EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

08/02/14 კიდევ ორი მერვედფინალისტი გაირკვა

პარასკევს ორი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში და გამოვლინდა კაცთა ტურნირის კიდევ ორი მერვედფინალისტი.

B ჯგუფში პლეიოფის ოთხივე მონაწილე გაირკვა. პოლონურმა კელცემ ახალი მწვრთნელის, ტალანტ დუშებაევის ხელმძღვანელობით პორტუში გაიმარჯვა 35:30, თვითონაც გაინაღდა მერვედფინალში გასვლა და მეორე პოლონურ კლუბს, ვისლასაც გაუხსნა გზა პლეიოფისკენ. ვისლა პორტუს ბოლო ორი ტურის 4 ქულით უსწრებს, მაგრამ ორივე ურთიერთშეხვედრა მოგებული აქვს.

ქალთა ტურნირზე ზედიზედ მეორე მატჩი წააგო შარშანდელმა ფინალისტმა, ნორვეგიის ლარვიკმა. საკუთრ მოედანზე მათ ვერაფერი მოუხერხეს თასის მფლობელის, დიორი ეტოს ვარსკვლავებს – უნგრელ ანიტა გორბიცს (8 გოლი), ბრაზილიელ ედუარდა ამორიმს (5), ნორვეგიელ ჰაიდი ლოკეს (5) და მონტენეგროელ კატარინა ბულატოვიჩს (4). უნგრულმა კლუბმა 29:23 მოიგო და ჯგუფში დაწინაურდა.

შაბათს ლიგაში ქალთა ტურნირის 1 და კაცების 5 მატჩია. ტური კვირას დასრულდება.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

8 ტური. 5-9 იანვარი

A ჯგუფი

8 თებ, 16:00 სტ. პეტერბურგი (რუს)ცელიე ლაშკო (სლნ)

8 თებ, 21:00. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ)მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

9 თებ, 22:00. რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 14 ქულა, ლიოვენი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

6 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ)დიუნკერკი (საფ) 32:25

7 თებ. პორტუ (პორ) ტარგი ლცე (პოლ) 30:35

9 თებ, 19:55. კოლდინგი (დან)კილი (გერ)

კილი 12, ლცე 10, კოლდინგი 10, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

8 თებ, 19:30. ვაკერ თიუნი (შვც)ბარსელონა (ესპ)

8 თებ, 21:00. პსჟ (საფ) მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

9 თებ, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ)დინამო მინსკი (ბლრ)

ბარსელონა 13, პსჟ 9, მეტალურგი 9, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

5 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ)ჰამბურგი (გერ) 29:36

5 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ)ოლბორგი (დან) 25:23

8 თებ, 20:00. ფლენზბურგი (გერ) დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

ჰამბურგი 14, ფლენზბურგი 11, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 2 ტური. 7-9 თებერვალი

1 ჯგუფი

8 თებ, 18:00. ტიურინგერი (გერ) – მიდტიულანდი (დან)

9 თებ, 18:30. სევეჰოფი (შვდ) – ვარდარი (მკდ)

ვარდარი, მიდტიულანდი 2 / სევეჰოფი, ტიურინგერი 0

2 ჯგუფი

7 თებ. ლარვიკი (ნორ) – დიორი ეტო (უნგ) 23:29

9 თებ, 22:00. ბუდუჩნოსტი (მნტ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

დიორი 3, კრიმი 2 / ბუდუჩნოსტი 1, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2 გუნდი

Leave a Reply