EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

26/03/14 3 ფინალისტი უკვე გამოვლინდა

ორი ტური გაიმართა საქართველოს ჩემპიონატის საგაზაფხულო ეტაპზე 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის. დასრულებამდე 2 დღით ადრე გამოვლინდა ფინალური ეტაპის 3 მონაწილე – ქარიშხალა, პეგასი და იმედი.

შანსები დაკარგეს ყვარლის, თელავისა და სამტრედიის გუნდებმა, ხოლო დარჩენილი 3 საგზურისთვის იბრძვის 4 გუნდი – მამული, გორი, ზუგდიდი და ფოთი.

ხუთშაბათს ძალიან მნიშვნელოვანია უშუალო კონკურენტების, ფოთისა და ზუგდიდი მატჩი, თუმცა, ვითარება ბოლო დღემდე მაინც ვერ გაირკვევა. რაც შეეხება დღევანდელ მატჩებს, ზუგდიდის გამთამაშებელმა, ლაშა გრიგოლიამ 21 გოლი გაიტანა ქარიშხალასთან, თუმცა ზუგდიდი მაინც დამარცხდა – 32:45.

ფოტო: მამული – ზუგდიდი

საქართველოს ჩემპიონატი. 1998-99, ბიჭები

საგაზაფხულო ეტაპი, საერთო ტური

25 მარტი, არენა

ზუგდიდი – მამული 23:27

ზუგდიდი: ხასია – ხურციძე 7, გრიგოლია 7, ბულია 5, ძაძამია 1, კუკავა 1, კვარაცხელია 1,

ესართია 1, თოდუა, ჩიქობავა, ეხვაია, გოგოხია

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი – კორაშვილი 9, ისმაილოვი 7, სხვიტარიძე 7, შევჩენკო 3, ტალახაძე 1, თოდუა

თელავი – ქარიშხალა 25:37

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე – კაიშაური 9, დანელიშვილი 9, ყორიაული 4, ბაჩიაშვილი 1, აღვინოვი 1, ხელაშვილი 1, გიგაური, საღირაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი 1, ხიდაშელი – კბილაშვილი 11, არსენაშვილი 7, გოგუა 6, ბულბულაშვილი 4, ჯინჭარაძე 4, მამულაშვილი 4, ფერაძე, ფხაკაძე, აროშიძე, კვირკველია, ფარესიშვილი

ყვარელი – პეგასი 20:34

ყვარელი: მამუკიშვილი – ჭერაშვილი 7, დოლმაზაშვილი 7, ჯიქურიშვილი 2, ბურკაძე 2, ხაჩიშვილი 1, მეტრეველი 1, ელოშვილი, ბეჟანიშვილი

პეგასი: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე – ცხოვრებაძე 10, ნაზღაიძე 6, გოგავა 4, გაწერელია 4, მაისურაძე 4, ზარნაძე 3, ლაპიაშვილი 1, კალანდაძე 1, კაჭკაჭაშვილი 1, ალბუთაშვილი, ხვადაგიანი, ბაბუციძე

იმედი – ფოთი 27:18

იმედი: ხარაიშვილი, როკაშვილი – იობაშვილი 6, დვალიძე 4, მიქავა 4, რუსტამოვი 3, მელაშვილი 3, საძაგლიშვილი 2, ბაინაზაშვილი 2, თურქაძე 2. ჰუსეინოვი 1, მღებრიშვილი, კვირკველია, ჯაბანაშვილი

ფოთი: ზარგინავა – მიქაძე 6, ბიბილეიშვილი 5, გვასალია 3, ბერაია 2, გურეშიძე 2, ბაჯალაძე, ჯიქია, მიქაია, წულაია, ლორთქიფანიძე

გორი – სამტრედია 22:17

გორი: ვათიაშვილი – ტარუაშვილი 5, მჭედლიშვილი 4, მურადაშვილი 4, ტიელიძე 3, დალაქიშვილი 3, ნიაზაშვილი 2, გახოკიძე 1, ქესანაშვილი, ბეთლემიშვილი, თომაშვილი, ღვინიაშვილი

სამტრედია: გოგუა 1 – ზურაბიანი 5, ცხვარაძე 4, ანტონოვიჩი 3, ჯორბენაძე 3, ბოცვაძე 1, ძნელაძე 1, ხვიჩია

26 მარტი

მამული – პეგასი 21:29

მამული: დავითაშვილი, წულიაშვილი – კორაშვილი 9, ისმაილოვი 5, შევჩენკო 3, სხვიტარიძე 2, ტალახაძე 2, თოდუა, ძაგანია, სექანია, ცხვედიანი, არუთინიანი, სამადაშვილი

პეგასი: ზურაბიშვილი, მჭედლიძე – გაწერელია 11, გოგავა 6, ცხოვრებაძე 5, მაისურაძე 4, ნაზღაიძე 2, ზარნაძე 1, ლაპიაშვილი, კალანდაძე, კაჭკაჭაშვილი, ალბუთაშვილი, ხვადაგიანი, ბაბუციძე

ყვარელი – იმედი 20:30

ყვარელი: მამუკიშვილი – ჭერაშვილი 6, ხაჩიშვილი 6, ჯიქურიშვილი 5, ბეჟანიშვილი 2, ბურკაძე 1, მეტრეველი, ელოშვილი

იმედი: ხარაიშვილი, როკაშვილი – ჰუსეინოვი 10, მღებრიშვილი 5, საძაგლიშვილი 4, მიქავა 3, რუსტამოვი 2, დვალიძე 2. ბაინაზაშვილი 2, თურქაძე 1, მელაშვილი 1, იობაშვილი, კვირკველია, ჯაბანაშვილი

თელავი – გორი 30:37

თელავი: ლილუაშვილი, ერგემლიძე – დანელიშვილი 14, ბაჩიაშვილი 6, ყორიაული 4, საღირაშვილი 3, კაიშაური 2, გიგაური 1, აღვინოვი, ხელაშვილი, მესხიშვილი, გაგნიძე

გორი: ვათიაშვილი – მჭედლიშვილი 9, ნიაზაშვილი 8, მურადაშვილი 8, დალაქიშვილი 3, ტიელიძე 3, ღვინიაშვილი 3, ქესანაშვილი 2, ტარუაშვილი 1, გახოკიძე, ბეთლემიშვილი, თომაშვილი,

ზუგდიდი – ქარიშხალა 32:45

ზუგდიდი: ხასია – გრიგოლია 21, კუკავა 3, ესართია 3, კვარაცხელია 2, ბულია 2, ხურციძე 1, ძაძამია,

თოდუა, ჩიქობავა, ეხვაია, გოგოხია

ქარიშხალა: ხანდოლიშვილი, ხიდაშელი – კბილაშვილი 12, ბულბულაშვილი 7, არსენაშვილი 6, ფერაძე 6, მამულაშვილი 4, კვირკველია 3, გოგუა 2, ჯინჭარაძე 2, ფხაკაძე 2, ფარესიშვილი 1, აროშიძე, წიკლაური

სამტრედია – ფოთი 18:21

სამტრედია: გოგუა – ცხვარაძე 5, ანტონოვიჩი 4, ბოცვაძე 3, ზურაბიანი 2, ძნელაძე 2, ჯორბენაძე 2, ხვიჩია

ფოთი: ზარგინავა – ბაჯალაძე 6, მიქაძე 5, ბერაია 3, გვასალია 3, ბიბილეიშვილი 2, გურეშიძე 2, ჯიქია, მიქაია, წულაია, ლორთქიფანიძე

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, გია წივწივაძე, გიორგი სამყურაშვილი

მდგომარეობა (მ, ფ, წ, სხ, ქ)

ქარიშხალა– 7-0-0 +87-14

პეგასი ——-7-0-0 +76-14

იმედი——–6-0-1 +45-12

გორი———4-0-3 +24–8

მამული——4-0-3 -16–8

ზუგდიდი –3-0-4 -22–6

——————————

ფოთი——–3-0-4 -36–6

სამტრედია–1-0-6 -38–2

თელავი——0-0-7 -48–0

ყვარელი —–0-0-7 -72–0

საუკეთესო ექვსეული გავა ფინალურ ეტაპზე

27 მარტი

12:00 თელავი – ყვარელი, არენა 2

13:30 მამული – სამტრედია, არენა 2

15:00 პეგასი – გორი, არენა 2

16:00 ფოთი – ზუგდიდი, არენა 1

17:30 ქარიშხალა – იმედი, არენა 1

28 მარტი

12:00 თელავი – ფოთი, არენა 2

13:30 ყვარელი – სამტრედია, არენა 2

15:00 ზუგდიდი – გორი, არენა 2

16:00 მამული – იმედი, არენა 1

17:30 პეგასი – ქარიშხალა, არენა 1

 

Leave a Reply