EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

21/10/14 გოგონათა ჩემპიონატიც დაიწყო

გლდანში, ცერცვაძის სახელბურთო აკადემიაში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ გოგონებს შორის.

 

მონაწილეობს 7 გუნდი. ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს ის მოწინავე ოთხეული, რომლის წევრებიც შეადგენენ საქართველოს ნაკრებს – მამული, ფოთი, ყვარელი და პეგასი.

პირველ ორ დღეს ამ გუნდებს შორის ორი მატჩი გაიმართა. შარშანდელმა ჩემპიონმა, მამულმა დაამარცხა პეგასი – 24:22, ხოლო მეორე დღეს პეგასმა ვერცხლის პრიზიორს, ფოთის ოქროს ვერძს მოუგო – 29:27. ოთხშაბათს პრინციპული თამაშია ფოთისა და ყვარლის გუნდებს შორის.

საქართველოს ჩემპიონატი. გოგონები. 1998-99

პირველი წრე, გლდანი

20 ოქტომბერი

მამული – პეგასი 24:22

მამ: მაზმიშვილი – ნარიმანიძე 9, გიორგაძე 6, ღვალაძე 5, გაბისონია 2, ყველაშვილი 1, ომიაძე 1

პეგ: ჩაჩუა, ყაველაშვილი – ჩოგოვაძე 6, ვენეცკი 6, ჩოხელი 5,მორჩაძე 4, შოშიტაშვილი 1, ბერიძე

ფოთი – ქარიშხალა 38:8

ყვარელი – წყალტუბო 31:19

იმედი – ფოთი 0:10

21 ოქტომბერი

პეგასი – ფოთი 29:27

პეგ: ჩაჩუა, ყაველაშვილი – ვენეცკი 9, ბერიძე 6, ჩოხელი 5, ჩოგოვაძე 4, მორჩაძე 4, შოშიტაშვილი 1

ფოთ: კუბლაშვილი – გადელია 17, სიხარულიძე 5, ხურცილავა 3, ჭითანავა 1, ფარცვანია 1, ყუფუნია, ბერაია

მსაჯები: გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

ქარიშხალა – ყვარელი 9:30

წყალტუბო – მამული 20:36

ყვარელი – იმედი 17:8

22 ოქტომბერი

12:00 ქარიშხალა – მამული

13:20 პეგასი – წყალტუბო

14:40 ფოთი – ყვარელი

16:00 იმედი – პეგასი

23 ოქტომბერი

12:00 ფოთი – წყალტუბო

13:20 ქარიშხალა -პეგასი

14:40 წყალტუბო – იმედი

16:00 ყვარელი – მამული

24 ოქტომბერი

12:00 წყალტუბო – ქარიშხალა

13:20 მამული – ფოთი

14:40 ყვარელი – პეგასი

16:00 იმედი – ქარიშხალა

მამული

1.ლედი მაზმიშვილი 12. ანა ვარდიშვილი – 3. ანა ყველაშვილი 5. თამარ გიორგაძე 6. ელენე ჯავახიშვილი 7. თეონა ჯაღათაშვილი 8. ნინო შახულოვა 9. სოფი ნარიმანიძე 10. ქრისტინე ღვალაძე 11. ანა ომიაძე 13. ნინო გაბისონია 14. მარიამ ხონელიძე 15. თათია ხოკერაშვილი 17. ანა ბუზალაძე

მწვრთნელი ჯული კასიანი

ოქროს ვერძი, ფოთი

1.ქრისტინე ჯავახია 12. დიანა აფშილავა – 2. ნინო სიხარულიძე 3. ქრისტინე კუბლაშვილი 4. ნინო სურგულაძე 5. ლიკა ფარცვანია 6. ანა ჭითანავა 7. ანა ხურცილავა 8. მარიამ ყუფუნია 9. თათია გადელია 10. მეგი ბერაია 13. ვიქტორია შინკარენკო 14. ანა სიგუა 17. ნენო ჯგერენაია

მწვრთნელები დარეჯან გეფერიძე, უჩა გამზარდია, ირმა შონია

ყვარელი

1.ელენე გუბელაძე – 2. ეკა ლეშკაშელი 3. ქეთი კუნელაშვილი 7. თინა ქიტესაშვილი 9. თამთა თეთრაშვილი 10. სოფო იორდანიშვილი 13. თამუნა იორდანიშვილი 14. ნათია ჯუჯუშვილი 18. მარი მიხელიძე 20. თამარ კუპატაძე

მწვრთნელები ზურაბ ხარებაშვილი, გოჩა ღონიაშვილი

პეგასი

12.თინათინ ყაველაშვილი 22. თამარ ჩაჩუა – 3. ანა ქებაძე 7. მედეა ჩოხელი 9. ნინო კახაია 11. ლელა მორჩაძე 14. ნაზი სარაჯიშვილი 15. თამარ ჩოგოვაძე 17. თეონა ფაჩუაშვილი 18. ქეთევან ვენეცკი 19. ია სალუქვაძე 31. მაია ბერიძე 77. კესო შოშიტაშვილი

მწვრთნელი ნინო წივწივაძე

წყალტუბო

1.ლია ჯიქია 16. ანა სოფრომაძე – 2. მარიამ ფანცულაია 3. სოფო დახუნდარიძე 4. გვანცა ჩიტაიშვილი 5. მზია მამარდაშვილი 6. ნინო ჯიშკარიანი 7. ნია ჯანელიძე 8. მარიკა ჯავახაძე 9. თეკლა დარსაველიძე 10. ნინო ჯიმშელეიშვილი 11. მარი ფანცხავა 13. ჯულია ჩირგაძე 22. ლალი ჯიქია

მწვრთნელები გელა ჯანელიძე, ნოე გოგიძე, სოფო ყანჩაველი

ქარიშხალა

1.ნათია ბერაძე 22. მარიამ არაბაჯევა – 3. ანა სოსელია 4. მარიამ კენკებაშვილი 5. ასმათ ბერაძე 6. ქეთი კერესელიძე 7. მარიამ კუპატაძე 8. ანი ნაკანი 9. ნინო მშვენიერაძე 10. თეკლე რატიანი 11. ნინო ვაიტაძე 13. თამთა თორდია 14. ქეთი სამხარაძე

მწვრთნელები ირმა ციცქიშვილი, თამაზ ჩხაიძე, ჯემალ ბარამიძე

იმედი

1.ფატიმა შავერდოვა – 2. ირინა ოსეფაშვილი 3. მარიამ ტურაშვილი 4. ანა თეზელაშვილი 5. მარიამ სანადირაძე 6. თაკო ქადაგიშვილი 9. ნინო პერტაია 11. ანი ენუქიძე 13. ანა ფარესიშვილი14. მარიამ ლობჟანძე 15. ნინო მებონია

მწვრთნელი ეკა ჟიჟიაშვილი

 

Leave a Reply