gnhf-rrr

ლიგის ჯგუფური ეტაპი დასრულდა

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში დასრულდა ჯგუფური ეტაპი და დაკომპლექტდა მერვედფინალის წყვილები.  

მერვედფინალის ბოლო საგზური სლოვენიის ცელიემ მოიპოვა. გიორგი ცხოვრებაძის გუნდი, მონპელიე, მერვედფინალში გერმანიის ჩემპიონ ფლენზბურგს შეხვდება, გამარჯვების შემთხვევაში კი, მეოთხედფინალში – ბარსელონას. მერვედფინალის პირველი მატჩები 18-22 მარტს გაიმართება. 

14 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magaine-episode-14/1878234

ქალთა ტურნირზე სათმაშო ბოლო ტურია, თუმცა, ყველა მერვედფინალისტის ვინაობა ვადამდე გაირკვა, მეოთხედფინალის სულ ბოლო საგზური კი რუმინეთის რამნიკუ ვალჩეას ერგო.

ქალები. 9 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-11/1919892

ამ შაბათ კვირას, ქალთა ბოლო ტური მეოთხედფინალურ წყვილებს გაარკვევს.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 201920კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ბოლო, 14 ტური: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

A ჯგუფი: ბარსელონა 26 – პსჟ 22, სეგედი 20, ოლბორგი 15, ფლენზბურგი 15, ცელიე 6 – ზაგრები 5, ელვერუმი 3

ფლენზბურგი (გერ) – ცელიე (სლნ) 29-26

ბარსელონა (ესპ) – სეგედი (უნგ) 30-28

ოლბორგი (დან) – ელვერუმი (ნორ) 30-28

პარი სენ ჟერმენი (საფ) – ზაგრები (ხორ) 37-26

B ჯგუფი: კილი 20 – ვესპრემი 20, კელცე 18, მონპელიე 17, პორტუ 14, ვარდარი 11 – ბრესტი 8, ზაპოროჟიე 4

ვარდარი (მკდ) – მონპელიე (საფ) 27-31

კელცე (პოლ) – კილი (გერ) 32-30

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) – ვესპრემი (უნგ) 22-32

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) – პორტუ (პორ) 32-35

C-D ჯგუფები. პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად. პირველი მატჩები

ბიდასოა ირუნი (ესპ) – ვისლა პლოცკი (პოლ) 24-19 (25-32)

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) – სპორტინგი (პორ) 26-24, (26-25)

მერვედფინალი, 18-22 / 25-29 მარტი

დინამო ბუკურეშტი – პსჟ

ვისლა პლოცკი – ვესპრემი

ვარდარი – სეგედი

ცელიე- კელცე

პორტუ – ოლბორგი

ფლენზბურგი – მონპელიე

მეოთხედფინალი, 25-26 აპრილი / 2-3 მაისი

ფლენზბურგი/მონპელიე – ბარსელონა

პორტუ/ოლბორგი – კილი

ცელიე/კელცე – დინამო/პსჟ

ვარდარი/სეგედი – ვისლა/ვესპრემი

ჩემპიონთა ლიგა 201920ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი

9 ტური, 29 თებერვალი – 1 მარტი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

ჯგუფი: მეცი 13, როსტოვი 11, ესბიერგი 11, ბუკურეშტი 9 – კრისტიანსანდი 5, ფერენცვაროში 5

კრისტიანსანდი (ნორ) – როსტოვი (რუს) 29-32

მეცი (საფ) – CSM ბუკურეშტი (რუმ) 28-26

ფერენცვაროში (უნგ) – ესბიერგი (დან) 26-25

B ჯგუფი: დიორი 17, ბრესტი 15, ბუდუჩნოსტი 10, რამნიკუ ვალჩეა 7 – კრიმ მერკატორი 3, სევეჰოფი 2

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)  37-26

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) – სევეჰოფი (შვდ)  28-20

ბუდუჩნოსტი (მნტ) – დიორი (უნგ) 27-28

ბოლო ტური: 7-8 მარტი

Leave a Reply