ukr

17/04/14 მამულმა წაუგებლად დაასრულა

საქართველოს გოგონათა ჩემპიონატის ბოლო ტურში თბილისის მამულმა 23:20 დაამარცხა ფოთი, ყვარელმა მოუგო წყალტუბოს – 23:8.

პრიზიორების ვინაობა უკვე გარკვეული იყო, მაგრამ ფოთისა და მამულის ყველა მატჩი პრინციპულია. ფოთელები მეორე ტაიმის დასაწყისში 13:10 იგებდნენ, მაგრამ ბოლოში დაიღალნენ და მამულმა შეძლო გარდატეხის შეტანა – 23:20.

საბოლოოდ, მამულმა ჩემპიონატი დაუმარცხებლად დაასრულა და მხოლოდ ერთხელ ითამაშა ფრედ ყვარელთან. მეორე ადგილზე გავიდა ფოთი, მესამეზე – ყვარელი.

გოგონათა ნაკრების მწვრთნელებმა მაია კარბუნარმა და ელისო ჟურულიშვილმა კი დაასახელეს საქართველოს ნაკრების სემადგენლობა, რომელიც 22 აპრილს ბაქოში გაემგზავრება შეკრებაზე და ტესტ-მატჩების სათმასოდ. ამის სემდეგ გუნდს უწევს ორი საერთაშორისო ტურნირი – ბელარუსსა და თბილისში, ჯემალ ცერცვაძის თასზე.

გოგონათა ნაკრები აზერბაიჯანში (22-28 აპრილი)

მეკარეები: ქრისტინე ჯავახია (ფოთი), თამარ ჩაჩუა (პეგასი), ლედი მაზმიშვილი (მამული)

მოთამაშეები: თათია გადელია, ანა ხურცილავა (ფოთი), თინა ქიტესაშვილი, ქეთი კუნელაშვილი, მარი მიხელიძე (ყვარელი), მედეა ჩოხელი, თამარ ჩოგოვაძე, ქეთევან ვენეცკი (პეგასი), სოფი ნარიმანიძე, ნინო გაბისონია, ანა ყველაშვილი, ქრისტინე ღვალაძე, თეონა ჯაღათაშვილი (მამული)

მწვრთნელები: მაია კარბუნარი, ელისო ჟურულიშვილი

1998-99. გოგონები. საქართველოს ჩემპიონატი.

17 აპრილი, გლდანი

ყვარელი – წყალტუბო 23:8

მამული – ფოთი 23:20

მამული: მაზმიშვილი, გოგელია – ნარიმანიძე 7, ღვალაძე 6, ჯაღათაშვილი 4, გიორგაძე 3, გაბისონია 2, ყველაშვილი 1

ფოთი: ჯავახია – გადელია 12, ყუფუნია 5, ფარცვანია 2, ჭითანავა 1, ხურცილავა, სიხარულიძე, ბერაია

მსაჯები: ინა ჭკუასელი, ელენე არაბული. დელეგატი: ჯიმშერ დვალიშვილი

საბოლოო: მამული – 23 ქულა, ფოთი – 18, ყვარელი – 17, პეგასი – 14, წყალტუბო – 8, ქარიშხალა – 2 , იმედი – 2

მამული

1.ლედი მაზმიშვილი 12. თამარ გოგელია – 3. ანა ყველაშვილი 4. ანა მირზოევა 5. თამარ გიორგაძე 6. ლიზი გუნჯუა 7. თეონა ჯაღათაშვილი 8. თაკო ჯავახიშვილი 9. სოფი ნარიმანიძე 10. ქრისტინე ღვალაძე 11. ანა ომიაძე 13. ნინო გაბისონია 17. ანა ბუზალაძე- 18. ქეთი ჩიქობავა

მწვრთნელი ჯული კასიანი

ფოთი

1.ქრისტინე ჯავახია – 2. ნინო სიხარულიძე 3. ანა სიგუა 4. ნინო სურგულაძე 5. ლიკა ფარცვანია 6. ანა ჭითანავა 7. ანა ხურცილავა 8. მარიამ ყუფუნია 9. თათია გადელია 10. მეგი ბერაია 11. ანა ჯახაია 13. ვიქტორია შინკარენკო 14. თეონა კუბლაშვილი 15. ქრისტინე კუბლაშვილი 17. მელისა სარი

მწვრთნელები: დარეჯან გეფერიძე, თემურ ჭანტურია, უჩა გამზარდია

ყვარელი

1.ელენე გუბელაძე – 2. ანა ფუღიაშვილი 3. ქეთა კუნელაშვილი 4. მარი მიხელაძე 7. თინა ქიტესაშვილი 9. თამთა თეთრაშვილი 10. სოფო იორდანაშვილი 13. თამუნა იორდანაშვილი, მაკა მჭედლიშვილი, მარიამ ლამაზოშვილი, ვერიკო ყვარელაშვილი, ნინო დინგაშვილი, ლალი ოსეფაშვილი, თამარ მამანაშვილი

მწვრთნელები: ზურაბ ხარებაშვილი, გოჩა ღონიაშვილი

პეგასი

1.თამარ ჩაჩუა 12. თინათინ ყაველაშვილი 16. დადუნა ორჯონიკიძე – 3. სალომე კოპალიანი 5. კესო შოშიტაიშვილი 6. ლანა ხმალაძე 7. მედეა ჩოხელი 9. თამარ ჩოგოვაძე 10. მაია ბერიძე 11. ლელა მორჩაძე 13. ქეთევან გოგოხია 14. ხატია ზურაბიშვილი 15. ქეთევან ვენეცკი

მწვრთნელი ნინო წივწივაძე

წყალტუბო

1.ნინო ჯიქია 16. თათია თვალაძე – 2. მარიამ ფანცულაია 3. სოფო დახუნდარიძე 4. გვანცა ჩიტაიშვილი 5. მზია მამარდაშვილი 6. ნინო ჯიშკარიანი 7. ნია ჯანელიძე 8. მარიკა ჯავახაძე 9. თეკლა დარსაველიძე 10. ნინო ჯიმშელეიშვილი 11. მარიამ ფარცხავა

მწვრთნელები ნოე გოგიძე, გელა ჯანელიძე

იმედი

1.ფატიმა შავერდოვა – 2. სოფო ხადულაშვილი 3. ანი ფარესიშვილი 4. თაკო ქადაგიშვილი 5. ირინა ოსეფაშვილი 6. მარი სანადირაძე 7. ანი ბაქრაძე 8. მარიამ ტურაშვილი 9. ანა თეზერაშვილი 10. მარი კერესელიძე 11. ანა ენუქიძე 13. ანაპერტაია

მწვრთნელი ეკა ჟიჟიაშვილი

ქარიშხალა

1. ნათია ბერიძე 16. თამთა მაკაროვა – 2. გვანცა ყულიჯანაშვილი 3. ანა სოსელია 4. ქეთევან სამხარაძე 5. ასმათ ბერიძე 6. ქეთი კერესელიძე 7. მარიამ კუპატაძე 8. ანი ნაკანი 9. ნინო მშვენიერაძე 10. თეკლე რატიანი 11. ნინო ვაიტაძე 13. თამთა თორდია 14. მარიამ ელბაქიძე 22. მარიამ კენკებაშვილი

მწვრთნელი ირმა ციცქიშვილი

Leave a Reply