EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

02//03/14 საქმეში მეორე ხუთეული ერთვება

სპორტკომპლექს არენაში ორშაბათიდან გაგრძელდება საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბარებულ ბიჭებს შორის. თამაშობს ხუთი ხუნდი: აღმოსავლეთი ლიგის ჩემპიონი თელავი, თბილისის მეორე და მესამე პრიზიორები – პეგასი და იმედი და დასავლეთის პრიზიორები – სამტრედია და ზუგდიდი.

პირველმა ხუთეულმა უკვე ითამაშა და საქართველოს შარშანდელი ჩემპიონი, ქარიშხალა დაწინაურდა 8 ქულით. საბოლოოდ, ეს ორი ხუთეული ერთმანეთს 24-28 მარტს ეთამაშება და გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონობისთვის მებრძოლ ექვს გუნდს.

3-7 მარტის ტურის შემდეგ კი განახლდება კიდევ ორი ტურნირი – ამავე ასაკის გოგონათა პირველობა და საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატი კაცთა გუნდებს შორის.

საქართველოს ჩემპიონატი

1998-98, ბიჭები. საგაზაფხულო ეტაპი

მეორე ხუთეული: თელავი, პეგასი, სამტრედია, იმედი, ზუგდიდი

3-7 მარტი, არენა 1

3 მარტი

16:00 თელავი – პეგასი

17:30 ზუგდიდი – იმედი

4 მარტი

16:00 ზუგდიდი – პეგასი

17:30 თელავი – სამტრედია

5 მარტი

16:00 სამტრედია – ზუგდიდი

17:30 იმედი – პეგასი

6 მარტი

16:00 სამტრედია – იმედი

17:30 ზუგდიდი – თელავი

7 მარტი

16:00 პეგასი – სამტრედია

17:30 იმედი – თელავი

თამაშების პირდაპირი სტრიმინგი ეწყობა ფედერაციის ვებგვერდსა http://geohandball.ge/ და მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/?CI=1&ci_c=broadcast

განაცხადები

თელავი

1.ლევან ლილუაშვილი 12. ივერი ერგემლიძე – 3. გიორგი ხელაშვილი 4. შოთა გაგნიძე 5. ზაალ საღირაშვილი 7. დავით ყორიაული 8. ლერი აღვინოვი 9. გიორგი ბაჩიაშვილი 11. ნიკოლოზ ხანჯალიაშვილი 14. ბექა დანელიშვილი 17. გიორგი კაიშაური 66. გიორგი გიგაური – მწ. შალვა მამალაშვილი

პეგასი

12.ილია მჭედლიძე 16. ნიკო ზურაბიშვილი – 3. გიორგი ლაპიაშვილი 4. ლუკა მამაგეიშვილი 3. დავით ხვადაგიანი 7. გიგა ზარნაძე 8. მიხეილ ნაზღაიძე 10. ნიკოლოზ კალანდაძე 11. გიორგი ცხოვრებაძე 13. ნოდარ მაისურაძე 14. ლუკა გაწერელია 15. დათო ბაბუციძე 19. რევაზ ალბუთაშვილი 21. რევაზ ვიბლიანი 22. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 25. ზურაბ გოგავა – მწ. ტიტე კალანდაძე

სამტრედია

1.გიორგი გაგუა 12. თამაზ გოგიშვილი – 3. გიორგი კიკაჩეიშვილი 4. ლაშა ქავზინაძე 5. ნიკოლოზ ძნელაძე 9. დიმიტრი ჯორბენაძე 10. გიორგი ბოცვაძე 11. ლაშა ცხვარაძე 15. გიორგი ანტონოვიჩი 18. რობერტ ხვიჩია 20. ვახო ბიჭორიშვილი 77. რამაზ ზურაბიანი – მწ. ავთო ქავზინაძე

იმედი

1.ტატო ხორავა 12. ტრისტან როკაშვილი – 2. გიორგი ჯაბანაშვილი 3. ლუკა კვირკველია 4. ბექა ჩოხელი 5. გიორგი მიქავა 6. ვუსალ ჰუსეინოვი 7. ხაზეინ რუსტამოვი 8. საბა დვალიძე 9. თორნიკე მღებრიშვილი 10. ნიკოლოზ საძაგლიშვილი 11. გოგა თურქაძე 13. ჭიჭიკო ხარძიანი 14. ალექსანდრე მელაშვილი 15. ზეზვა იობაშვილი 17. გიგა ბაინაზაშვილი – მწ. ზაზა სამადაშვილი

ზუგდიდი

1.მურმან ხასია 12. დავით ესართია – 4. დავით თოდუა არჩილ ძაძამია 6. ლუკა ჩიქობავა 8. რევაზ ჭითანავა 9. ლაშა გრიგოლია 10. რევაზ კუკავა 11. ზაურ ბულია 13. დემურ ხურციძე 14. ირაკლი გოგოხია 15. ლუკა ეხვაია – მწ. ნელი ფარცვანია

პირველი ხუთეული: ქარიშხალა 8 ქულა, გორი 4, ფოთი 4, მამული 4, ყვარელი 0

საერთო ტური – 24-28 მარტს. საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება 5-9 მაისს.

Leave a Reply