facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის, წინა პირველობის ბრინჯაოს პრიზიორმა, ყვარლის გუნდმა დაამარცხა ვიცეჩემპიონი, ფოთი - 24:22.

ფოთელებს მეკარის პრობლემა აქვთ (ტრავმის გამო ვერ თამაშობს საქართველოს ნაკრების წევრი ქრისტინე ჯავახია) და პეგასთან მარცხის შემდეგ მეორე მატჩი დათმეს პრინციპულ მეტოქესთან.

ყვარელმა ზედიზედ მეოთხე თამაში მოიგო და 8 ქულით ლიდერობს. უდანაკარგოდაა მოქმედი ჩემპიონი, მამულიც - 6 ქულა 3 მატჩიდან. ლიდერთა თამაში ხუთშაბათს, 16 საათზე გაიმართება გლდანში, ჯემალ ცერცვაძის სახელბურთო აკადემიაში.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები. 1998-99

პირველი წრე, გლდანი

22 ოქტომბერი

ფოთი - ყვარელი 22:24

ფოთ: კუბლაშვილი - გადელია 6, ხურცილავა 4, სიხარულიძე 4, ჭითანავა 3, ბერაია 3, ფარცვანია 2, ყუფუნია

ყვ: გუბელაძე - კუნელაშვილი 9, ს. იორდანიშვილი 6, ქიტესაშვილი 3, თეთრაშვილი 3, მიხელიძე 3, თ. იორდანიშვილი, კუპატაძე

ქარიშხალა - მამული 6:35

პეგასი - წყალტუბო 32:17

იმედი - პეგასი 3:12

მდგომარეობა: ყვარელი 8 ქულა (4 თამაშიდან), მამული 6 (3), პეგასი 6 (4), ფოთი 4 (4), წყალტუბო 0 (3), ქარიშხალა 0 (3), იმედი (3)

23 ოქტომბერი

12:00 ფოთი - წყალტუბო

13:20 ქარიშხალა -პეგასი

14:40 წყალტუბო - იმედი

16:00 ყვარელი - მამული

24 ოქტომბერი

12:00 წყალტუბო - ქარიშხალა

13:20 მამული - ფოთი

14:40 ყვარელი - პეგასი

16:00 იმედი - ქარიშხალა

სახელბურთო ჩემპიონთა ლიგაზე 3 უდანაკარგო გუნდი დარჩა - თავ-თავის ჯგუფებში 8-8 ქულით ლიდერობენ პარი სენ-ჟერმენი, პოლონეთის კელცე და უნგრეთის ვესპრემი.

მეოთხე ტურის მთავარი მატჩი გაიმართა კოპენჰაგენში, სადაც   5000 მაყურებლის თვალწინ ითამაშეს კოლდინგმა და ბარსელონამ, რომლებიც 3-3 მოგებით ლიდერობდნენ. დანიელებმა ბოლო წუთზე, შვიდმეტრიანით გაათანაბრეს ანგარიში - 27:27.

პირველი ქულა დაკარგა სკოპიეს ვარდარმა, ვინც სტუმრად 34:34 ითამაშა მონპელიეში. კაცთა ტურნირზე ახლა შესვენებაა, რომელიც სანაკრებო მატჩებითაა გამოწვეული. ტურნირი განახლდება ნოემბერში, წლის ბოლომდე გუნდები ჯგუფური ტურნირის კიდევ 4 ტურს გამართავენ, დასკვნით ორს - 2015 წლის თებერვალში, რის შემდეგაც 4-4 გუნდი მერვედფინალში გავა და პლეიოფს გააჩაღებს.

დაიწყო ქალთა შეჯიბრებაც. პირველ ტურში ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორი ეტომ შინ დაამარცხა ზაგრების ლოკომოტივა - 32:23, ხოლო ფინალისტმა, მონტენეგროს ბუდუჩნოსტმა 23:17 მოუგო წინა ტურნირის ოთხთა ფინალის კიდევ ერთ მონაწილეს, ვარდარს.

აქ პირველი ეტაპი ნოემბერში დასრულდება. ჯგუფების 3-3 საუკეთესო გუნდი გავა მეორე ჯგუფურ ეტაპზე და ერთმანეთში დაგროვილ ქულებსაც გაიყოლებს. მეორე ეტაპზე შეიქმნება ორი 6-6 გუნდიანი ჯგუფი, საიდანაც მეოთხედფინალში 4-4 საუკეთესო გავა.

ჩემპიონთა ლიგა. 2014-15. კაცები. 4 ტური

16-19 ოქტომბერი

A ჯგუფი

ლა რიოხა ლოგრონიო (ესპ, 4 ქულა) - ზაგრები (ხორ, 4) 22:21

მეტალურგ სკოპიე (მკდ, 0) - კილი (გერ, 6) 27:42

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ, 2) -  პსჟ (საფ, 8) 28:29

B ჯგუფი

ბეშიქთაში (თურ, 0) - ფლენზბურგი (გერ, 6) 20:27

ვისლა პლოცკი (პოლ, 4) - ალინგსასი (შვდ, 0) 28:25

კოლდინგი (დან, 7) - ბარსელონა (ესპ, 7) 27:27

C ჯგუფი

ცელიე (სლნ, 2) - ვესპრემი (უნგ, 8) 21:24

მონპელიე (საფ, 3) - ვარდარ სკოპიე (მკდ, 7) 34:34

ლიოვენი (გერ, 4) - ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს, 0) 34:29

D ჯგუფი

დიუნკერკი (საფ, 2) – კელცე (პოლ, 8)  25:28

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ, 0) - ოლბორგი (დან, 5) 25:28

პიკ სეგედი (უნგ, 6) - შაფჰაუზენი (შვც, 3) 34:24

ქალები, 1 ტური, 17-19 ოქტომბერი

A ჯგუფი

კრიმ მერკატორი (სლნ) - ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) 32:20

დინამო ვოლგოგრადი (რუს) - ლაიფციგი (გერ) 27:19

B ჯგუფი

ტიურინგერი (გერ) - პოდრავკა (ხორ) 33:20

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ვარდარ სკოპიე (მკდ) 23:17

C ჯგუფი

ვიბორგი (დან) - სევეჰოფი (შვდ) 38:25

დიორი ეტო (უნგ) – ლოკომოტივა ზაგრები (ხორ) 32:23

D ჯგუფი

ბაია მარე (რუმ) - ლიუბლინი (პოლ) 30:25

ლარვიკი (ნორ) - მეცი (საფ) 25:20

ფოტო: კოლდინგი-ბარსელონა

გლდანში, ცერცვაძის სახელბურთო აკადემიაში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის.

 

მონაწილეობს 7 გუნდი. ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს ის მოწინავე ოთხეული, რომლის წევრებიც შეადგენენ საქართველოს ნაკრებს - მამული, ფოთი, ყვარელი და პეგასი.

პირველ ორ დღეს ამ გუნდებს შორის ორი მატჩი გაიმართა. შარშანდელმა ჩემპიონმა, მამულმა დაამარცხა პეგასი - 24:22, ხოლო მეორე დღეს პეგასმა ვერცხლის პრიზიორს, ფოთის ოქროს ვერძს მოუგო - 29:27. ოთხშაბათს პრინციპული თამაშია ფოთისა და ყვარლის გუნდებს შორის.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები. 1998-99

პირველი წრე, გლდანი

20 ოქტომბერი

მამული - პეგასი 24:22

მამ: მაზმიშვილი - ნარიმანიძე 9, გიორგაძე 6, ღვალაძე 5, გაბისონია 2, ყველაშვილი 1, ომიაძე 1

პეგ: ჩაჩუა, ყაველაშვილი - ჩოგოვაძე 6, ვენეცკი 6, ჩოხელი 5,მორჩაძე 4, შოშიტაშვილი 1, ბერიძე

ფოთი - ქარიშხალა 38:8

ყვარელი - წყალტუბო 31:19

იმედი - ფოთი 0:10

21 ოქტომბერი

პეგასი - ფოთი 29:27

პეგ: ჩაჩუა, ყაველაშვილი - ვენეცკი 9, ბერიძე 6, ჩოხელი 5, ჩოგოვაძე 4, მორჩაძე 4, შოშიტაშვილი 1

ფოთ: კუბლაშვილი - გადელია 17, სიხარულიძე 5, ხურცილავა 3, ჭითანავა 1, ფარცვანია 1, ყუფუნია, ბერაია

მსაჯები: გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

ქარიშხალა - ყვარელი 9:30

წყალტუბო - მამული 20:36

ყვარელი - იმედი 17:8

22 ოქტომბერი

12:00 ქარიშხალა - მამული

13:20 პეგასი - წყალტუბო

14:40 ფოთი - ყვარელი

16:00 იმედი - პეგასი

23 ოქტომბერი

12:00 ფოთი - წყალტუბო

13:20 ქარიშხალა -პეგასი

14:40 წყალტუბო - იმედი

16:00 ყვარელი - მამული

24 ოქტომბერი

12:00 წყალტუბო - ქარიშხალა

13:20 მამული - ფოთი

14:40 ყვარელი - პეგასი

16:00 იმედი - ქარიშხალა

მამული

1.ლედი მაზმიშვილი 12. ანა ვარდიშვილი - 3. ანა ყველაშვილი 5. თამარ გიორგაძე 6. ელენე ჯავახიშვილი 7. თეონა ჯაღათაშვილი 8. ნინო შახულოვა 9. სოფი ნარიმანიძე 10. ქრისტინე ღვალაძე 11. ანა ომიაძე 13. ნინო გაბისონია 14. მარიამ ხონელიძე 15. თათია ხოკერაშვილი 17. ანა ბუზალაძე

მწვრთნელი ჯული კასიანი

ოქროს ვერძი, ფოთი

1.ქრისტინე ჯავახია 12. დიანა აფშილავა - 2. ნინო სიხარულიძე 3. ქრისტინე კუბლაშვილი 4. ნინო სურგულაძე 5. ლიკა ფარცვანია 6. ანა ჭითანავა 7. ანა ხურცილავა 8. მარიამ ყუფუნია 9. თათია გადელია 10. მეგი ბერაია 13. ვიქტორია შინკარენკო 14. ანა სიგუა 17. ნენო ჯგერენაია

მწვრთნელები დარეჯან გეფერიძე, უჩა გამზარდია, ირმა შონია

ყვარელი

1.ელენე გუბელაძე - 2. ეკა ლეშკაშელი 3. ქეთი კუნელაშვილი 7. თინა ქიტესაშვილი 9. თამთა თეთრაშვილი 10. სოფო იორდანიშვილი 13. თამუნა იორდანიშვილი 14. ნათია ჯუჯუშვილი 18. მარი მიხელიძე 20. თამარ კუპატაძე

მწვრთნელები ზურაბ ხარებაშვილი, გოჩა ღონიაშვილი

პეგასი

12.თინათინ ყაველაშვილი 22. თამარ ჩაჩუა - 3. ანა ქებაძე 7. მედეა ჩოხელი 9. ნინო კახაია 11. ლელა მორჩაძე 14. ნაზი სარაჯიშვილი 15. თამარ ჩოგოვაძე 17. თეონა ფაჩუაშვილი 18. ქეთევან ვენეცკი 19. ია სალუქვაძე 31. მაია ბერიძე 77. კესო შოშიტაშვილი

მწვრთნელი ნინო წივწივაძე

წყალტუბო

1.ლია ჯიქია 16. ანა სოფრომაძე - 2. მარიამ ფანცულაია 3. სოფო დახუნდარიძე 4. გვანცა ჩიტაიშვილი 5. მზია მამარდაშვილი 6. ნინო ჯიშკარიანი 7. ნია ჯანელიძე 8. მარიკა ჯავახაძე 9. თეკლა დარსაველიძე 10. ნინო ჯიმშელეიშვილი 11. მარი ფანცხავა 13. ჯულია ჩირგაძე 22. ლალი ჯიქია

მწვრთნელები გელა ჯანელიძე, ნოე გოგიძე, სოფო ყანჩაველი

ქარიშხალა

1.ნათია ბერაძე 22. მარიამ არაბაჯევა - 3. ანა სოსელია 4. მარიამ კენკებაშვილი 5. ასმათ ბერაძე 6. ქეთი კერესელიძე 7. მარიამ კუპატაძე 8. ანი ნაკანი 9. ნინო მშვენიერაძე 10. თეკლე რატიანი 11. ნინო ვაიტაძე 13. თამთა თორდია 14. ქეთი სამხარაძე

მწვრთნელები ირმა ციცქიშვილი, თამაზ ჩხაიძე, ჯემალ ბარამიძე

იმედი

1.ფატიმა შავერდოვა - 2. ირინა ოსეფაშვილი 3. მარიამ ტურაშვილი 4. ანა თეზელაშვილი 5. მარიამ სანადირაძე 6. თაკო ქადაგიშვილი 9. ნინო პერტაია 11. ანი ენუქიძე 13. ანა ფარესიშვილი14. მარიამ ლობჟანძე 15. ნინო მებონია

მწვრთნელი ეკა ჟიჟიაშვილი

 

საქართველოს თასი მოიპოვა სახელბურთო კლუბმა სამტრედიამ, რომელმაც ფინალში 31:24 დაამარცხა თბილისის პეგასი.

თამაში დაიწყო იმით, რომ სამტრედიელთა მწვრთნელმა, ავთანდილ ქავზინაძემ პერსონალურად ააყვანინა პეგასის საუკეთესო უკანახაზელი, ალექსანდრე ცხვარაშვილი. ის და მისი მეურვე, ვეფხია ზურაბიანი პეგასის შეტევის დროს, ფაქტიურად მთელი თამაშის განმავლობაში, მოედნის ცენტრში იდგნენ.

ცხვარაშვილმა თამაში უგოლოდ დაასრულა, სამტრედია კი თავიდანვე დაწინაურდა - 4:1. პეგასმა ერთადერთხელ გაათანაბრა ანგარიში - 4:4. სამტრედიელებს მოედანზე ორი ტრავმირებული მოთამაშე, წითელიშვილი და წივწივაძე ჰყავდათ და ტემპს არ აჩქარებდნენ. პირველი ტაიმში საუკეთესოები იყვნენ ირაკლი თევზაძე (6 გოლი) და ლექსო წითელიშვილი (4). ტაიმის ბოლოს პეგასს ორი მოთამაშე გაუძევეს და სამტრედიამ სხვაობა გაზარდა - 18:13.

პეგასმა გაიბრძოლა მეორე ტაიმში. მათი მთავარი იარაღი იყო ლუკა გაწერელიასა და გიორგი დიხამინჯიას სწრაფი გარღვევები, ეს უკანასკნელი კი კუთხიდან ინსაიდის პოზიციაზეც გადადიოდა და 11 გოლით თამაშის საუკეთესო ბომბარდირი გახდა. ახლა უკვე თბილისელებმა აიყვანეს პერსონალურად თევზაძე. სადღაც მე-40 წუთისთვის უკვე სამტრედია დარჩა მოედანზე 5 მოთამაშით და სხვაობა მინიმუმამდე შემცირდა - 21:23. 23:24.

ამის შემდეგ, დაახლოებით 10 წუთი სამტრედია ერთიდან სამბურთიანი სხვაობით იგებდა, თუმცა, ბოლო წუთებში საბოლოოდ გატეხა მეტოქე. მეორე ნახევარში მათგან ლიდერობა იტვირთეს ხაჟომიამ, წივწივაძემ და ნიკურაძემ. კარგად ითამაშა მეკარე სამყურაშვილმაც. საბოლოოდ - 31:24.

სამტრედიამ ხუთიდან ხუთი მატჩი მოიგო საქართველოს თასზე, ჯილდო დამსახურებულად მოიპოვა და ახლა მოემზადება ევროპული ტურნირისთვის. ნოემბერში გუნდი ორჯერ შეხვდება ჩელენჯ კაპზე ფინეთის კლუბ რიიჰიმიაენ კოქსს.

ხელბურთი. საქართველოს თასი, 2014. კაცები

გლდანი, 17 ოქტომბერი

ფინალი. სამტრედია-პეგასი 31:24

სამ: სამყურაშვილი - თევზაძე 7, ნიკურაძე 6, წითელიშვილი 6, ხაჟომია 6, წივწივაძე 5, ზურაბიანი 1, ელგანდაშვილი

პეგ: ცინცაძე, დ. ნარსია - დიხამინჯია 11, გაწერელია 6, ბაძაღუა 4, კოხრეიძე 1, სახვაძე 1, ზარნაძე 1, ცხვარაშვილი, ქუთათელაძე

3 ადგილისთვის. ბათუმი-ქარიშხალა 38:35

ბათ: ცერცვაძე - ჯორბენაძე 13, აბრამიშვილი 7, სურმავა 6, გამზარდია 5, სიმონია 4, ქარდავა 3, ი. ნარსია, ქავთარაძე, ვინოგრადსკი, კონცელიძე, ჭანტურია, ვარშანიძე

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი - კბილაშვილი 9, არსენაშვილი 7, სხვიტარიძე 6, მამულაშვილი 5, ზაალიშვილი 4, ფერაძე 2, კორაშვილი 2, შევჩენკო, ტალახაძე, ქურასბედიანი

5 ადგილისთვის. რუსთავი-იმედი 42:40 (დ.დ. 35:35)

რუს: ჯანგიძე, მამულაშვილი, ლორია - თაბაგარი 16, გიორგაძე 8, მუქთიაშვილი 8, ჩუთლაშვილი 5 მძელური 4, ჩუბინიძე 1, მენაბდიშვილი, რ. შეყელაშვილი, მუმლაძე, ჭაბაშვილი, კახურაშვილი, ბ. შეყელაშვილი, მებურიშვილი

იმ: ხარაიშვილი, მღებრიშვილი - გოგუა 7, რუსტამოვი 5, აბაშიძე 5, ფურცელაძე 5, ზ. იობაშვილი 5, გ. იობაშვილი 4, დანელიშვილი 3, მელაშვილი 3, მიქავა 2, ბაინაზიშვილი 1

7 ადგილისთვის. ფოთი-გორი 30:29

ფოთ: სიორდია, ზარგინავა, ჭანტურია - ალანია 8, მიქაძე 5, ბაჯალაძე 5, ბიბილეიშვილი 4, გოგიშვილი 3, დაგარგულია 3, ნემსაია 2

გორ: ვათიაშვილი, ოქროპირიძე - ახალბედაშვილი 8, ტარუაშვილი 7, მჭედლიშვილი 4, გრიგოლ მამაცაშვილი 3, მურადაშვილი 2, ტიელიძე 2, ყანჩაველი 2, ნიაზაშვილი 1, საათაშვილი, ბესტავაშვილი,

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

ფოტო: სამტრედია (პირველ რიგში - თევზაძე, ხაჟომია, ზურაბიანი, ხონელიძე, ნიკურაძე. მეორე რიგში - ქავზინაძე, ელგანდაშვილი, წითელიშვილი, სიხარულიძე, კიკნაძე, წივწივაძე, სამყურაშვილი, ხელისუფალი, დუნდუა)

სანაკრებო სეზონის წინ ბოლო მატჩები გამართეს ქართველი ხელბურთელების კლუბებმა. რუმინეთის ჩემპიონატშ სამკვირიანი შესვენება გამოცხადაა, ხოლო ბოლო ტურში სენსაცია მოახდინა ირაკლი ჩიქოვანის კლუბმა, პოლიტექნიკამ.

ტიმიშოარელებმა სტუმრად 28:24 დაამარცხეს რუმინეთის ჩემპიონი და EHF თასის ოთხთა ფინალის მონაწილე, კონსტანცა - 28:24. ამაში ყველაზე დიდი წვლილი შეიტანა ქართველმა უკანახაზელმა, რომელიც საუკეთესო ბომბარდირი იყო ორივე კლუბში - ჩიქოვანის ანგარიშზე 8 გოლია.

მესამე მატჩი ითამაშა ფრედ ოდორჰეიმ - შინ, უნივერსიტატია სუჩავასთან - 23:23. ვლადიმერ რუსია სასტარტო შვიდეულში იყო, თუმცა, პირველად ამ სეზონში, მოედანი უგოლოდ დატოვა. ითამაშა მეკარე შოთა თევზაძემაც. რუმინეთის ჩემპიონატს 8 თმაშდან 18 ქულით ლიდერობს ბაია მარე, მეორეზეა კონსტანცა - 16 ქულით, ოდორჰეი მეოთხეა (16 ქულა 8 თამაშიდან), ტიმიშოარა 9 მატჩიდან 4 მოგებით მერვე პოზიციაზეა.

მაკედონიაში ზედიზედ მეხუთე მატჩი მოიგო ზომიმაკ სტრუმიცამ. რევაზ ჭანტურიას გუნდმა შინ 27:21 დაამარცხა პრილეპი, ხოლო ქართველმა გარემარბმა 2 გოლი გაიტანა.

თურქეთში კვლავ დამარცხდა ტრაბზონსფორი. რატი მსხვილიძე ისევ საუკეთესო იყო გუნდში 7 გოლით, მაგრამ მისმა კლუბმა მეხუთე ტურში მეოთხე მარცხი განიცადა - შინ, ბურსა ნილუფერთან, 28:33.  მატჩი გამოტოვა მეკარე გიგა ტორონჯაძემ, რომელმაც წინა ტურშ ტრავმა მიიღო. ჯერ ცნობილია არაა, მოახერხებს თუ არა ის თამაშს საქართველოს ნაკრების შემადგებლობაში ესტონეთთან - 29 ოქტომბერს ტალინში და 2 ნოემბერს თბილისში.

ვიდეო: კონსტანცა - ტიმიშოარა

http://www.reporterntv.ro/stire/hcm-constanta-poli-timisoara-24-28-handbalistii-constanteni-au-suferit-prima-infrangere-in-campionat-pe-teren-propriu-dupa-7-ani

ფოტო: ირაკლი ჩიქოვანი

საქართველოს თასის ფინალში, ხუთშაბათს, გლდანის ხელბურთის აკადემიაში, ითამაშებენ სამტრედია და პეგასი. თამაში 16:30 დაიწყება.

პირველ ნახევარფინალში პეგასმა მოულოდნელად იოლად დაამარცხა ჯგუფური ტურნირის გუნდი-სენსაცია, ქარიშხალა, რომელმაც პირველი გოლი მე-10 წუთზე გაიტანა, შვიდი გაშვებულის შემდეგ - 1:7.

ტიტე კალანდაძის გუნდს მეტი რესურსი აღმოაჩნდა - თითქმის ყველა ხელბურთელმა სრულფასოვნად ითამაშა, მწვრთნელი კი რაციონალურად ანაწილებდა ძალებს შეტევასა და დაცვაში. საუკეთესოდ ითამაშა მეკარე ცინცაძემ, დაცვაში - ქუთათელაძემ და სახვაძემ, შეტევაში - ცხვარაშვილმა, ბაძაღუამ, გაწერელიამ და დიხამინჯიამ. ქარიშხალადან მხოლოდ მეკარე ხანდოლიშვილის გამოყოფა შეიძლება. ჭაბუკთა გუნდს ძალა და გამოცდილება არ ეყო ზედიზედ მეოთხე თამაშის მოსაგებად.

პეგასი 13:4 იგებდა, ქარიშხალამ პირველი ტაიმის ბოლო წუთზე სამი სწრაფი შედეგიანი შეტევა განახორციელა, შესვენების შემდეგ კი 4 ბურთამდე დაიყვანა სხვაობა - 9:13, მაგრამ მეტი ვერ მოახერხა.

ქვეყნის ჩემპიონატის ბრინჯაოს პრიზიორმა სამტრედიამ პირველი ტაიმი დიდი სხვაობით, 21:12 მოუგო ვიცეჩემპიონ ბათუმს. მეორეში ბათუმელებმა დევნა წამოიწყეს. მთელი დატვითვით ამუშავდა ზურაბ სიმონია (12 გოლი), სამტრედიას დაუშავდა ჯერ წითელიშვილი და შემდეგ წივწივაძე. ბოლო იარაღად ბათუმმა პრესინგი იხმარა და ბოლო 10 წუთის განმავლობაში სხვაობა 3-4 ბურთი იყო, მაგრამ სამტრედიამ გამარჯვება შეინარჩუნა - 35:33.

ფინალისტები ჯგუფურ ტურნირში უკვე შეხვდნენ ერთმანეთს და სამტრედიამ 36:30 მოიგო. ისინი ფავორიტები იქნებიან ფინალშიც, თუმცა არ შეიძლება ითქვას, რომ პეგასს შანსი არ ექნება: სამტრედიას მოკლე სკამი აქვს, გუნდის ორმა ლიდერმა ნახევარფინალი ტრავმით ჩაამთავრა, თბილისელთა ახალგაზრდულ გუნდს კი შემართება და ენერგია არ აკლია.

ხელბურთი. საქართველოს თასი, 2014. კაცები

გლდანი, 16 ოქტომბერი

ნახევარფინალი, 1-4 ადგილები

ქარიშხალა-პეგასი 18:32

ქარ: ხანდოლიშვილი, დავითაშვილი - კბილაშვილი 7, არსენაშვილი 3, მამულაშვილი 3, ფერაძე 2, ზაალიშვილი 1, სხვიტარიძე 1, კორაშვილი 1, შევჩენკო, ტალახაძე

პეგ: ცინცაძე, დ. ნარსია - ცხვარაშვილი 8, დიხამინჯია 8, გაწერელია 6, ბაძაღუა 5, სახვაძე 2, ზარნაძე 2, ნ. მაისურაძე 1, კოხრეიძე, ქუთათელაძე, ლეჟავა, პეტრიაშვილი

სამტრედია-ბათუმი 35:33

სამ: სამყურაშვილი - ნიკურაძე 8, წივწივაძე 7, წითელიშვილი 6, თევზაძე 6, ხაჟომია 6, ზურაბიანი 2, ელგანდაშვილი, ბოცვაძე

ბათ: ცერცვაძე - სიმონია 12, აბრამიშვილი 9, სურმავა 4, გამზარდია 4, ჯორბენაძე 2, ი. ნარსია 1, ქარდავა 1, ქავთარაძე

5-8 ადგილები

გორი-რუსთავი 21:24

გორ: ვათიაშვილი, ოქროპირიძე - ტარუაშვილი 9, მჭედლიშვილი 5, გრიგოლ მამაცაშვილი 3, ახალბედაშვილი 2, მურადაშვილი 2, ტიელიძე, საათაშვილი, ბესტავაშვილი, ნიაზაშვილი, ყანჩაველი

რუს: ჯანგიძე, მამულაშვილი, ლორია - თაბაგარი 7, გიორგაძე 5, მენაბდიშვილი 3, მძელური 3, ჩუბინიძე 3, რ. შეყელაშვილი 2, ჩუთლაშვილი 1, მუმლაძე, ჭაბაშვილი, კახურაშვილი, ბ. შეყელაშვილი, მებურიშვილი

ფოთი-იმედი 32:37

იმ: ხარაიშვილი, მღებრიშვილი - რუსტამოვი 8, დანელიშვილი 7, ფურცელაძე 5, ზ. იობაშვილი 4, ბეჟანიშვილი 4, ბაინაზიშვილი 4, მიქავა 2, გოგუა 2, მელაშვილი 1, მერკვილაძე

ფოთ: სიორდია, ზარგინავა, ჭანტურია - მიქაძე 11, ჟვანია 8, ბიბილეიშვილი 5, ალანია 4, ბაჯალაძე 3, ნემსაია 1, დაგარგულია, გოგიშვილი, კუჭავა, სილაგაძე, ხუნჯუა, ფანცულაია

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი

17 ოქტომბერი, ფინალი

12:00 7 ადგილისთვის: გორი - ფოთი

13:30 3 ადგილისთვის: რუსთავი - იმედი

15:00 3 ადგილისთვის: ქარიშხალა - ბათუმი

16:30 1 ადგილისთვის: პეგასი - სამტრედია

ფოტო: ალექსანდრე ცხვარაშვილი, პეგასი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal