gnhf-rrr

ჩვიდმეტწლამდელთა ორი მოგება

ხელბურთელ გოგონათა ორი ნაკრები ემზადება ევროპის ჩემპიონატებისთვის. უმცროსი ასაკის, ჩვიდმეტწლამდელთ გუნდმა სპორტკომპლექს არენაში ორჯერ უმასპინძლე სომეხ თანატოლებს და მოიგო – 27-11, 31-12.

ეს უმცროსი ასაკის გოგონათა ნაკრების პირველი ოფიციალური მატჩები იყო. მათ ოფიციალური შეჯიბრება უწევთ ივლისის ბოლოს, ლიტვაში – 17-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატი. გუნდი შემოდგომიდან ემზადება ახალგაზდა მწვრთნელის, გელა ჟვანიას ხელმძღვანელობით. ნაკრებში თავმოყრილია საქართველოს 6 კლუბის – ფოთის, წყალტუბოს, აჭარის, მამულის, ქარიშხალასა და პეგასის მოთამაშეები.  

უფროსი ასაკის, ცხრამეტწლამდელთა ნაკრებს ევროპს ჩემპიონატის კვალიფიკაცია 17-19 მარტს აქვს ბელარუსში – ბელარუსის, პორტუგალიისა და შვეიცარიის წინააღმდეგ.

ხელბურთი. ამხანაგური მატჩი. გოგონები

5 მარტი, არენა 2

საქართველო (17) – სომხეთი (17) 27-11

საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი, არაბაჯევი – ჯგერენაია 7, ჯავახიშვილი 5, გაგნიძე 3, გვათუა 2, ხოხბა 2, ა. ჩხაიძე 2, ე. ჩხაიძე 2, სურგულაძე 1, კერესელიძე 1, შახულოვი 1, დოლიძე 1, იაშვილი, ქებაძე, მ. ცინცაძე, გოგია, ქ. ცინცაძე, ბჟალავა – მწვ. ჟვანია

სომ: მარუკიანი, ა. ჰოვანისიანი – პოღოსიანი 3, ს. გიურჯინიანი 3,  ბეილერიანი 2, გასპარიანი 1, ასლანიანი 1, სააკოვა 1, ისკანდარიანი, მნაცაკანიანი, ნიკოღოსიანი, აივაზიანი, მ. ჰოვანისიანი – მწვ. ა. გიურჯინიანი, ოჰანიანი 

მსაჯები: კუნელაშვილი, ჭკუასელი

6 მარტი, არენა 1

საქართველო (17) – სომხეთი (17) 31-12

საქ: ჩავჩიძე, ჯიქურაშვილი, არაბაჯევი – შახულოვი 8, გაგნიძე 4, ჯავახიშვილი 4, ჯგერენაია 3, მ. ცინცაძე 2, ა. ჩხაიძე 2, ე. ჩხაიძე 2, გვათუა 1, სურგულაძე 1, კერესელიძე 1, ქებაძე 1, ქ. ცინცაძე 1, ბჟალავა 1, ხოხბა, დოლიძე, იაშვილი, გოგია

სომ: მარუკიანი, ა. ჰოვანისიანი – გიურჯინიანი 2, სააკოვა 2,  გასპარიანი 2, პოღოსიანი 1, მ. ჰოვანისიანი 1, ასლანიანი 1, ისკანდარიანი 1, მნაცაკანიანი 1, ნიკოღოსიანი 1, ბეილერიანი, აივაზიანი

მსაჯები: თ. კევლიშვილი, ნ. კევლიშვილი

ევროპის ჩემპიონატი 2017, 17წ  ქალები 

ჩემპიონატი ლიტვაში (კლაიპედა), 14-20 აგვისტო

A ჯგუფი: პორტუგალია, ბელარუსი, თურქეთი, იტალია, საქართველო

B ჯგუფი: უკრაინა, ლიტვა, ფინეთი, ლატვია, ბრიტანეთი

ჩემპიონატი მაკედონიაში (სკოპიე), 14-20 აგვისტო:

A ჯგუფი: პოლონეთი, მაკედონია, შვეიცარია, საბერძნეთი, ფარერები

B ჯგუფი: სლოვენია, ბულგარეთი, ისლანდია,  ისრაელი, კოსოვო

უძლიერესი 16, 10-20 აგვისტოსლოვაკეთი (მიჰალოვცე): რუსეთი, დანია, ნორვეგია საფრანგთი, შვედეთი, უნგრეთი, ჰოლანდია, ესპანეთი, რუმინეთი, გერმანია, ხორვატია, სერბეთი, ავსტრია, მონტენეგრო, სლოვაკეთი, ჩეხეთი

Leave a Reply