სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპზე პირველი ნაწილი დასრულდა. 4-4 მოგებით ლიდერობენ ქარიშხალა და პეგასი.

მესამე ადგილზეა კიდევ ერთი თბილისური გუნდი - იმედი, რომელმაც დღეს 39:30 დაამარცხა თელავი. თელაველები პირველ ტაიმში წინ იყვნენ და სადღაც 45-ე წუთამდე უწევდნენ წინააღმდეგობას მეტოქეს. ანგარიში 26:26 იყო, როდესაც იმედმა საფინალო სპურტი წამოიწყო და მეტოქე გატეხა - 39:30. პეგასმა იოლად დაამარცხა სამტრედია - 40:24.

რვავე გუნდი მარტის ბოლოს შეიკრიბება და ერთწრიან ტურნირს დაასრულებს, რის შემდეგაც გამოირკვევა უძლიერესი ექვსეული, ვინც ჩემპიონობისთვის ბრძოლას 0 ქულიდან დაიწყებს.

ექვსეულში მოსახვედრად საუკეთესო შანსები აქვთ თბილისის ლიგის პრიზიორებს - ქარიშხალას, პეგასსა და იმედს. ამ სამეულს ერთბაშად 4 გუნდი მიჰყვება - გორი, ფოთი, მამული და ზუგდიდი. შანსები არც დანარჩენებს - სამტრედიას, თელავსა და ყვარელს დაუკარგავთ.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

7 მარტი, არენა 1

პეგასი - სამტრედია 40:24

პეგასი: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 9, კაჭკაჭაშვილი 7,ზარნაძე 6, გოგავა 5, ნაზღაიძე 5, გაწერელია 5, მაისურაძე 1, ვიბლიანი 1, კალანდაძე 1, ხვადაგიანი, ბაბუციძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

სამტრედია: გაგუა, გოგიშვილი - ცხვარაძე 6, ანტონოვიჩი 6, ბოცვაძე 6, ჯორბენაძე 6, ხვიჩია, ზურაბიანი, ქავზინაძე, ძნელაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

იმედი - თელავი 39:30

იმედი: ხორავა, როკაშვილი - რუსტამოვი 9, მღებრიშვილი 8, ბაინაზაშვილი 7, მიქავა 6, დვალიძე 5, საზაგლიშვილი 2, თურქაძე 1, ჰუსეინოვი 1, მელაშვილი, ჯაბანაშვილი

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 14, კაიშაური 4, გიგაური 4, ბაჩიაშვილი 3, აღვინოვი 2, საღირაშვილი 2, ყორიაული 1, ხანჯალიაშვილი

მსაჯები: გიორგი სამყურაშვილი, გია წივწივაძე

საერთო ცხრილი

ქარიშხალა 8 (+52)

პეგასი 8 (+39)

იმედი 6 (+18)

გორი 4 (+20)

ზუგდიდი 4 (-12)

ფოთი 4 (-15)

მამული 4 (-16)

სამტრედია 2 (-20)

თელავი 0 (-25)

ყვარელი 0 (-41)

საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

სპორტკომპლექს არენაში გრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი ჭაბუკთა შორის. ტურის მეორე დღეს მეორე მატჩი მოიგო თბილისის ლიგის მეორე პრიზიორმა, პეგასმა.

ტიტე კალანდაძის გუნდმა 38:27 (26:17) დაამარცხა ზუგდიდი. პირველი მატჩი გამართა დასავლეთის მეორე პრიზიორმა სამტრედიამ და მოუგო აღმოსავლეთის ჩემპიონს, თელავის გუნდს - 27:21 (14:11).

ხვალ ჩემპიონატზე ორი საინტერესო მატჩია. 16 საათზე ითამაშებენ სამტრედია და ზუგდიდი, 17:30 კი ერთმანეთის პირისპირ წარდგება თბილისის ლიგის ორი პრიზიორი - პეგასი და იმედი. შესაძლოა, ეს ტურის ცენტრალური თამაშიც იყოს.

ფოტო: თელავი - სამტრედია

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

4 მარტი, არენა 1

ზუგდიდი - პეგასი 27:38

ზუგდიდი: ხასია - ბულია 11, ძაძამია 5, ხურციძე 4, გრიგოლია 3, თოდუა 2, ესართია 2, კუკავა, კვარაცხელია, ეხვაია, ჭითანავა, ჩიქობავა, გოგოხია

პეგასი: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 10, გაწერელია 10, ზარნაძე 7, მაისურაძე 5, ნაზღაიძე 4, ლაპიაშვილი 1, ხვადაგიანი 1, ბაბუციძე, ვიბლიანი, კაჭკაჭაშვილი, კალანდაძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

თელავი - სამტრედია 21:27

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - ყორიაული 7, კაიშაური 7, დანელიშვილი 4, ბაჩიაშვილი 2, აღვინოვი 1, გიგაური, ხელაშვილი, გაგნიძე, საღირაშვილი, ხანჯალიაშვილი

სამტრედია: გაგუა, გოგიშვილი - ბოცვაძე 8, ანტონოვიჩი 7, ცხვარაძე 7, ჯორბენაძე 4, ძნელაძე 1, ზურაბიანი, კიკაჩეიშვილი, ქავზინაძე, ხვიჩია, ბოჭორიშვილი

პეგასი 4 ქულა (2 თამაშიდან), იმედი 2 (1), სამტრედია 2 (1), თელავი 0 (2), ზუგდიდი 0 (2)

5 მარტი

16:00 სამტრედია - ზუგდიდი

17:30 იმედი - პეგასი

6 მარტი

16:00 სამტრედია - იმედი

17:30 ზუგდიდი - თელავი

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

თამაშების პირდაპირი სტრიმინგი ეწყობა ფედერაციის ვებგვერდსა http://geohandball.ge/ და მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/?CI=1&ci_c=broadcast

პირველი ხუთეული: ქარიშხალა 8 ქულა, გორი 4, ფოთი 4, მამული 4, ყვარელი 0

საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

საქართველოს ჩემპიონატზე ჭაბუკთა შორის მორიგი ორი მატჩი გაიმართა. ლიდერი, პეგასი მეოთხე დღეს ისვენებდა.

იმედისა და სამტრედიის მატჩის პირველი ტაიმი თანაბარ ბრძოლაში წარიმართა. თბილისელებმა მხოლოდ 1 ბურთით მოიგეს თამაშის ნახევარი (16:15), მაგრამ შესვენების შემდეგ სწრაფად დაიწყეს უპირატესობის ზრდა - საბოლოოდ, 33:25.

ტური პირველმა დაასრულა ზუგდიდმა. თბილისურ გუნდებთან 2 მარცხის შემდეგ მწვრთნელ ნელი ფარცვანიას გუნდმა ჯერ სამტრედიას მოუგო, დღეს კი - თელავს - 34:30. ზუგდიდს 4 ქულა აქვს და მარტის ბოლოს, როდესაც საერთო ტური გაიმართება, უთუოდ იბრძოლებს საფინალო ექვსეულში გასასვლელად. ჯერჯერობით სამივე მატჩი წააგეს თელაველებმა.

პარასკევს სპორტკომპლექს არენაში ტური დასრულდება.

ფოტო: ზუგდიდი - თელავი

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

6 მარტი

სამტრედია - იმედი 25:33

სამტრედია: გაგუა, გოგიშვილი - ცხვარაძე 11, ანტონოვიჩი 5, ბოცვაძე 5, ჯორბენაძე 2, ხვიჩია 1, ზურაბიანი 1, ქავზინაძე, ძნელაძე

იმედი: ხორავა, როკაშვილი - რუსტამოვი 10, იობაშვილი 9, მღებრიშვილი 4, ჰუსეინოვი 4, ბაინაზაშვილი 4, მელაშვილი 1, მიქავა 1, ჯაბანაშვილი, დვალიძე, საძაგლიშვილი, თურქაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

ზუგდიდი - თელავი 34:30

ზუგდიდი: ხასია - ესართია 11, გრიგოლია 7, ბულია 7, ხურციძე 6, ძაძამია 2, კუკავა 1, ეხვაია, თოდუა, კვარაცხელია

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 14, კაიშაური 5, აღვინოვი 4, ყორიაული 3, გიგაური 3, საღირაშვილი 1, ხანჯალიაშვილი, ბაჩიაშვილი

მსაჯები: გიორგი სამყურაშვილი, გია წივწივაძე

პეგასი 6 ქულა (3 თამაშიდან), იმედი 4 (3), ზუგდიდი 4 (4), სამტრედია 2 (3), თელავი 0 (4),

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

თამაშების პირდაპირი სტრიმინგი ეწყობა ფედერაციის ვებგვერდსა http://geohandball.ge/ და მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/?CI=1&ci_c=broadcast

პირველი ხუთეული: ქარიშხალა 8 ქულა, გორი 4, ფოთი 4, მამული 4, ყვარელი 0

საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

სპორტკომპლექს არენაში გაგრძელდა საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბარებულ ბიჭებს შორის. საგაზაფხული ეტაპი მეორე ხუთეულმა დაიწყო.

 

თბილისის ლიგის მეორე პრიზიორი, პეგასი იოლად უგებდა აღმოსავლეთის ჩემპიონ თელავს - 25:10 შესვენებაზე. მეორე ტაიმში თელაველებმა მოუმატეს. მას შემდეგ, რაც მსაჯმა უხეშობისთვის პეგასის მეკარე მჭედლიძე გააძევა, სხვაობა 4 ბურთამდე დავიდა, მაგრამ თბილისელებმა მაინც მოახერხეს მოგება - 34:28.

ზუგდიდი დაახლოებით ამავე სხვაობით დამარცხდა იმედთან, მაგრამ თამაში აქ უფრო თანაბარი იყო. დასავლეთის მესამე პრიზიორმა პირველი ტაიმი თანაბრად ითამაშა, რამდენჯერმე წინ გავიდა და მხოლოდ შესვენების წინ მოახერხა იმედმა საგრძნობი სხვაობის შექმნა - 21:17, საბოლოოდ კი - 37:30. ზუგდიდმა მებრძოლი გუნდის შთაბეჭდილება დატოვა. გამოირჩეოდნენ მეკარე ხასია, უკანახაზელი გრიგოლია და პივოტი ესართია.

ხვალ ჩემპიონატზე მორიგი ორი მატჩია.

ფოტო: იმედი - ზუგდიდი

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

3 მარტი, არენა 1

თელავი - პეგასი 28:34

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე - დანელიშვილი 12, ბაჩიაშვილი 9, კაიშაური 4, ყორიაული 3, აღვინოვი, გიგაური, ხელაშვილი, გაგნიძე, საღირაშვილი, ხანჯალიაშვილი

პეგასი: მჭედლიძე - ცხოვრებაძე 8, გაწერელია 7, ზარნაძე 6, მაისურაძე 4, ნაზღაიძე 4, ვიბლიანი 2, ლაპიაშვილი 2, ხვადაგიანი 1, ბაბუციძე, კაჭკაჭაშვილი, კალანდაძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

ზუგდიდი - იმედი 30:37

ზუგდიდი: ხასია, ესართია - გრიგოლია 9, ჭითანავა 8, ბულია 5, ხურციძე 4, ძაძამია 3, კუკავა 1, თოდუა, ჩიქობავა, კვარაცხელია, გოგოხია, ეხვაია

იმედი: ხარაიშვილი, როკაშვილი - ჰუსეინოვი 9, იობაშვილი 6, რუსტამოვი 6, მიქავა 5, ბაინაზაშვილი 3, მელაშვილი 3, დვალიძე 3, მღებრიშვილი 2, საძაგლიშვილი 1, თურქაძე, ხარძიანი, კვირკველია, ჯაბანაშვილი, ჩოხელი

მსაჯები: გია წივწივაძე, გაგა სამყურაშვილი

4 მარტი

16:00 ზუგდიდი - პეგასი

17:30 თელავი - სამტრედია

5 მარტი

16:00 სამტრედია - ზუგდიდი

17:30 იმედი - პეგასი

6 მარტი

16:00 სამტრედია - იმედი

17:30 ზუგდიდი - თელავი

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

თამაშების პირდაპირი სტრიმინგი ეწყობა ფედერაციის ვებგვერდსა http://geohandball.ge/ და მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/?CI=1&ci_c=broadcast

 

სპორტკომპლექს არენაში, საქართველოს ჩემპიონატზე ჭაბუკთა შორის, ტურის მთავარ მატჩში პეგასმა 31:25 დაამარცხა იმედი და 3 თამაშიდან 3 მოგებით ლიდერობს.

 

ორივე გუნდში მრავლად არიან ჭაბუკთა ნაკრების წევრები. პეგასი თავიდანვე დაწინაურდა, ტაიმი 18:11 მოიგო, ხოლო შესვენების შემდეგ სხვაობა კიდევ ორით გაზარდა. იმედმა ამის შემდეგღა მოახერხა თამაშის აწყობა და ერთი პირობა სხვაობა სამ ქულამდე შეამცირა - 19:22. ეს იყო და ეს, პეგასმა ისევ მოიპოვა უპირატესობა და მეტოქეს შანსი აღარ დაუტოვა - 31:25.

პირველი თამაში მოიგო ზუგდიდმა - 32:30 დაამარცხა სამტრედია. ტურის თამაშებს ესწრება ეროვნული ნაკრების მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი, ვინც ყველა ასაკობრივი ნაკრების კოორდინატორადაც იმუშავებს.

ფოტო: ჯორჯე რაშიჩი (ცენტრში) პეგას-იმედის მატჩზე

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

5 მარტი, არენა 1

სამტრედია - ზუგდიდი 30:32

სამტრედია: გაგუა, გოგიშვილი - ჯორბენაძე 9, ბოცვაძე 8, ანტონოვიჩი 6, ცხვარაძე 5, ზურაბიანი 2, ძნელაძე, კიკაჩეიშვილი, ქავზინაძე, ხვიჩია, ბოჭორიშვილი

ზუგდიდი: ხასია - გრიგოლია 14, ბულია 7, ხურციძე 6, ძაძამია 3, თოდუა 2, ესართია, კუკავა, კვარაცხელია, ეხვაია, ჩიქობავა, გოგოხია

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული

იმედი - პეგასი 25:31

იმედი: ხორავა - იობაშვილი 7, რუსტამოვი 7, ბაინაზაშვილი 6, მღებრიშვილი 3, მიქავა 1, დვალიძე 1, ჰუსეინოვი, თურქაძე, მელაშვილი, საძაგლიშვილი

პეგასი: ზურაბიშვილი - მაისურაძე 7, ნაზღაიძე 7, ცხოვრებაძე 5, გოგავა 5, ზარნაძე 4, გაწერელია 3

მსაჯები: გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

პეგასი 6 ქულა (3 თამაშიდან), იმედი 2 (2), სამტრედია 2 (2), ზუგდიდი 2 (3), თელავი 0 (2)

6 მარტი

16:00 სამტრედია - იმედი

17:30 ზუგდიდი - თელავი

7 მარტი

16:00 პეგასი - სამტრედია

17:30 იმედი - თელავი

თამაშების პირდაპირი სტრიმინგი ეწყობა ფედერაციის ვებგვერდსა http://geohandball.ge/ და მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/?CI=1&ci_c=broadcast

პირველი ხუთეული: ქარიშხალა 8 ქულა, გორი 4, ფოთი 4, მამული 4, ყვარელი 0

საერთო ტური - 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

 

მორიგი მატჩები გამართეს ქართველი ხელბურთელების უცხოურმა კლუბებმა.

გიგა ტორონჯაძისა და რატი მსხვილიძის ტრაბზონსფორი ესტუმრა თურქეთის ჩემპიონატის ლიდერს, ბეშიქთაშს, ვისაც მთელ სეზონში სულ ერთი თამაში აქვს ნათამაშები ფრედ, დანარჩენი კი - მოგებული. ბეშიქთაშმა ამჯერადაც გაიმარჯვა - 40:25. მსხვილიძემ 5 გოლი გაიტანა, ხოლო სტამბოლელთა შორის ყველაზე შედეგიანები იყვნენ თურქეთის ნაკრების ლიდერი რამაზან დიონე (11 გოლი) და საქართველოს ნაკრების მწვრთნელის, ჯორჯე რაშიჩის ვაჟი, დავიდ რაშიჩი (10). ტრაბზონი ისევ მეოთხე ადგილზეა 27 ქულით.

რუმინეთში შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას ბაკეუმ სტუმრად დაამარცხა პოლი ტიმიშოარა - 36:31 და 43 ქულით მესამე ადგილზეა. 2 გოლი გაიტანა რუსიამ, ვისაც ბოლო ორ ტურში არ ეთამაშა. პოლიტექნიკას შემადგენლობაში ჯერჯერობით არ გამოჩენილა ირაკლი ჩიქოვანი, ვინც ტრავმის შემდეგ ვარჯიში უკვე დაიწყო. ტიმიშოარა 15 ქულით მეათე ადგილზეა და რეგულარული სეზონის შემდეგ პლეიაუტში მოუწევს თამაში.

ფოტო: რატი მსხვილიძე (24) ბეშიქთაშთან მატჩში

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal