EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

ქარიშხალა და პეგასი ლიდერობენ

საქართველოს ჩემპიონატზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის დღეს მორიგი სამი მატჩი გაიმართა.

პირველ მატჩში შევარდენმა ვერაფერი დაუპირისპირა იმედის კომბინაციურ თამაშს და პირველი ტაიმი 10 ბურთით წააგო – 6:16. მეორე ნახევარში იმედმა უპრობლემოდ მიიყვანა საქმე მოგებამდე – 30:15.

უფრო დაძაბული ბრძოლა იყო ქარიშხალასა და პეგასს შორის. ტაიმი ქარიშხალამ 6 ბურთით მოიგო, შესვენების შემდეგ უპირატესობა გაზარდა და მეორე გამარჯვება მოიპოვა – 28:17.

ასევე მეორე მატჩი მოიგო პეგასმა, ვინც დაამარცხა ქარელის გუნდი – 30:7.

ორშაბათიდან ტურნირი გადაინაცვლებს საბურთალოზე, არმიის სპორტდარბაზში, სადაც თამაშები 16 საათიდან დაიწყება.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, 28 სექტემბერი – 2 ოქტომბერი

მეორე დღე, 29 სექტემბერი

იმედი – შევარდენი 30:15

იმე: ხორავა, იობაშვილი 6, რუსტამოვი 5, მიქავა 5, თურქაძე 4, ხარაიშვილი 3, დვალიძე 2, ჰუსეინოვი 2, მელაშვილი 2, ბაინაზაშვილი 1, რიკაშვილი, სალუქვაძე, სონღულაშვილი, მღებრიშვილი, ხარძიანი, აბრამიძე

შევ: სადირინი, მეძმარიაშვილი 4, ბაზანოვი 3, მიჩილაშვილი 3, ზაალიშვილი 2, ინანიშვილი 2, გიგაური 1, კოპალიანი, მარტიაშვილი, თიგიშვილი, მესხიშვილი, აგაჯანოვი, ბულია, შაქარაშვილი, დოლიძე

ქარიშხალა – მამული 28:17

ქარ: ხანდოლიშვილი, ფარესიშვილი, ბულბულაშვილი 11, კბილაშვილი 6, ფერაძე 6, არსენიშვილი 3, მამულაშვილი 1, გოგუა 1, უნდიაშვილი, ჭანტურია, წიკლაური, ჭინჭარაძე, კვირკელია, ჩიხლაძე, ფხაკაძე

მამ: დავითაშვილი, კორაშვილი 12, სხვიტარიძე 3, წულიაშვილი 2, ლაგვილავა, ტალახაძე, შევჩენკო, თოდუა, ძაგანია, ისმაილოვი, გეჯაძე, ცხვეტიანი

პეგასი – ქარელი 30:7

პეგ: ზურაბიშვილი, მჟავანაძე, ვიბლიანი 6, ხვადაგიანი 5, კალანდაძე 3, გაწერელია 3, კაჭკაჭაშვილი 3, მაისურაძე 3, ცხოვრებაძე 2, ზარნაძე 2, ბაბუციძე 1, ნაზღაიძე 1, გოგავა, ბოლქვაძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

ქარ: ცერცვაძე, მეტრეველი 6, ასკაროვი 1, მეარაყიშვილი, გონგლიაშვილი, ელბაქიძე, ნონაშვილი, ლომიტაშვილი, გოგიჩაშვილი, კურტანიძე, კოშკაძე

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, გაგა სამყურაშვილი

მდგომარეობა: პეგასი, ქარიშხალა 4 ქულა, იმედი, შევარდენი – 2, მამული, ქარელი – 0

მესამე დღე, 30 სექტემბერი, ორშაბათიასკ დარბაზი

16:00 პეგასი – იმედი

17:15 შევარდენი – ქარიშხალა

18:15 ქარელი – მამული

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური – 8-13 ოქტომბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური – 15-20 ოქტომბერს სენაკში

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

Leave a Reply