საიტი მუშაობს სატესტო რეჟიმში / Under Construction

სიახლეების კალენდარი

მაისი 2016
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel

 

 

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U20 კვალიფიკაცია

Me1liQ  u  a  l  i  f  i  c  a  t  i  o  n

 

 

2016 მსოფლიო თასი
გოგონები U19
Me4

 

მთავარი

რუმინეთის ხელბურთის ჩემპიონატში მესამე ადგილი მოიპოვა ირაკლი ჩიქოვანის კლუმა, ტიმიშოარას პოლიტექნიკამ, რომელმაც სერია 2-0 მოუგო პოტაისა ტურდას. ქართველი ხელბურთელი სეზონში კლუბის საუკეთესო ბომბადირი იყო და 150-ზე მეტი გოლი გაიტანა. 

First time in Georgian Handball Pegasus (women challenge) and Batumi won the Championship Titles. Pegasus defeats Kvareli (last title winner) 33-24, Batumi defeats Samtredia and adds his second title alongside Georgian Cup.

ხელბურთის ეროვნული ჩემპიონატების ფინალში, 26 მაისს, ითამაშებენ ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები და სამტრედია, ხოლო ქალთა შორის - ყვარელი და თბილისის პეგასი. საქართველო თითქმის უცვლელი ჩემპიონი, ტექნიკური უნივერსიტეტის ვაჟთა გუნდი, 25-წლიან ისტორიაში მეორედ დარჩა უტიტულოდ და ბრინჯაოსთვის იბრძოლებს. სამტრედიისა და ბათუმის გუნდები ჩემპიონები არასოდეს გამხდარან, თითოჯერ საქართველოს თასი აქვთ მოგებული 

საქართველოს ჩემპიონები ხელბურთში პირველად გახდნენ თბილისის პეგასი (ქალთა შორის) და ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები. პეგასმა ფინალში 33-24 მოუგო შარშანდელ ჩემპიონ ყვარელს, ხოლო ბათუმმა 27-23 დაამარცხა სამტრედია და საქართველოს თასს მეორე ტიტულიც დაამატა. 

25-26 მაისს შინაური სახელბურთო სეზონის მთავარი მატჩებია. სპორტკომპლექს არენაში იმართება ფინალური ოთხეულის ტურნირი საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში, ქალთა და კაცთა გუნდებს შორის.

თბილისი. 25 მაისი
ნახევარფინალი. არენა 1
ბათუმი 34-23 ქუთაისი
სტუ 21-28 სამტრედია
26 მაისი
ფინალი. არენა 1
3-4 ადგილისთვის
ქუთაისი 27-32 სტუ
1-2 ადგილისთვის
ბათუმი 27-23 სამტრედია
 #  გუნდი თამ
სხვ
ქულა
 1  ბათუმი 14 +125 24
 2  სტუ
14 +42 22
 3  სამტრედია 14 +62 18
 4  ქუთაისი 14 +12 18
 5  პეგასი 14 0 16
 6  ქარიშხალა 14 -63 8
 7  იმედი თელავი 14 -59 3
 8  ფოთი 14 -119 3
ყველა შედეგის ნახვა

 

თბილისი. 25 მაისი
ნახევარფინალი. არენა 1
ყვარელი 55-21 წყალტუბო
პეგასი 35-27 მამული
26 მაისი
ფინალი. არენა 1
3-4 ადგილისთვის
წყალტუბო 23-42 მამული
1-2 ადგილისთვის
ყვარელი 24-33 პეგასი
 #  გუნდი თამ
 სხვ
ქულა
 1  ყვარელი 15 +160 28
 2  პეგასი
15 +116 24
 3  მამული 15 +42 18
 4  წყალტუბო 15 -66 12
 5  აჭარა 15 -132 4
 6  ფოთი 15 -120 4
ყველა შედეგის ნახვა

 

Gadasasvleli
29-31 მაისი, თბილისი, არენა 1
თამაშდება უმაღლესი
ლიგის 1 საგზური
29 მაისი
12:30 ფოთი - წყალტუბო
 14:00 იმედი თელავი - რუსთავი
30 მაისი
 12:30 წყალტუბო - იმედი თელავი
14:00 რუსთავი - ფოთი
31 მაისი
12:30 რუსთავი - წყალტუბო
14:00 იმედი თელავი - ფოთი

 

  #   გუნდი თამ სხვ ქულა
 1   გორი 
8 +132 16
 2   რუსთავი
8 +49 12
 3   წყალტუბო
8 -11 8
 4   თელავი 8 -92 4
 5   აჭარა 8 -78 0
გორი ავიდა უმაღლეს ლიგაში
ყველა შედეგის ნახვა

 

 

2016 ევროპის ჩემპიონატი
ვაჟები U18 საფინალო ეტაპი

Me2

 

 

2017 მსოფლიო ჩემპიონატი
ვაჟები U19 საფინალო ეტაპი
Me3

 

 





ჩვენი პარტნიორები: