gnhf-rrr

მონპელიეს მესამე წაგება

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მესამე ტურში მესამე მარცხი იწვნია ფრანგულმა მონპელიემ. ბოლო სეზონის ჩემპიონი ამჯერად შინ დამარცხდა პოლონეთის კელცესთან, 26-29.  

მონპელიეს აკლდდნენ გიგუ, სიმონეტი და ტრუხანოვიჩუსი. მასპინძელმა გუნდმა მხოლოდ შესვენების წინ შეამცირა სხვაობა 1 გოლამდე, თუმცა, პოლონელებმა მალე აღდგინეს 3-4 ბურთიანი სხვაობა და თამაში დამაჯერებლად მიიყვანეს მოგებამდე, ხოლო ალექს დუიშებაევმა 9 გოლი გაიტანა.

ზდიზედ მეორედ დამარცხდა გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი – შინ ზაგრებთან წაგების შემდეგ ამჯერად სლოვენიაში, ცელიესთან, 20-23. ბარსამ შვედეთში გაანადგურა კრისტიანსტადი, 44-25, ხოლო 2017 წლის ჩემპიონმა, ვარდარმა სტუმრად მოუგო ვესპრემს, 27-25. ვარდართან ერთად ქულათა მაქსიმუმი  კიდევ 4 გუნდს აქვს: პარი სენ ჟერმენს, სეგედს, ვისლას და ტატრან-პრეშოვს. მესამე ტური ამ კვირაშია.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 3 ტური, 26-30 სექტემბერი

მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/rewind-episode-3/1335640

A: ვარდარი 6, ბარსა 4, რაინ-ნეკარი 4, კელცე 4, მეშკოვი 4, ვესპრემი 2, მონპელიე 0, კრისტიანსტადი 0

რაინ-ნეკარი (გერ) – მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 33-27

სიგურდსონი 6, ფეტი, ლიპოვინა, მენსა 5 – ივიჩი, შკურინსკი 7

ვესპრემი (უნგ) – ვარდარი (მკდ) 25-27

გაიჩი 5, მაცკოვშეკი, ნადი 4 – ბოროზანი, ჩუპიჩი, დიბიროვი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) – ბარსა (ესპ) 25-44

ნილსენი 6 – დოლენეცი 7, არინო, მემი 6, ენტრერიოსი 5

მონპელიე (საფ) – კელცე (პოლ) 26-29

რიშარდსონი 6, სუსი 5, პორტი, ვილმინო 4 – ა. დუიშებაევი 9, იანცი 5

B: პსჟ 6, სეგედი 6, სკიერნი 4, ნანტი 2, ფლენზბურგი 2, ზაგრები 2, ცელიე 2, ზაპოროჟიე 0

ზაგრები (ხორ) – პარი სენ ჟერმენი (საფ) 21-32

ჰორვატი 4 – ლ. კარაბატიჩი 8, რემილი 6, ჰანსენი 4

ნანტი (საფ) – სკიერნი (დან) 35-27

ბალაგერი 7, კლერი, რივერა, ტურნა 5 – ეგერტი, ტანგენი 7

ცელიე (სლნ) – ფლენზბურგი (გერ) 23-20

მალუსი, რაზგორი 5 – გლანდორფი, ლაუგე 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) – სეგედი (უნგ) 31-32

კოზაკევიჩი 8 – შოშტარიჩი 8, ბანჰიდი 7, ბომბაცი 4

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

C: პრეშოვი 6, სილკებორგი 4, სპორტინგი 4, ბეშიქთაში 4, მეტალურგი 0, ჩეხოვი 0

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) – ბეშიქთაში (თურ) 22-24

სპორტინგი (პორ) – სილკებორგი (დან) 32-35

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) – ტატრან-პრეოვი (სლკ) 24-29

D: ვისლა 6, დინამო 4, ლეონი 3, ელვერუმი 2, კოქსი 2, თიუნი 1

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) – თიუნი (შვც) 35-34

ვისლა პლოცკი (პოლ) – რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 34-18

ელვერუმი (ნორ) – ლეონი (ესპ) 30-25

C, D: ორ-ორი საუკეთესო ერთმანეთს შეხვდება მერვედფინალში გასასვლელად (C1-D2, D1-C2)

4 ტური 3-7 ოქტომბერს

Leave a Reply