EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

18/11/13 მეორე ეტაპის ყველა მონაწილე გაირკვა

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაზე დასრულდა პირველი ჯგუფური ეტაპი. ბოლო ორი საგზური მონტენეგროს ბუდუჩნოსტმა და გერმანიის ტიურინგერმა მოიპოვეს.

ბუდუჩნოსტმა შინ დაამარცხა უშუალო მეტოქე, ფერენცვაროში, ხოლო ტიურინგერმა ზედიზედ 4 წაგების შემდეგ შინ მოუგო ჰიპო ნიდეროსტერრაიხს და ბურთების უკეთესი სხვაობით აჯობა ავსტრიელებსა და რუმინულ ბაია მარეს.

ახლა 8 გუნდი ორ ჯგუფად დაიყოფა და ორ წრედ ითამაშებს. ორ-ორი საუკეთესო ნახევარფინალში გავა.

კაცებმა კი ჯერ მხოლოდ პირველი წრე დაასრულეს. ბარსელონამ მინსკში, 15 000 მაყურებლის თვალწინ მოუგო დინამოს, ხოლო ბელარუსმა სიარჰეი რუტენკამ 8 გოლი გაუტანა თანამემამულეებს.  ჯერჯერობით უდანაკარგოდ მიდის ლიგის წლევანდელი გამარჯვებული, ჰამბურგი.

 

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური. 14-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

რეინნეკარი (გერ) – ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) 34:26

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) – სტ. პეტერბურგი (რუს) 29:24

ცელიე ლაშკო (სლნ) – ვესპრემი (უნგ) 26:31

ვესპრემი 10 ქულა, რეინნეკარი 7, ზაპოროჟიე 5, ცელიე 4 / ზაგრები 4. სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

პორტუ (პორ) – ვისლა პლოცკი (პოლ) 20:24

კოლდინგი (დან) – ტარგი კილცე (პოლ) 29:23

დიუნკერკი (საფ) – კილი (გერ) 21:29

კილცე, კილი, კოლდინგი 8, ვისლა 4 / პორტუ 2, დიუნკერკი 0

C ჯგუფი

დინამო მინსკი (ბლრ) – ბარსელონა (ესპ) 25:35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 22:27

ვაკერ თიუნი (შვც) – პსჟ (საფ) 28:34

ბარსელონა 9, ვარდარი, მეტალურგი 6, პსჟ 5 / დინამო 4, თიუნი 0

D ჯგუფი

ჰამბურგი (გერ) – ფლენზბურგი (გერ) 32:27

ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) – გორენიე ველენიე (სლნ) 34:31

დროტ ჰალმსტადი (შვდ) – ოლბორგი (დან) 26:35

ჰამბურგი 10, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 6, ლოგრონიო 4 / გორენიე 2, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური. 16-17 ნოემბერი

A ჯგუფი

დიორი ეტო (უნგ) – ბაია მარე (რუმ) 28:26

ტიურინგერი (გერ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) 35:25

დიორი 12, ტიურინგერი 4 (-6) / ჰიპო 4 (-21), ბაია მარე 4 (-22)

B ჯგუფი

მიდტიულანდი (დან) – ლიუბლინი (პოლ) 37:26

ბუდუჩნოსტი (მნტ) – ფერენცვაროში (უნგ) 29:21

მიდტიულანდი 10, ბუდუჩნოსტი 8 / ფერენცვაროში 6, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

კრიმ მერკატორი (სლნ) – ლაიპციგი (გერ) 32:20

მეცი (საფ) – სევეჰოფი (შვდ) 30:20

კრიმი 9, სევეჰოფი 7 / მეცი 6, ლაიპციგი 2

D ჯგუფი

ლარვიკი (ნორ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 29:31

ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) – პოდრავკა (ხორ) 28:19

ვარდარი 11, ლარვიკი 9 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 2

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გავიდა 2–2 გუნდი

Leave a Reply