სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

მთავარი

ჯემალ ცერცვაძის პირველი საერთაშორისო ტურნირი საზეიმოდ დასრულდა - გლდანის ხელბურთის სკოლას, რომელიც გასული საუკუნეში ცერცვაძის თაოსნობით აშენდა, დიდი ქართველი ხელბურთელის სახელი დაუბრუნდა. შენობის მეპატრონის, დილარ ხაბულიანის ინიციატივით, შესასვლელში გამოიკრა აბრა - ჯემალ ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის ოლიმპიური მზადების აკადემია. დარბაზი ამ ტურნირისთვის საფუძვლიანად შეკეთდა და მომავალშიც ხელბურთელთა განკარგულებაში იქნება.

ჯემალ ცერცვაძემ თავად დააჯილდოვა ტურნირის გამარჯვებულები - პოლონეთის გოგონათა და საქართველოს ბიჭების ნაკრები გუნდები.

პოზიციების მიხედვით დასახელდნენ ტურნირის საუკეთესო ხელბურთელები. გოგონებში: მეკარე მადინა მუსაევა (აზე), მოთამაშეები: ნატალია ნოსეკი, მონიკა როგუსკა (პოლ), ანა ყველაშვილი, თამარ ჩოგოვაძე, თათია გადელია (საქ 1), თამთა თეთრაშვილი (საქ 2).

ბიჭები: სანდრო ხანდოლიშვილი, ზაალ ზაალიშვილი ირაკლი კბილაშვილი, ერეკლე არსენაშვილი (საქ 1), გიორგი ტიელიძე, თამაზ კორაშვილი (საქ 2), რამაზან მურადოვი (აზე). უპრიზოდ არ დარჩენილან არც სომეხი ხელბურთელები. მართალია, მათი ორივე გუნდი ბოლო ადგილზე დარჩა, მაგრამ ტურნირის ყველაზე სასარგებლო მოთამაშეების პრიზები მიიღეს შუშანიკ ესაიანმა და გოქორ სიმონიანმა.

ბიჭებში საქართველოს ნაკრებმა ვადამდე გაინაღდა პირველობა, ხოლო გოგონათა ფინალში პოლონეთმა დაამარცხა აზერბაიჯანი - 25:11 - გაცილებით უფრო იოლად, ვიდრე ჯგუფურ ტურნირზე.

ჯემალ ცერცვაძის თასი ტრადიციული გახდება და ყოველწლიურად გაიმართება.

ჯემალ ცერცვაძის თასი

(ბიჭები და გოგონები, 16 წლამდე)

19 მაისი, გლდანი

ბიჭები

საქართველო 1 - აზერბაიჯანი 31:15

საქ1: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - გოგავა 6, გაწერელია 5, ბულბულაშვილი 4, არსენაშვილი 3, კბილაშვილი 3, რუსტამოვი 3, იობაშვილი 3, მიქაძე 2, ზაალიშვილი 1, მერკვილაძე 1, ბიბილეიშვილი, ფერაძე

აზე: მამადზადა, მურსალოვი - სარიფლი 7, ისმაილოვი 2, მამადოვი 2, ტალიშინსკი 2, აფსალოვი 1, ვალიევი 1, ყურბანოვი, გრეჩკინი, იბრაჰიმლი, ნაჯაფოვი, მურადოვი, ბაბაევი

საქართველო 2 - სომხეთი 16:11

საქ2: ვათიაშვილი, ხარაიშვილი - დანელიშვილი 4, ზარნაძე 3, დოლმაზაშვილი 2, ბაინაზიშვილი 2, მიქავა 2, ჰუსეინოვი 1, მამულაშვილი 1, მჭედლიშვილი 1, კორაშვილი, ბაზანოვი, ტიელიძე, ტარუაშვილი, ბაჯალაძე, მაისურაძე

სომ: აპრესიანი, სარგსიანი - ასლოიანი 3, სიმონიანი 2, მარტიროსიანი 2, ავაქიანი 1, გევორქიანი 1, კროიანი 1, ე. გრიგორიანი 1, ოჰანიანი, ბაზიკიანი, ს. გრიგორიანი, შერმაზანიანი

აზერბაიჯანი - სომხეთი 23:14

აზე (გოლები): ვალიევი 11, სარიფლი 7, მურადოვი 2, მამადოვი 2, იბრაჰიმლი 1, აფსალოვი 1

სომ: კროიანი 5, ე. გრიგორიანი 3, სიმონიანი 2, გევორქიანი 2, ავაქიანი 1, გევორქიანი 1

საქართველო-1 12 ქულა, საქართველო-2 8, აზერბაიჯანი 4, სომხეთი 0

გოგონები

მესამე ადგილისთვის

საქართველო 1- საქართველო 2 24:14

საქ 1: ჯავახია, ჩაჩუა - ყველაშვილი 6, გადელია 3, ჩოგოვაძე 3, ნარიმანიძე 3, ხურცილავა 3, ჩოხელი 2, ჯაღათაშვილი 2, ღვალაძე 1, ქიტესაშვილი 1, მიხელიძე, გაბისონია

საქ2: ყაველაშვილი, გუბელაძე - თეთრაშვილი 6, კუნელაშვილი 3, ყუფუნია 1, გიორგაძე 1, ფარცვანია 1, მორჩაძე 1, ს. იორდანიშვილი 1, ჭითანავა, ორჯონიკიძე, შოშიტაშვილი, თ. იორდანიშვილი

ფინალი

პოლონეთი - აზერბაიჯანი 25:11

პოლ: კამინსკა, კლოსი - ბლაშკოვსკა 5, ვეცკოვსკა 4, პლომინსკა 4, ნოსეკი 3, შინკლარუკი 2, პეკელა 2. სვერჩეკი 2, კოვალჩუკი 1, როგუსკა 1, გრანიცკა 1, ურბანსკა, გედლეკი

აზე: მ. მუსაევა, სალამოვა, მახანკოვა - ბაგიროვა 3, კალმიკოვა 3, ალიევა 2, ფოლადოვა 2, გულიევა 1, ნაგიევა, პეტრუშვა, ს. მუსაევა, ტაგიზადა, სმაგინა, რასულოვა

1. პოლონეთი 2. აზერბაიჯანი 3. საქართველო-1 4. საქართველო-2, 5. სომხეთი

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ჯიმშერ დვალიშვილი, ვახტანგ ბერიაშვილი

ჯემალ ცერცვაძის თასის ბიჭების ტურნირზე უკვე გამოვლინდა გამარჯვებული - საქართველოს პირველი ნაკრები, ხოლო გოგონათა ფინალში ორშაბათს ითამაშებენ პოლონეთი და აზერბაიჯანი.

საქართველოს გოგონათა ნაკრებები ერთმანეთში გაითამაშებენ მესამე ადგილს, ხოლო სომხეთის გუნდი მეხუთე ადგილზე დარჩა.

ჩვენმა ბიჭების ნაკრებმა (მწვრთნენელბი გიორგი ქობელასვილი და გია გვაზავა) დღეს ორი მატჩი მოიგო და მეორედ დაამარხა საქართველოს მეორე გუნდი - 33:24. მეორე გუნდს, რომელსაც მამია კობახიძე და ლევან ოსიყმაშვილი წვრთნიან, მძიმე მატჩი ჰქონდა აზერბაიჯანთან. ქართველებმა მხოლოდ ბოლოსკენ გარდატეხეს თამაში და 20:18 მოიგეს, მაგრამ მეორე მატჩისთვის ძალები აღარ შერჩათ. მათ უკვე გაინაღდეს მეორე ადგილი. ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობა ხვალ, სომხეთ-აზერბაიჯანის მატჩში გაირკვევა.

ჯემალ ცერცვაძის ტურნირი, რომელიც პირველად იმართება და ტრადიციული გახდება, ხვალ დასრულდება.

ჯემალ ცერცვაძის თასი

(ბიჭები და გოგონები, 16 წლამდე)

18 მაისი, გლდანი

გოგონები

პოლონეთი - აზერბაიჯანი 23:16

პოლ: კამინსკა, კლოსი - პლომინსკა 5, ბლაშკოვსკა 4, გრანიცკა 2, ნოსეკი 2, როგუსკა 2, შინკლარუკი 2, პეკელა 2, ურბანსკა 2, კოვალჩუკი 1, გედლეკი 1, ვეცკოვსკა, სვერჩეკი

აზე: მ. მუსაევა, სალამოვა, მახანკოვა - ფოლადოვა 7, ს. მუსაევა 3, სმაგინა 2, ალიევა 2, გულიევა 1, პეტრუშოვა 1, კალმიკოვა, ნაგიევა, ბაგიროვა, ტაგიზადა, რასულოვა

საქართველო 2 - სომხეთი 19:11

საქ2: ყაველაშვილი, გუბელაძე - თეთრაშვილი 4, ს. იორდანიშვილი 4, კუნელაშვილი 2, ფარცვანია 2, გიორგაძე 2, მორჩაძე 2, თ. იორდანიშვილი 2, ყუფუნია 1, ჭითანავა, ორჯონიკიძე, შოშიტაშვილი, კუპატაძე

სომ: ჰაირაპეტიანი, სარგსიანი - ესაიანი 4, ტონიანი 3, გიურლინიანი 3, სტეპანიანი 1, ხაჩატრიანი, შაჰნაზარიანი, ბაბაიანი, ჭგნავორიანი, ბიძიანი, ღარიბიანი, ბადალიანი

საქართველო 1 - პოლონეთი 14:32

საქ1: ჯავახია, ჩაჩუა - გაბისონია 5, გადელია 4, ღვალაძე 2, ჩოხელი 1, ჯაღათაშვილი 1, ყველაშვილი 1, მიხელიძე, ჩოგოვაძე, ნარიმანიძე, ქიტესაშვილი, ხურცილავა

პოლ (გოლები): პლომინსკა 6, ვეცკოვსკა 4, სვერჩეკი 3, როგუსკა 3, ნოსეკი 3, გრანიცკა 3, კოვალჩუკი 3, ურბანსკა 2, გედლეკი 2, პეკელა 1, ბლაშიკოვსკა 1, შინკლარუკი 1

სომხეთი - აზერბაიჯანი 10:27

სომ: ტონიანი 4, ესაიანი 3, ჭგნავორიანი 1, ბიძიანი 1, ბადალიანი 1

აზე: ფოლადოვა 11, კალმიკოვა 5, ს. მუსაევა 4, ალიევა 2, პეტრუშოვა 1, სმაგინა 1, რასულოვა 1, ბაგიროვა 1, გულიევა 1

4-4 თამაშიდან: პოლონეთი 8 ქულა, აზერბაიჯანი 6, საქართველო-1 4, საქართველო-2 2, სომხეთი 0

ბიჭები

საქართველო 1 - სომხეთი 31:20

საქ1: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - გაწერელია 9, ბიბილეიშვილი 6, ფერაძე 5, ბულბულაშვილი 3, მიქაძე 3, მერკვილაძე 2, იობაშვილი 2, გოგავა 1, ზაალიშვილი

სომ: აპრესიანი, სარგსიანი - ასლოიანი 5, ე. გრიგორიანი 5, სიმონიანი 5, ოჰანიანი 2, შერმაზანიანი 1, ავაქიანი 1, გევორქიანი 1, ბაზიკიანი, ს. გრიგორიანი, კროიანი, მარტიროსიანი

საქართველო 2 - აზერბაიჯანი 20:18

საქ2: ვათიაშვილი, ხარაიშვილი - დოლმაზაშვილი 6, ზარნაძე 4, მაისურაძე 3, ბაინაზიშვილი 2, დანელიშვილი 2, ტარუაშვილი 1, კორაშვილი 1, ჰუსეინოვი 1, მეძმარიაშვილი, მიქავა, ტიელიძე მამულაშვილი, ბაზანოვი, მჭედლიშვილი

აზე: მამადზადა, მურსალოვი - ვალიევი 5, სარიფლი 4, ტალიშინსკი 3, აფსალოვი 3, მურადოვი 2, გრეჩკინი 1, ისმაილოვი, მამადოვი, ნაჯაფოვი, ბაბაევი, ყურბანოვი

საქართველო 1 - საქართველო 2 33:24

საქ1 (გოლები): კბილაშვილი 8, ბულბულაშვილი 7, არსენაშვილი 6, რუსტამოვი 3, მიქაძე 3, ზაალიშვილი 3, გაწერელია 2, გოგავა 1

საქ2: დანელიშვილი 5, ზარნაძე 4, ჰუსეინოვი 4, კორასვილი 3, მჭედლიშვილი 3, ტიელიძე 2, ბაინაზიშვილი 2, მაისურაძე 1, ბაჯალაძე

მდგომარეობა: საქართველო-1 10 ქულა (5 თამაშიდან), საქართველო-2 6 (5), აზერბაიჯანი 2 (4), სომხეთი 0 (4)

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი, ჯიმშერ დვალიშვილი,

19 მაისი

11:00 ბიჭები საქართველო 1 - აზერბაიჯანი

12:00 ბიჭები საქართველო 2 - სომხეთი

13:00 გოგონები. მესამე ადგილისთვის.

საქართველო 1- საქართველო 2

14:00 გოგონების ფინალი

პოლონეთი - აზერბაიჯანი

15:00 ბიჭები აზერბაიჯანი - სომხეთი

16:00 დაჯილდოება და საზეიმო დახურვა

გია ჯაფარიძის ფოტო: პოლონეთი -აზერბაიჯანი

რუმინეთის ჩემპიონატში შოთა თევზაძისა და ვლადიმერ რუსიას კლუბმა ვერცხლის მედლები გაინაღდა. შტიინცა ბაკეუმ მეორე მატჩიც მოუგო პოტაისა ტურდას - სტუმრად, 29:28, ხოლო ვლადიმერ რუსიამ 5 გოლი გაიტანა.

ტურდა ფინალური სამეულის ტურნირში მესამე ადგილზე დარჩა, ხოლო ჩემპიონის ვინაობა ბაკეუ - კონსტანცას მატჩში გაირკვევა 25 მაისს. ამ გუნდების პირველი თამაში კონსტანცამ 27:18 მოიგო და 2 თამაშიდან 6 ქულით ლიდერობს. ბაკეუ 3 თამაშიდან 6 ქულით მეორეა. 21 მაისს კონსტანცა ტურდას ეთამაშება.

ირაკლი ჩიქოვანის ტიმიშოარა 7-9 ადგილებისთვის თამაშობს და ზედიზედ მესამე მოგების შემდეგ მეშვიდე ადგილი გაინაღდა. ტიმიშოარამ 26:24 მოუგო ბუქარესტის დინამოს, რაშიც ჩიქოვანმა ხუთგოლიანი წვლილი შეიტანა.

მაკედონიის ჩემპიონატის ნახევარფინალში ზომიმაკ სტრუმიცა 25:31 დამარცხდა ჩემპიონატის ლიდერ სკოპიეს მეტალურგთან. რევაზ ჭანტურიას ანგარიშზე 11 გოლია - ის და სკოპიელი რენატო ვუგრინეცი საუკეთესოები იყვნენ მოედანზე.

სამაგიეროდ, სტრუმიცამ მაკედონიის ჩემპიონატის ფინალური ექვსეულის ტურნირზე მეტალურგის ახალგაზრდულ გუნდს მოუგო - 34:28 და ტურნირის დასრულებამდე 2 ტურით ადრე მესამე ადგილი დაიბრუნა. ჭანტურიამ აქაც გაიტანა 5 გოლი. სტრუმიცა 2 ქულით უსწერბს პელისტერს. ჩემპიონობისთვის მეტალურგი და ვარდარი იბრძვიან.

ფოტო: რუსია (მარჯვნივ) ტურდასთნ მატჩში

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასის ფინალში, კვირას, ითამაშებენ უნგრეთის პიკ სეგედი და საფრანგეთის მონპელიე.

ოთხთა ფინალი ბერლინში იმართება, მაგრამ სწორედ აქ დაესვა წერტილი გერმანული კლუბების ჰეგემონიას EHF თასზე, რომელიც 2004 წლიდან მოყოლებული გერმანელების გამარჯვებით სრულდებოდა. უნგრულმა კლუბმა პიკ სეგედმა მაქს შმელინგის არენაზე, 7000 მაყურებლის თვალწინ, დაამარცხა ფუხსე ბერლინი 24:22. მეორე ნახევარფინალში მონპელიემ 36:32 მოუგო რუმინეთის კონსტანცას.

შაბათსვე უნდა გამართულიყო კიდევ ერთი ევროტურნირის, ჩელენჯ კაპის პირველი ფინალური მატჩი სერბეთის მეტალოპლასტიკას და შვედეთის სევეჰოფს შორის, მაგრამ სერბეთის ქალაქი შაბაცი კოკისპირული წვიმის შემდეგ დაიტბორა. თამაში გადაიდო და ვერც კვირას გაიმართება. თარიღი მოგვიანებით გამოცხადება.

EHF თასი. კაცები. ბერლინი

ნახევარფინალი, 17 მაისი

ფუხსე ბერლინი (გერ) - პიკ სეგედი (უნგ) 22:24

მონპელიე (საფ) - კონსტანცა (რუმ) 36:32

18 მაისი

15:00, მესამე ადგილისთვის. ფუხსე ბერლინი - კონსტანცა

17:30, ფინალი. მონპელიე - სეგედი

ფოტო: მონპელიე-კონსტანცა

ევროპის ხელბურთის ფედერაციის თასი მოიპოვა უნგრეთის პიკ სეგედმა, ვინც ბერლინში, ფინალში დაამარცხა საფრანგეთის მონპელიე - 29:28.

სეგედისთვის ეს პირველი მოგებული ევროთასია, ხოლო ამ სეზონში ქალთა ჩემპიონთა ლიგაზე დიორი ეტოს გამარჯვების შემდეგ - უნგრული კლუბის მეორე ჯილდო.

მონპელიეს, სადაც წლევანდელი ევროპის ჩემპიონატის ორი გამარჯვებული, მეკარე ტიერი ომაიერი და მიშელ გიგუ თამაშობდა, ჰქონდა შანსი, 2003 წელს მოგებული ჩემპიონთა თსისთვის მეორე ევროტირული დაემატებინა, მაგრამ ვერ გამოიყენა. ომაიერი სეზონის შემდეგ მონპელიეს ემშვიდობება და პარი სენ ჟერმენში გადადის. ფრანგულ კლუბს ვერ უშველა ვერც EHF თასის წლევანდელი გათამაშების ბომბარდირის, სლოვენიელი დრაგან გაიჩის ათმა გოლმა. უნგრულ კლუბში ყველაზე შედეგიანი იყო ფერენც ილიეში 7 გოლით.

მომავალ უქმეებზე კიოლნში ჩემპიონთა ლიგის ოთხთა ფინალი გაიმართება,

EHF თასი. კაცები. ბერლინი

18 მაისი, ფინალი

სეგედი (უნგ) - მონპელიე (საფ) 29:28

მესამე ადგილისთვის

ფუხსე ბერლინი (გერ) - კონსტანცა (რუმ) 29:28

უკრაინიდან დაბრუნდა საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები, რომელმაც EHF მსოფლიო თასის წინ საწვრთნელი შეკრება გამართა. გვესაუბრება ნაკრების ერთ-ერთი მწვრთნელი ლევან გელაშვილი.

-შეკრება ძალიან ნაყოფიერი იყო. ქალაქ ბროვარიში იდეალურ პირობებში ვემზადებოდით და ოთხი საკონტროლო მატჩიც გავმართეთ. საკონტროლო მატჩები კი არა, სახელდახელო ტურნირიც გამოვიდა ჩვენი ნაკრების, ბროვარის ორის გუნდისა და კიევის ცსკა-ს მონაწილეობით. ბროვარის მეორე გუნდთან 26:26 ვითამაშეთ, პირველს 26:25 მოვუგეთ, ხოლო კიეველებთან 25:28 წავაგეთ. ამის შემდეგ კიდევ ერთხელ ვეტამაშეთ ტურნირის გამარჯვებულ გუნდს - ცსკა-ს - 24:28. მეტოქეები ჩენი ასაკისა არ იყვნენ, მოზრდილები ჰყავდათ. საუკეთესოდ ითამაშეს ჩვენმა მეკარეებმა, ჯონი ცერცვაძემ და ზურაბ ცინცაძენ. საკმაოდ სერიოზული ტრავმის შემდეგ მოედანს დაუბრუნდა ზურაბ აბრამიშვილი, რომელიც მთლიანად არ დაგვიტვირთავს, მაგრამ იმედი გვაქვს, რომ EHF მსოფლიო თასისთვის სრულ მზადყოფნაში იქნება. ანდორაში 20 მაისს მივემგზავრებით.

ახალგაზრდული ნაკრები (20წ) უკრაინაში. 14-16 მაისი, 2014

მეკარეები: ჯონი ცერცვაძე (1994, სტუ), ზურაბ ცინცაძე (1996, პეგასი)

გარემარბები: ზურაბ აბრამიშვილი (1994, სტუ), ირაკლი გოგოლაძე (1996, სტუ), ომარ ალანია (1995, იმედი), გიორგი დიხამინჯია (1997, პეგასი)

პივოტები: გიგა კოხრეიძე (1996, პეგასი), ლაშა არსენაშვილი (1997, სტუ)

უკანა ხაზი: ზურაბ სიმონია (1995, სტუ), შალვა სტურუა (1994, სტუ), თემურ ორჯონიკიძე (1996, სტუ), ალექსანდრე ცხვარაშვილი (1996, პეგასი), გივი გიორგაძე (1996, იმედი), ამირან აბჟანდაძე (1996, პეგასი)

მწვრთნელები: ბექა ორჯონიკიძე, ლევან გელაშვილი, ჯორჯე რაშიჩი; ექიმი: ლევან ლინნიკი

საქართველო - ბროვარი 2 26:26

ცინცაძე (9 მოგერიება), ცერცვაძე (5) - ორჯონიკიძე 10, სიმონია 5, კოხრეიძე 4, გოგოლაძე 3, სტურუა 2, აბრამიშვილი 1, ალანია 1

საქართველო - ბროვარი 1 26:25

ცინცაძე (12), ცერცვაძე (3) - ორჯონიკიძე 6, ცხვარაშვილი 5, დიხამინჯია 5, სიმონია 4, აბრამიშვილი 2, ალანია 2, გოგოლაძე 2

საქართველო - ცსკა 25:28

ცინცაძე (12), ცერცვაძე (5) - ორჯონიკიძე 7, სიმონია 4, აბრამიშვილი 4, ალანია 3, გოგოლაძე 3, ცხვარაშვილი 2, კოხრეიძე 2

საქართველო - ცსკა 24:28

ცერცვაძე (16), ცინცაძე (2) - ორჯონიკიძე 9, სიმონია 5, გოგოლაძე 3, ცხვარაშვილი 2, კოხრეიძე 2, სტურუა 2, ლ. არსენაშვილი 1

ფოტო: ზურაბ ცინცაძე

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal