EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

14/03/14 ფედერაციის თასის გათამაშება დაიწყო

ჯემალ ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის დარბაზში დაიწყო ხელბურთის ფედერაციის თასის გათამაშება 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის.

პირველ დღეს ქუთაისმა დაამარცხა ლაგოდეხი – 27:15, ხოლო თბილისის შევარდენმა – ქარელი, 38:19. ხვალ შეჯიბრება ერთი დღით ტექნიკური უნივერსიტეტის დარბაზში გადაინაცვლებს და მასში ჩაერთვებიან რუსთავისა და წყალტუბოს გუნდები.

ტურნირში მონაწილეობენ გუნდები, ვინც საუკეთესო ათეულში ვერ მოხვდა. სულ 8 კლუბი უნდა შეკრებილიყო, მაგრამ ბათუმელმა და ახაშნელმა ხელბურთელებმა ჩამოსვლა ვერ მოახერხეს.

6 გუნდი ერთ წრედ ითამაშებს. შეჯიბრება დასრულდება აპრილში.

ფოტო: შევარდენი – ქარელი

ფედერაციის თასი. ბიჭები, 1998-99

მონაწილეობენ: შევარდენი, ქარელი, ლაგოდეხი, ქუთაისი, წყალტუბო, რუსთავი.

პირველი ტური. 14-16 მარტი

14 მარტი, გლდანი

შევარდენი – ქარელი 38:19

ლაგოდეხი – ქუთაისი 15:27

15 მარტი, სტუ

13:30 ქარელი – რუსთავი

15:00 ქუთაისი – წყალტუბო

16 მარტი, გლდანი

12:00 ლაგოდეხი – წყალტუბო

13:30 რუსთავი – შევარდენი

ქარელი

12. გიორგი მეარაყიშვილი 16. ლევან თიბილაშვილი – 2. გოჩა ქოთუაშვილი 3. თორნიკე ელბაქიძე 4. ნოდარ ცერცვაძე 5. ნიკა კოშკაძე 6. ლუკა კურტანიძე 7. ბაქარ გოგიჩაშვილი 8. გოჩა ლომიტაშვილი 9 ნიკა გაგლოევი 10. ნუკრი მეტრეველი 11. ნიკა ნონაშვილი 13. ვანო ტოროშელიძე 15. რატი გონგლიაშვილი – მწვრთნელი: ზურაბ ჯუშოშვილი

 

ქუთაისი

1.ვახტანგ კუპატაძე 12. გიორგი კუპატაძე – 2. დემურ ნოდია 3. ბიძინა გიორგაძე 4. თორნიკე სულაბერიძე 5. სანდრო კვიცარიძე 6. გიორგი კლდიაშვილი 7. გიგა მამისეიშვილი 8. გოჩა ჭელიძე 9. ივერი თოდაძე 10. გიორგი მერკვილაძე 11. შოთა არსენიძე 13. ვაჟა კუპატაძე 14. გურამ უჩაძე – მწვრთნელები: დავით გობეჯიშვილი, ეროსი მამასახლისი

ლაგოდეხი

1.თორნიკე წიწილაშვილი – 2. შოთა ჯაჯანიძე 3. რეზო მოდებაძე 4. გიორგი ტალახაძე 5. უშანგი ჩალაძე 6. ლუკა ჩუბინიძე 7. გიორგი ჟუჟუნაშვილი 8. ზაზა ჩუბინიძე 9. გიორგი ჭუმბურიძე 10. ნოდარ შეყლაშვილი 11. ბადრი კაპანაძე 13. ბეჟან ჭუმბურიძე 14. ვლადიმერ ლობჟანიძე, გიორგი ჭუმბურიძე, დავით ჩუბინიძე, ზურაბ ჭუმბურიძე – მწვრთნელი: სოლომონ ჯაჯანიძე

შევარდენი

1.ბაჩო შაქარაშვილი 16. ლევან კოპალიანი 21. გიორგი სადირინი – 2. ნიკა გიგაური 3. ენრიკე ბაზანოვი 4. აკაკი მარტიაშვილი 5. ლაშა თიგიშვილი 6. ბექა მეძმარიაშვილი 7. ნიკა მესხიშვილი 8. მათე მიჩილაშვილი 9. ზაალ ზაალიშვილი 10. ვაჟა დოლიძე 11. გიორგი გოროზია 14. გივი ინანიშვილი 17. სერგო აგაჯანოვი 19. აკაკი ბულია – მწვრთნელები: გიორგი გვაზავა, ლევან ოსიყმაშვილი

რუსთავი

1.დავით მამულაშვილი – 2. ოთარ ბალუხაშვილი 3. ლუკა ხათრიძე 4. მიხეილ შუშანაშვილი გიორგი ზედელაშვილი 6. ბექა ჩუთლაშვილი 7. შოთა ეგაძე 8. ლუკა ბაბუნაძე 9. ლუკა ბუიშვილი 10. გიორგი ფიჩხაია 11. ირაკლი კანდელაკი, გიორგი სამხარაძე, მიხეილ თამაზაშვილი – მწვრთნელები: ზურაბ ჩუთლაშვილი, ვასილ მძელური

წყალტუბო

1.გიორგი აფხაძე 16. დავით ვარდანიძე – 2. გიორგი ჩარქსელიანი 3. გიორგი ბერელიძე 4. ლაშა ჭოლოკავა 5. გიგა ნემსიწვერიძე 6. გიორგი აფხაძე 7. ლუკა ბენდელიანი 8. გიორგი მეტონიძე 9. თორნიკე დარსაველიძე 10. გიორგი ხელაძე 11. იოსებ ლომთაძე – მწვრთნელი: ნოე ეგაძე

 

Leave a Reply