 6, დანელიშვილი 5, კბილაშვილი 4, ზაალიშვილი 4, რუსტამოვი 3, გოგავა 3, ე. არსენაშვილი 2, გოგუა 2, დოლმაზაშვილი, ზარნაძე, ჰუსეინოვი, ზ. იობაშვილი, ტიელიძე, გაწერელია

პეგ: ცინცაძე 1, დ. ნარსია – ბაძაღუა 10, დიხამინჯია 9, დემეტრაშვილი 5, ოსიყმაშვილი 4, კოხრეიძე 4, ცხვარაშვილი 3, აბჟანდაძე 3, სახვაძე 1, ქუთათელაძე

თელავი – სამტრედია 31:40

თელ: ა. სამიტაშვილი, ლილუაშვილი 1 – გიგაური 8, ჯ. ნიკურაძე 5, გ. კობახიძე 4, ცისკარიშვილი 3, გიორგელაშვილი 2, მაისაშვილი 2, მღებრიშვილი 2, ნ. სვიმონიშვილი 2, ყორიაული 1, დიდებაშვილი 1

სამ: ხონელიძე – წითელიშვილი 8, ხაჟომია 7, გ. ნიკურაძე 7, ხვიჩია 5, თევზაძე 4, ღაღანიძე 4, ჟვანია 3, ზურაბიანი 1, ცხვარაძე 1, ელგანდაშვილი

იმედი – ბათუმი 24:41

იმ: მღებრიშვილი, ხარაიშვილი – ბეჟანიშვილი 5, გ. გიორგაძე 5, ალანია 4, თაბაგარი 3, ბაინაზიშვილი 2, ჩაკვეტაძე 2, კალანდაძე 2, გ. იობაშვილი 1, ჩიკვილაძე, აბაშიძე, მძელური, დვალიძე, ჯმუხაძე

ბათ: სამყურაშვილი – გამზარდია 10, წივწივაძე 6, ქადაგიძე 5, ყაველაშვილი 5, ჯორბენაძე 4, ვინოგრადსკი 4, ი. ნარსია 3, გოგიჩაიშვილი 2, ჭელიძე 1, წიტაიშვილი 1, ქარდავა, ჭანტურია, მაისურაძე, ვარშანიძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელიელენე არაბული, რატი მსხვილიძეაკაკი ტალახაძე

მდგომარეობა——

სტუ————-2020-0–0–733-49040

ბათუმი———20-16-1–3–787600-33

სამტრედია—–20-13-0–7–737-649-26

იმედი———–20-11-0–9–596-667-22

პეგასი———–207-3-10–633-657-17

თელავი———20–4-1-15–563-650–9

ჭაბუკები——–20–3-2-15–580-683–8

ქუთაისი——–20–2-1-17–545-778—5

19 ივნისი

11:00 იმედი – ქუთაისი

12:30 თელავი – ჭაბუკთა ნაკრები

14:00 პეგასი – სამტრედია

15:30 ბათუმი – სტუ

ფოტო: ჩემპიონატის მეორე პრიზიორი – ბათუმი

Leave a Reply