EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

ეროვნული ნაკრები

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. შესარჩევი ტურნირი

ევროპის 1 ჯგუფი. პლეიოფში გადის გამარჯვებული

 

30 ოქტომბერი 2013, პანევეჟისი. 500 მაყურებელი

ლიტვა – საქართველო 23:17

 

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, პაზემეცკასი დრაბავიჩუსი 4, შვედასი 3, პ. ბაბარსკასი 3, სტანკევიჩუსი 3, სტრაზდასი 2, პლეტა 2, გროსასი 2, დუმჩუსი 2, ბერნატონისი 1, პეტრეიკისი 1, ფეოკტისტოვასი, ორლოვსკისი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძეჩიქოვანი 6, მსხვილიძე 4, რუსია 3, დათუკაშვილი 2, ჭანტურია 2, გვაზავა, გოგალაძე, ბერძენიშვილი, ტალახაძე, გამზარდია, ამირანაშვილი, აბრამიშვილი

მსაჯები: ანატოლი ნოვიკოვი, რუსლან პერეპილიცი (უკრ) დელეგატი: ტოივო იარვი (ესტ)

ფინეთი – თურქეთი 26:20

 

3 ნოემბერი. თბილისი, სპორტის სასახლე, 3 000 მაყურებელი

საქართველო – ფინეთი 26:19

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძეჭანტურია 6, დათუკაშვილი 5, მსხვილიძე 5, ჩიქოვანი 4, რუსია 4, გამზარდია 2, გვაზავა, გოგალაძე, მაისურაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია

ფინეთი: ნორდკვისტი, მიაკელა 1 ტამინენი 4, სუნდბერგი 4, . ბრომანი 3, კილსტედტი 2, ვალო 2, . ბრომანი 1, კორპიმიაკი 1, რონბერგი 1, კოლიონენი, ოიალა, აუერი, სიომანი

მსაჯები: იარონ ბენ-დანი, ასაფ ფარანი (ისრ), დელეგატი: ისქანდარ ასქაროვი (აზე)

თურქეთი – ლიტვა 20:23

 

ანკარა, 2 იანვარი, 2014. 500 მაყურებელი

თურქეთი – საქართველო 29:23

თურქეთი: გიუნაი, გიოქთეფე, იოზმუსული – დიონე 10, ჩ. ჩელიქი 6, ერსინი 4, ჩატკინი 4, ჩელები 1, ასიქოღლუ 1, იოჰბაზარი 1, პეტკაში 1, ზამანი 1, იოზი, ქესქინი, ილდირიმი, კირდალი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე – მსხვილიძე 6, რუსია 5, ჭანტურია 3, გამზარდია 3, ჩიქოვანი 2, დათუკაშვილი 2, გვაზავა 1, მაისურაძე 1, ტალახაძე, ორჯონიკიძე, აბრამიშვილი, ამირანაშვილი, სიმონია, წითელიშვილი

მსაჯები: მილან ჰაიეკი, კარელ მაქო (ჩეხ) / დელეგატი: ანდრეი ანდრეევი (ბულ)

ფინეთი – ლიტვა 20:20

 

5 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2500 მაყურებელი

საქართველო – თურქეთი 33:26

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე – მსხვილიძე 11, რუსია 6, ჩიქოვანი 5, ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 2, ტალახაძე 2, გვაზავა 1, გამზარდია 1, მაისურაძე, აბრამიშვილი, სიმონია, გოგალაძე, ამირანაშვილი, წითელიშვილი

თურქეთი: გიუნაი, იოზმუსული, ალკისი – ჩატკინი 5, ჩელები 4, პეკტაში 4, ილდირიმი 3, იოჰბაზარი 3, ჩ. ჩელიქი 2, ერსინი 2, ზამანი 1, იოზი 1, ქესქინი 1, დიონე, კირდალი, ნ. ჩელიქი

მსაჯები: რობერტ არაბაჯუ, სილვიუ სტანესკუ (რუმ) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

ლიტვა – ფინეთი 24:23

 

8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 2700 მაყურებელი

საქართველო – ლიტვა 26:23

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე – მსხვილიძე 7, რუსია 5, ჭანტურია 5, დათუკაშვილი 4, გვაზავა 2, გამზარდია 2, ტალახაძე 1, მაისურაძე, სიმონია, აბრამიშვილი, გოგალაძე, ამირანაშვილი, წითელიშვილი

ლიტვა: ვასკევიჩუსი, რასიმასი, პაზემეცკასი – პეტრეიკისი 7, სტრაზდასი 5, იასინსკასი 4, პ. ბაბარსკასი 3, სტანკევიჩუსი 2, გ. ბაბარსკასი 1, ვორობიოვასი 1, დუმჩუსი, გროსასი, ფეოკტისტოვასი, სტროპუსი, დრევინსკასი, გერვე

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

თურქეთი – ფინეთი 25:19

 

11 იანვარი. კარიაა. 860 მაყურებელი

ფინეთი – საქართველო 36:24

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე – მსხვილიძე 9, დათუკაშვილი 4, გვაზავა 4, ჭანტურია 2, გოგალაძე 2, რუსია 1, ტალახაძე 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე, გამზარდია, სიმონია, ამირანაშვილი

ფინეთი : ნორდკვისტი, მიაკელა – ტამინენი 10, რონბერგი 7, სუნდბერგი 5, . ბრომანი 4, . ბრომანი 3, რემი 3, კორპიმიაკი 1, კილსტედტი 1, ფორსი 1, ოიალა 1, კოლიონენი 0, ლაიტინენი, რაერინე

მსაჯები: სიგურდ თომასენი, ტობიას შმაკი (ბელ) / დელეგატი: ვიქტორ პოლადენკო (რუს)

ლიტვა – თურქეთი 32:26

 

ლიტვა 9 ქულა / საქართველო 6, ფინეთი 5, თურქეთი 4

 

საქართველოს ნაკრები

შოთა თევზაძე – მეკარე – შტიინცა ბაკეუ, რუმ – 1981 – 6 თამაში

გიგა ტორონჯაძე – მეკარე – ტრაბზონსფორი, თურ – 1989 – 6 თამაში

რატი მსხვილიძე – შუამარბი – ტრაბზონსფორი, თურ – 1986 – 6 თამაში, 42 გოლი

ვლადიმერ რუსია – შუამარბი – შტიინცა ბაკეუ, რუმ – 1984 – 6 თამაში, 24 გოლი

რევაზ ჭანტურია – გარემარბი – სტრუმიცა, მკდ – 1982 – 6 თამაში, 23 გოლი

სერგო დათუკაშვილი – შუამარბი – ალ კიადა, ყატ – 1978 – 6 თამაში 19 გოლი

ირაკლი ჩიქოვანი – გამთამაშებელი – ტიმიშოარა, რუმ – 1989 – 4 თამაში, 17 გოლი

გიორგი გვაზავა – ხაზი – სტუ – 1978 – 6 თამაში, 8 გოლი

უჩა გამზარდია – გამთამაშებელი, გარემარბი – ბათუმი – 1990 – 6 თამაში, 8 გოლი

აკაკი ტალახაძე – გამთამაშებელი – უკლუბო – 1983 – 5 თამაში, 4 გოლი

ილია გოგალაძე – გარემარბი – სტუ – 1986 – 5 თამაში, 2 გოლი

უჩა მაისურაძე – ხაზი – ბათუმი – 1986 – 5 თამაში, 1 გოლი

ზურაბ აბრამიშვილი – გარემარბი – სტუ – 1994 – 6 თამაში, 1 გოლი

ოთარ ამირანაშვილი – გარემარბი – სტუ – 1987 – 6 თამაში

ზურაბ სიმონია – გამთამაშებელი – სტუ – 1994 – 5 თამაში

ლექსო წითელიშვილი – შუამარბი – სამტრედია – 1992 – 3 თამაში

თემურ ორჯონიკიძე – შუამარბი – სტუ – 1996 – 2 თამაში

ლევან ბერძენიშვილი – ხაზი – სტუ – 1986 – 2 თამაში

 

მთ. მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი, სრბ – 1958

მწვრთნელები ირაკლი კეკელიძე – 1972, ბექარ ორჯონიკიძე – 1972

ექიმი ლევან ლინნიკი – 1987

 

ამხანაგური მატჩები

27 დეკემბერი, 2013. აშდოდი

ისრაელი – საქართველო 29:28

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში – სმოლიერი 11, კოფმანი 5, ნათანი 3, დავდა 3, გ. პომერანცი 2, როზენტალი 2, ტურელი 1, ვაისლერი 1, შიმონი 1, ტიპერი, შტელმანი, ტიუგი, ფრიდმანი, ჰერშკოვიცი, აპო, ვაქსმანი, სიჩენკო, სტრაიდომი

საქართველო: თევზაძე, ტორონჯაძე – რუსია 10, მსხვილიძე 4, გამზარდია 4, აბრამიშვილი 3, ჩიქოვანი 3, გვაზავა 2, ამირანაშვილი 1, მაისურაძე 1, ტალახაძე, სიმონია, ორჯონიკიძე, წითელიშვილი

 

28 დეკემბერი, 2013. რიშონი

ისრაელი – საქართველო 33:23

ისრაელი: იააკოვი, შიკლოში – ნათანი 5, როზენტალი 5, ჰამამი 4, დავდა 3, გალი 3, ფრიდმანი 2, სტელმანი 2, კოფმანი 2, შიმონი 2, გ. პომერანცი 2, ტურელი 1, სიჩენკო 1, აპო 1, მეიროვიჩი, სმოლერი, გერა, სტრაიდომი, ჩ. პომერანცი

საქართველო: ტორონჯაძე, თევზაძე – გვაზავა 5, ჩიქოვანი 4, მსხვილიძე 3, ორჯონიკიძე 2, ტალახაძე 2, გამზარდია 2, რუსია 2, ამირანაშვილი 1, აბრამიშვილი 1, მაისურაძე 1, სიმონია, წითელიშვილი

მსაჯები: ასაფ ფარანი, იარონ ბენ დანი (ისრაელი)

 

Leave a Reply