ukr

ჩემპიონი 29 მარტს გამოვლინდება

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის დასკვნითი ეტაპი ხელბურთში, 2000-01 წლებში დაბადებულ ჭაბუკებს შორის. პირველ დღეს ჩემპიონმა და მთავარმა ფავორიტმა, პეგასმა 42-20 დაამარცხა ფოთის ოქროს ვერძი, წყალტუბომ 34-20 მოუგო რუსთავს, ხოლო სამტრედიამ – ქარიშხალას, 36-25.

ჩემპიონატში თავდაპირველად 15 გუნდი ჩაება. სამი რეგიონული პირველობის შემდეგ შეირჩა საუკეთესო ათეული, რომელიც მეორე ეტაპზე გავიდა და გამოავლინა ფინალური ექვსეული. ფინალში ყველაფერი თავიდან იწყება. საქართველოს 2017 წლის ჩემპიონს ერთწრიანი ტურნირი გამოავლენს. ბოლო ტური 29 მარტსაა.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2016-17. ჭაბუკები, 2000-01

მესამე ეტაპი, ფინალური ექვსეული. არენა 2, 25-29 მარტი

25 მარტი. პეგასი-ფოთი 42-20

პეგ: დიხამინჯია, გორდეზიანი – კუხალაშვილი 13, კაჭკაჭაშვილი 10, ნ. კევლიშვილი 5, ლაპიაშვილი 5, თ. კევლიშვილი 2, პატაშური 2, კალანდაძე 1, ცხოვრებაძე 1, ჯაფარიძე 1, კახოშვილი 1, დგებუაძე 1, ქათამაძე

ფოთ: ფაჩულია, კეკუა – ჟვანია 8, ფანცულაია 4, დიდია 3, ცირდავა 2, ბჟალავა 1, შარტავა 1, ცხვარაძე 1, პაჭკორია, ნოღაიდელი

წყალტუბო-რუსთავი 34-20

წყ: სილაგაძე, ხაჭაპურიძე – ხელაძე 9, ციბაძე 7, გ. გველესიანი 5, მ. გველესიანი 4, ბენიძე 4, ჯიმშელეიშვილი 4, ბაბუნაშვილი 1, გოგიძე, კუხალაშვილი, მეფარიძე, შვანგირაძე

რუს: ნ. ბაბუნაძე, გრიგალაშვილი – ეძგვერაძე 8, გავაშელიშვილი 5, გ. ბაბუნაძე 3, ჩოხელი 2, ბაბულეიშვილი 1, ერემეიშვილი 1, დარსაველიძე, ოთიაშვილი, გელაშვილი, მეტრეველი, წიკლაური, მანჯავიძე

ქარიშხალა-სამტრედია 25-36

ქარ: მღებრიშვილი, გოგრიჭიანი – ასაბაშვილი 7, ზურაბიანი 7, ცანავა 5, ციხიშვილი 3, გობეჯიშვილი 1, სამადაშვილი 1, გიორგაძე 1, გურასპაული, ხაჟომია, ავქოფაშვილი, კოკოლია

სამ: შველიძე, დუნდუა – ძნელაძე 13, ხომერიკი 9, გაგუა 9, დ. ხელისუფალი 2, ადამია 1, ნადირაძე 1, დ. ხელისუფალი 1, მანაგაძე, ცერცვაძე, ფანცულაია, პირტახია, აფრიდონიძე

მსაჯები: ვ. ზურაბიანი, შ. სტურუა, ზ. აბრამიშვილი

26 მარტი

15:30 პეგასი-რუსთავი

17:00 წყალტუბო-ქარიშხალა

18:30 ფოთი-სამტრედია

27 მარტი

13:00 ფოთი-წყალტუბო

14:30 სამტრედია-პეგასი

16:00 რუსთავი-ქარიშხალა

28 მარტი

13:00 წყალტუბო-სამტრედია

14:30 ქარიშხალა-პეგასი

16:00 რუსთავი-ფოთი

29 მარტი

13:00 სამტრედია-რუსთავი

14:30 ქარიშხალა-ფოთი

16:00 პეგასი-წყალტუბო

Leave a Reply