gnhf-rrr
6

Serbia Won Third Game

6


Serbia won third Game

In the last game of the Tournament, Serbia take easy win against Georgia 29-13, take First place on the tournament with 6 points and will partipicate in EHF Men’s Euro 20.

Second place got Israel, Greece took 3rd, Georgia 4th.

Best Player from Serbia Became Vukasin RAKOCIJA, From Georgia George TSKHOVREBADZE, Youngest (15) Player of Tournament.

Tournament’s All Star Team Named: GK Dejan MILOSAVLJEV, SRB; LW Mor AVNAIM, ISR; LB and MVP of Tournament: Vukasin RAKOCIJA, SRB; CB Eden GINGIHASHVILI, ISR; RB George TSKHOVREBADZE, GEO; RW Aleksa KLJAJIC, SRB; P Marios-Alexandros MORAITIS, GRE; Best Defender Chrysanthos TSANAXIDIS, GRE; Top Scorer Itamar ALMOSNINOS, ISR; Fair Play Award Irakli GOGOLADZE, GEO  

სერბეთმა მესამე მატჩი მოიგო

სერბეთის ნაკრებმა ტურნირის ბოლო მატჩში იოლად, 29-13 დაამარცხა საქართველო, 6 ქულით პირველი ადგილი დაიკავა და ევროპის ახალგაზრდული ჩემპიონატის ფინალური ტურნირის საგზური მოიპოვა მეორე ადგილზეა ისრაელი, მესამეზე – საბერძნეთი, მეოთეზე საქართველო.

თამაშის საუკეთესო მოთმაშეების პრიზები მოიპოვეს სერბმა ვუკასინ რაკოციამ და ტურნირის ყველაზე ახალგაზრდა ხელბურთელმა – 15 წლის გიორგი ცხოვრებაძემ.

დასახელდა შეჯიბრების სიმბოლური ნაკრებიც. მეკარე: დეიან მილოსავლევი, სერბეთი; მარცხენა გარემარბი: მორ ავნაიმი, ისრაელი; მარცხენა შუამარბი და ტურნირის საუკეთესო მოთამაშე: ვუკასინ რაკოცია, სერბეთი; გამთამაშებელი: ედენ    ჯინჯიხაშვილი, ისრაელი; მარჯვენა შუამარბი: გიორგი ცხოვრებაძე, საქართველო; მარჯვენა გარემარბი: ალექსა კლაიჩი, სერბეთი; პივოტი: მარიოს მორაიტისი, საბერძნეთი; საუკეთესო მცველი: ხრიზანტოს ცანაქსიდისი, საბერძნეთი; ბომბარდირი: იტამარ ალმოსნინოსი, ისრაელი; ფეირ-პლეის პრიზი ირაკლი გოგოლაძე, საქართველო.

სერბეთი-საქართველო 29-13

სერ: მილოსავლიევი, იურაკიჩი – რაკოცია 8, გაჩევიჩი 6, მარკოვიჩი 4, სმილიანიჩი 3,  მიტიჩი 2, ბარუძიჩი 2, რანისავლევიჩი 2, კოლაკოვიჩი 1, რადოვანოვიჩი 1, კურტეში,  სტოიანოვიჩი, კლაიჩი, არსენიჩი,  რატკოვიჩი

საქ: ცინცაძე,  ხიდეშელი,  ხანდოლიშვილი – ცხოვრებაძე 4, დიხამინჯია 3, რუსტამოვი 2, გიორგაძე 2,  ხაჟომია 1, გოგოლაძე 1, კბილაშვილი, ბულბულაშვილი,  მამულაშვილი, იობაშვილი, ზარნაძე, ფერაძე, ტიელიძე

მსაჯები: რ. გერაეტსი, პ. გერაეტსი (ჰოლ)

დელეგატი: ა. მხითარიანი (სომ)

8 აპრილი.  სერბეთი-ისრაელი 35-24, საქართველო-საბერძნეთი 22-26

9 აპრილი. საბერძნეთი-სერბეთი 17-20, ისრაელი-საქართველო 35-25
სერბეთი 6 ქულა – ისრაელი 4, საბერძნეთი 2, საქართველო 0
ფინალურ ეტაპზე გადის 1 გუნდი

 

 

 

Leave a Reply