EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

15/11/13 მინსკში ბარსელონასთან მატჩს 15 000 მაყურებელი დაესწრო

დღეს დაიწყო ჩემპიონთა ლიგის მორიგი ტური. მინსკში 15 000 მაყურებელი დაესწრო დინამოს მატჩს ბარსელონასთან.

ბარსელონამ 35:25 მოიგო, ხოლო ბელარუსმა სიარჰეი რუტენკამ 8 გოლი გაუტანა თანამემამულეებს. ამავე ჯგუფში, მაკედონიურ დერბიში ვარდარმა დაამარცხა მეტალურგი – 27:22 და ქულებით გაუთანაბრდა თანაქალაქელებს. A ჯგუფში გერმანიის რეინ ნეკარმა იოლად მოუგო ხორვატიის ზაგრებს – 34:26.

კაცები შაბათ-კვირას პირველ წრეს დაასრულებენ, ხოლო ქალთა ტურნირზე ბოლო, მეექვსე ტურია და მეორე ჯგუფური ეტაპის ყველა მონაწილე გამოვლინდება. გასათამაშებელი დარჩა 2 საგზური. A ჯგუფში მეორე ადგილისთვის იბრძვიან ავსტრიის ჰიპო, რუმინეთია ბაია მარე და გერმანიის ტიურინგერი, ხოლო B ჯგუფში გადამწყვეტი იქნება მონტენეგროს ბუდუჩნოსტის და უნგრული ფერენცვაროშის მატჩი.

ფოტო: სიარჰეი რუტენკა (22) დინამო-ბარსელონას მატჩში

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 14-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

14 ნოე: რეინ–ნეკარი (გერ)ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 34:26

17 ნოე, 21:00 მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) სტ. პეტერბურგი (რუს)

17 ნოე, 23:00 ცელიე ლაშკო (სლნ) – ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 8 ქულა, რეინ–ნეკარი 7, ცელიე, ზაგრები 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

16 ნოე, 23:30 პორტუ (პორ) – ვისლა პლოცკი (პოლ)

17 ნოე, 20:00 კოლდინგი (დან) – ტარგი კილცე (პოლ)

17 ნოე, 21:45: დიუნკერკი (საფ) – კილი (გერ)

კილცე 8, კოლდინგი, კილი 6, ვისლა 2 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

14 ნოე: დინამო მინსკი (ბლრ) – ბარსელონა (ესპ) 25:35

14 ნოე: მეტალურგ სკოპიე (მკდ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 22:27

17 ნოე, 20:00 ვაკერ თიუნი (შვც) – პსჟ (საფ)

ბარსელონა 9, ვარდარი, მეტალურგი 6, დინამო 4 / პსჟ 3, თიუნი 0

D ჯგუფი

16 ნოე, 17:45 ჰამბურგი (გერ) – ფლენზბურგი (გერ)

16 ნოე, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) – გორენიე ველენიე (სლნ)

17 ნოე, 18:00 დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ოლბორგი (დან)

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 4, ლოგრონიო 2 / გორენიე 2, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 16-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

16 ნოე, 21:30 დიორი ეტო (უნგ) – ბაია მარე (რუმ)

17 ნოე, 18:00 ტიურინგერი (გერ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

დიორი 10, ჰიპო 4 / ბაია მარე 4, ტიურინგერი 2

B ჯგუფი

17 ნოე, 16:15 მიდტიულანდი (დან) – ლიუბლინი (პოლ)

17 ნოე, 21:00 ბუდუჩნოსტი (მნტ) – ფერენცვაროში (უნგ)

მიდტიულანდი 8, ბუდუჩნოსტი 6 / ფერენცვაროში 6, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

16 ნოე, 20:00 კრიმ მერკატორი (სლნ) – ლაიპციგი (გერ)

17 ნოე, 16:15 მეცი (საფ) – სევეჰოფი (შვდ)

კრიმი 7, სევეჰოფი 7 / მეცი 4, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

16 ნოე, 22:30 ლარვიკი (ნორ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ)

17 ნოე, 15:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) – პოდრავკა (ხორ)

ვარდარი 9, ლარვიკი 9 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

 

Leave a Reply