EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

06/10/15 გენსჰაიმერი პარიზში გადადის

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მესამე ტურის შემდეგ, ორ უძლიერეს, A და B ჯგუფებში დარჩა ერთადერთი გუნდი, ვინც სამივე მატჩი მოიგო – სკოპიეს ვარდარი.

მაკედონიის ჩემპიონმა შვედეთში დაამარცხა კრისტიანსტადი – 30-25, ხოლო კიდევ ორმა გუნდმა, ვინც 2 ტურის შემდეგ ლიდერობდა, ქულები დაკარგა. ზაგრებმა შინ წააგო შარშანდელ ფინალისტ ვესპრემთან – 20-21, ხოლო გერმანიის რეინ-ნეკარმა შინ ფრედ ითამაშა პოლონეთის კელცესთან 32-32.

კვირის მთვარი სახელბურთო სიახლე კი იყო ის, რომ რაინ-ნეკარისა და გერმანიის ნაკრების 29 წლის გარემარბმა, უვე გენსჰაიმერმა პარი სენ-ჟერმენთან სამწლიან კონტრაქტს მოაწერა ხელი. გენსჰაიმერი ახალ კლუბს 2016-17 სეზონის დასაწყისიდან შეუერთდება.

ტურის მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/rewind-03

ჩემპიონთა ლიგა 2015-16. კაცები. ჯგუფური ეტაპის მესამე ტური. 1-4 ოქტომბერი

A ჯგუფი

ცელიე (სლნ, 2 ქულა) ვისლა პლოცკი (პოლ, 2) 25-28

კილი (გერ, 4) – ფლენზბურგი (გერ, 2) 27-23

კანელასი 7, დუვნიაკი 6 – გლანდორფი 5, მაე 4

ბეშიქთაში (თურ, 0) – პსჟ (საფ, 4) 30-40

დიონე 5 – ჰანსენი 10, ლ. კარაბატიჩი, ნ. კარაბატიჩი 6

ზაგრები (ხორ, 4) – ვესპრემი (უნგ, 5) 20-21

პავლოვიჩი 6, სტეპანჩიჩი 4 – მარგუცი 4

B ჯგუფი

რაინნეკარ ლიოვენი (გერ, 5) – კელცე (პოლ, 3) 32-32

ეკდალი, რაინკინდი 6, გენსჰაიმერი 5 – მ. იურეცკი, აგინაგალდე 5

კრისტიანსტადი (შვდ, 2) – ვარდარ სკოპიე (მკდ, 6) 25-30

ტოლბრინგი 7 – დიბიროვი, ტოშკიჩი 7

მონპელიე (საფ, 2) კოლდინგი (დან, 0) 30-25

მაკოვშეკი 9 – ლ. ანდერსენი, ირმინგი 9

პიკ სეგედი (უნგ, 2) – ბარსელონა (ესპ, 4) 28-30

ბალოგი, კალმანი 7- ენტრერიოსი, იხა, ლაზაროვი, ტომასი 5

A და B: გამარჯვებული გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

C ჯგუფი

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს, 2) – მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ, 6) 27-33

ვოივოდინა (სრბ, 2) – პორტუ (პორ, 4) 23-27

ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ, 2) – ტატრან პრეშოვი (სლკ, 0) 37-29

D ჯგუფი

მეტალურგ სკოპიე (მკდ, 4) – ელვერუმი (ნორ, 2) 22-19

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ, 4) – სკიერნი (დან, 4) 31-26

ბაია მარე (რუმ, 3) – შაფჰაუზენი (შვც, 1) 31-31

C და D: ორ-ორი საუკეთესო ჯვარედინად შეხვდება ერთმანეთს დამატებით რაუნდში და 2 გამარჯვებული გავა მერვედფინალში

მეოთხე ტური: 7-11 ოქტომბერი

Leave a Reply