EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

10/04/14 პეგასი, გორი, ფოთი…

დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატი 2001-01 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. ბოლო დღეს გამოვლინდა ბრინჯაოს პრიზიორი. ფოთის გუნდმა 20:14 დაამარცხა თბილისის ქარიშხალა და ბრინჯაოს მედლები მოიპოვა.

სამტრედია, რომელიც ბოლო დღემდე მესამე ადგილზე იყო, დამარცხდა ჩემპიონ პეგასთან – 21:27. სამტრედიამ და ფოთმა 8-8 ქულა დააგროვეს, მაგრამ ფოთმა ურთიერთშეხვედრაში მოგების წყალობით აჯობა მეტოქეს. გორმა დამარცხა ქუთაისი – 18:14.

ჩემპიონი გახდა პეგასი (მწვრთნელები გიორგი სახვაძე, ტიტე კალანდაძე), რომელმაც ტურნირი უდანაკარგოდ დაასრულა. ვერცხლის მედალი მოიპოვა გორის გუნდმა (მწვრთნელი გია მამაცაშვილი). მესამე იყო ფოთის გუნდი (გელა ჟვანია, თემურ ჭანტურია, დარეჯან გეფერიძე). ფოთელებმა უკვე მეორე კატეგორიაში მოიპოვეს მედალი (ცოტა ხნის წინ ამავე ასაკის მათი გოგონათა გუნდი ჩემპიონი გახდა) და უფროს ასაკშიც არძელებენ ბრძოლას.

ახლა საქართველოს ჩემპიონი უნდა გამოვლინდეს უფროს ასაკობრივ კატეგორიაში (1998-99). 14 აპრილიდან იწყება გოგონათა შეჯიბრების დასკვნითი ტური.

საქართველოს ჩემპიონატი. 2000-01

ბიჭები. საერთო ტური. 7-10 აპრილი, არენა

10 აპრილი

ქუთაისი – გორი 14:18

ფოთი – ქარიშხალა 20:14

პეგასი – სამტრედია 26:21

საბოლოო მდგომარეობა: 1. პეგასი – 14 ქულა, 2. გორი – 12, 3. ფოთი – 8, 4. სამტრედია – 8 (პირადი თამაში 20:18), 5. ქუთაისი – 6, 6. ქარიშხალა – 4, 7. თელავი – 2, 8. ზუგდიდი – 2

პეგასი

12. ირაკლი დიხამინჯია – 3. გიორგი ლაპიაშვილი 5. აკაკი პატაშური 6. დავით ბახუტაშვილი 7. ნიკა კევლიშვილი 10. ნიკოლოზ კალანდაძე 11. გიორგი ცხოვრებაძე 13. გიორგი მაისურაძე 15. გიორგი ქათამაძე 19. გიორგი კუხალაშვილი 20. ლუკა ცხვიტარია 22. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 23. ილია ნარსია 25. გიორგი კევლიშვილი

მწვრთნელები – გიორგი სახვაძე, ტიტე კალანდაძე

გორი

1.ბაკურ ჯაფარიძე 22. სანდრო გლუნჩაძე – 2. თორნიკე თამარაშვილი 3. ბექა გახოკიძე 4. მიხეილ ტარუაშვილი 6. თორნიკე ქურდაძე 7. ნიკა სამნიაშვილი 8. ბიძინა გოგინაშვილი 9. დავით ნიაზაშვილი 10. ალეკო გუდურაშვილი 11. გიორგი ლურსმანაშვილი 13. მიხეილ მარტინოვი 14. ლუკა მაისურაძე 17. ნიკა მურადაშვილი

მწვრთნელები – გია მამაცაშვილი, თორნიკე გაგლოშვილი

ფოთი

1.დავით დანელია – 2. თეზიკო ბჟალავა 4. რევაზ დიდია 5. კახაბერ გოგავა 6. გიგა ცხვარაძე 7. საბა შარტავა 9. ლუკა ლორთქიფანიძე 10. ჯანო ჯიქია 13. ნოდარ გურეშიძე 14. დავით ფანცულაია 17. საბა წულაია

მწვრთნელები – გელა ჟვანია, თემურ ჭანტურია

სამტრედია

1.თამაზ გოგიშვილი 12. გიორგი გაგუა – 2. გიორგი კიკაჩეიშვილი 3. მურთაზ თევზაძე 5. ნიკოლოზ ძნელაძე 9. გიორგი კრავეიშვილი 11. რამაზ ზურაბიანი 14. რომან ადამია 17. რაჯი სამუელოვი 20. მიხეილ ფანცულაია 21. მანუჩარ დუნდუა 22. ზაურ ინასარიძე 77. რომან ასაბაშვილი

მწვრთნელი – ალექსანდრე ხონელიძე

ქუთაისი

1.შალვა ფაილოძე 12. დათო ვარდანიძე – 2. სერგო ჯანაძე 3. პაატა ხვედელიძე 4. საბა ჩოგოვაძე 5. ლუკა ქარჩხაძე 6. საბა ბასილაძე 7. ცოტნე კოპალეიშვილი 8. იური ძოძუაშვილი 9. ლუკა კაპანაძე 10. გიორგი ხელაძე 11. ანრი ქუთათელაძე 13. ბადრი კამლაძე 15. ლუკა ჯიქია

მწვრთნელები – ჯუდი ხარაიძე, ზურაბ ყაველაშვილი

ქარიშხალა

1.თორნიკე სისაური 12. ზურაბ თოდუა- 2. ბექა გიორგაძე 3. მიხეილ ხვითარია 4. გიორგი ივანიაძე 5. გიორგი ციხიშვილი 6. რომან მაისურაძე 7. ნიკა ასაბაშვილი 8. გიორგი აბრამიძე 10. ლევან მაისურაძე 11. ლუკა ცანავა 17. ნიკა კუპატაძე 18. დავით ხვედელიძე

მწვრთნელები – ზაზა ფერაძე, გიორგი ქობელაშვილი

თელავი

1.გელა გელაშვილი 12. ვანო მზექალაშვილი 22. თომა ხანჯალიაშვილი – დავით ილაშვილი 3. ლუკა ჟურული 5. თორნიკე ბოჭორიშვილი 6. ირაკლი სხვილაძე 7. ნიკა ხანჯალიაშვლი 8. გიორგი ბადრიძე 9. პაპუნა გოდელაშვილი 10. დაჩი მაისურაძე 11. ავთო ბაღათრიშვილი 13. ნოდარ ჭაბუკაშვილი 17. გიორგი ბერძენიშვილი 18. მიხეილ მამულაშვილი

მწვრთნელები – ზურაბ წვერიკმაზაშვილი, ანდრო ანდრიაშვილი

Leave a Reply