ukr

ფინალური ექვსეული გამოვლინდა

გლდანის სპორტდარბაზში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ეტაპი ხელბურთში, ჭაბუკთა შორის. ათი გუნდიდან ფინალური ექვსეულის საგზურები მოიპოვეს თბილისის პეგასმა და ქარიშხალამ, ფოთის ოქროს ვერძმა, წყალტუბომ, სამტრედიამ და რუსთავმა.

ექვსეული 25-29 მარტს ერთწრიან ტურნირში გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონის ვინაობას. გლდანში გადამწყვეტი აღმოჩნდა რუსთავის გამარჯვება ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებთან, 19-17. ორივე გუნდმა საბოლოოდ 8-8 ქულა დააგროვა და რუსთავი სწორედ პირადი მოგებით გავიდა მეექვსე ადგილზე.

სულ ამ ასაკის ჩემპიონატჩი 15 გუნდი მონაწილეობდა.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2016-17. ჭაბუკები, 2000-01. მეორე ეტაპი

5-9 ტურები, გლდანი

4 მარტი. ბათუმი-ქარიშხალა 22-27,  წყალტუბო – თელავი 40-22  

რუსთავი-ქუთაისი 35-24, პეგასი-სამტრედია 36-18, გორი-ფოთი 21-27

5 მარტი. თელავი-ფოთი 23-35, სამტრედია-გორი  19-21

ბათუმი-რუსთავი 17-19, ქარიშხალა-წყალტუბო 20-35, ქუთაისი-პეგასი 17-38

6 მარტი. გორი-ბათუმი 10-17, ფოთი-რუსთავი 32-25

წყალტუბო-პეგასი 28-42, ქარიშხალა-სამტრედია 22-27, ქუთაისი-თელავი 20-24

7 მარტი. ფოთი-ქარიშხალა 21-22, გორი-ქუთაისი 23-13

სამტრედია-თელავი 35-25, რუსთავი-წყალტუბო  23-45, ბათუმი-პეგასი 26-33

8 მარტი. თელავი-ბათუმი 25-26, პეგასი-ფოთი 33-28

სამტრედია-რუსთავი 37-35, წყალტუბო-გორი 10-0, ქარიშხალა-ქუთაისი 33-28

მსაჯები: ზ. აბრამიშვილი-შ. სტურუა, ვ. ბაძაღუა-ვ. ზურაბიანი დელეგატი: ვ.ბერიაშვილი

————–თ–მ–ფ–წ——-ბ—–ქ

პეგასი——–9–9–0–0–318-175-18

წყალტუბო—9–7–0–2–272-191-14

ქარიშხალა—9–6–0–3–225-222-12

ფოთი——–9–6–0–3–266-216-12

სამტრედია—9–5–0–4–222-235-10

რუსთავი—–9–4–0–5–262-273–8

ბათუმი——9–4–0–5–180-177–8

თელავი——9–2–0–7–211-306–4

გორი———9–2–0–7–125-175–4

ქუთაისი—–9–0–0–9–167-278—0

(თანაბარ ქულებზე უპირატესობა აქვს პირად შეხვედრას)

ფინალური ექვსეული: 25-29 მარტს, თბილისში

დასავლეთი. 16-17 თებერვალი, ოზურგეთის სპორტის სასახლე

17 თებ. ფოთი-ქუთაისი 39-17, წყალტუბო-ბათუმი 9-18, ქუთაისი-სამტრედია 17-27

17 თებ. წყალტუბო-ფოთი 39-31, ბათუმი-სამტრედია 16-19, ქუთაისი-წყალტუბო 15-37

16 თებ. ფოთი-ბათუმი 19-16, წყალტუბო-სამტრედია 29-20,

16 თებ. ბათუმი-ქუთაისი 22-16, სამტრედია-ფოთი 20-34

აღმოსავლეთი. 8-12 თებერვალი, არენა 1

8 თებ. პეგასი – თელავი 46-17, რუსთავი-ქარიშხალა 31-33                                                               

9 თებ. თელავი-გორი 32-30, ქარიშხალა-პეგასი 24-38

10 თებ. გორი-რუსთავი 20-37, ქარიშხალა-თელავი 34-20

11 თებ. რუსთავი-თელავი 40-23, პეგასი-გორი 10-0

12 თებ. გორი-ქარიშხალა 0-10, რუსთავი-პეგასი 17-42

პირველი ეტაპი. დასავლეთი. ოზურგეთი

წყალტუბო 10 ქულა, ფოთი 8, BSB ბათუმი 6, სამტრედია 4, ქუთაისი 2 – აჭარა 0

აღმოსავლეთი. თელავი 

გორი 6 ქულა, თელავი 4 –  ყვარელი 2, ლაგოდეხი 0

თბილისი.  არენა 1

პეგასი 8 ქულა, რუსთავი 6, ქარიშხალა 4 – იმედი-2 2, იმედი-1 0

Leave a Reply