EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

18/10/13 ჰამბურგის ოთხიდან მეოთხე

ჩემპიონთა ლიგაში დღეს სამი მატჩი გაიმართა. შარშანდელმა გამარჯვებულმა, ჰამბურგმა შინ დაამარცხა შვედური ჰალმსტადი – 39:30 და უდანაკარგოდ ლიდერობს D ჯგუფში.

A ჯგუფში ზაპოროჟიეს მოტორი შინ დამარცხდა ცელიე ლაშკოსთან და მერვედფინალში გამსვლელი მეოთხე ადგილი ამ მომენტისთვის სლოვენიელებს დაუთმო – 29:32. ამავე ჯგუფში გერმანულმა რეინ–ნეკარმა გაანადგურა რუსეთის სანკტ პეტერბურგი – 31:17.

პარასკევს ლიგაში დასვენების დღეა. კაცთა ტურის დარჩენილი 8 და ქალთა შეჯიბრების ყველა, 8 მატჩი შაბათ–კვირას გაიმართება,

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 1620 ოქტომბერი

D ჯგუფი

16 ოქტ: გორენიე ველენიე (სლნ) ოლბორგი (დან) 25:30

17 ოქტ : ჰამბურგი (გერ) დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 39:30

19 ოქტ, 22:00 ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) ფლენზბურგი (გერ)

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 6, ოლბორგი 4, გორენიე 2 / ჰალმსტადი, ლოგრონიო 1

A ჯგუფი

17 ოქტ : მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) ცელიე ლაშკო (სლნ) 29:32

17 ოქტ : რეინ–ნეკარი (გერ)სტ. პეტერბურგი (რუს) 31:17

20 ოქტ, 20:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) – ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 6 ქულა, რეინ–ნეკარი 5, ზაგრები, ცელიე 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

19 ოქტ, 20:15 ტარგი კილცე (პოლ) – კილი (გერ)

20 ოქტ, 17:00 პორტუ (პორ) – დიუნკერკი (საფ)

20 ოქტ, 19:00 კოლდინგი (დან) – ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილცე, კილი 6, კოლდინგი, ვისლა 4 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 19:30 ვაკერ თიუნი (შვც) – ვარდარ სკოპიე (მკდ)

20 ოქტ, 19:00 პსჟ (საფ) – ბარსელონა (ესპ)

20 ოქტ, 20:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) – დინამო მინსკი (ბლრ) –

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი 4, პსჟ 3 / ვარდარი 2, თიუნი 0

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 19-20 ოქტომბერი

A ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ბაია მარე (რუმ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს)

20 ოქტ, 18:00 ტიურინგერი (გერ) – დიორი ეტო (უნგ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ჰიპო 2, ბაია მარე 0

B ჯგუფი

20 ოქტ, 16:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ლიუბლინი (პოლ)

20 ოქტ, 17:15 მიდტიულანდი (დან) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში 2, ლიუბლინი 0

C ჯგუფი

19 ოქტ, 18:00 ლაიპციგი (გერ) – სევეჰოფი (შვდ)

20 ოქტ, 21:00 მეცი (საფ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 4, ლაიპციგი 2 / სევეჰოფი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

19 ოქტ, 22:00 ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პოდრავკა ვეგეტა (ხორ)

20 ოქტ, 14:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) – ლარვიკი (ნორ)

ვარდარი, ლარვიკი 3 ქულა / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

 

Leave a Reply