gnhf-rrr

20/07/15 ოლიმპიური ნაკრებები დაკომპლექტდა

ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალის წინ ბოლო მზადებას გადიან საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრებები. ორივე გუნდის შემადგენლობა საბოლოოდ დაკომპლექტდა, თუმცა, შეჯიბრების განმავლობაში მწვრთნელებს 2 დაშავებული მოთამაშის გამოცვლა შეეძლებათ.

კვირას ოლიმპიელი ხელბურთელები ეროვნულ მუზეუმს ეწვივნენ, ხოლო ორთაბათს ბიჭების ნაკრებმა ახალ სახელბურთო არენაზე ამხანაგური მატჩი გამართა გუნდთან, რომელიშიც თბილისში მყოფი სხვადასხვა, მათ შორის ეროვნული ნაკრების წევრები გაერთიანდნენ. შეხვედრა ფრედ, 37-37 დასრულდა, ტრავმის შემდეგ პირველად ითამაშა ეროვნული ნაკრების ერთ-ერთმა ლიდერმა, რატი მსხვილიძემ.

თამაშის შესვენებაზე ახალი დარბაზი და ხელბურთელები მოინახულა პარლამენტის თავმჯდომარემ დავით უსუფაშვილმა და საპარლამენტო დელეგაციამ, დღეს დილით კი საზეიმოდ გაიხსნა ოლიმპიური სოფელი.

თბილისი 2015-ის გახსნის საზეიმო ცერემონიალი 26 ივლისს, 20 საათზე დაიწყება მიხეილ მესხის არენაზე.

ამხანაგური მატჩი. ახალი სახელბურთო არენა. 20 ივლისი

საქართველო (17) – საქართველო 37-37

(17) საქ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი – რუსტამოვი 9, ზარნაძე 8, კბილაშვილი 6, მერკვილაძე 5, არსენაშვილი 3, ბულბულაშვილი 2 ფერაძე 2, იობაშვილი 1, ტიელიძე 1, მაისურაძე, დოლმაზაშვილი, გოგავა, გაწერელია, მამულაშვილი

(საქ): სამყურაშვილი, ცინცაძე, ხიდეშელი – სიმონია  12, აბრამიშვილი 5, გოგალაძე 5, დიხამინჯია 4, ორჯონიკიძე 4, ცხვარაშვილი 3, ი. ნარსია 2, გოგოლაძე 1, სურმავა 1, მსხვილიძე, სტურუა

ბიჭების ოლიმპიური ნაკრები (17 წ)

1.სანდრო ხანდოლიშვილი (GK, ქარიშხალა), 12. გიორგი ხარაიშვილი (GK, იმედი) – 2. ლუკა გაწერელია (LW, პეგასი), 3. გიორგი დოლმაზაშვილი (LW, ყვარელი), 6. გიორგი მერკვილაძე (RW, ქუთაისი), 7. ხაზეინ რუსტამოვი (LW, იმედი), 8. გიორგი ტიელიძე (LB, გორი), 10. ირაკლი კბილაშვილი (CB, ქუთაისი), 11. ერეკლე არსენაშვილი (P, ქარიშხალა), 13. ლუკა ბულბულაშვილი (RB, ქარიშხალა), 14. გიგი ფერაძე (LB, ქარიშხალა), 15. ზეზვა იობაშვილი (LB, იმედი), 18. ნოდარ მაისურაძე (P, პეგასი), 22. გიგა ზარნაძე (CB, პეგასი), 24. ზურაბ გოგავა (LB, პეგასი გერ),

მთ. მწვრთნელი გარი თურქია, მწვრთნელი გიორგი ქობელაშვილი, ექიმი ანა ხუბულური

სათადარიგოები: დავით მამულაშვილი(GK, პეგასი), ლევან მამულაშვილი (LW, პეგასი), გიორგი ცხოვრებაძე (RW, პეგასი), მიხეილ ნაზღაიძე (RB, 2001, პეგასი)

გოგონათა ოლიმპიური ნაკრები (17 წ)

16.ქრისტინე ჯავახია (GK, ოქროს ვერძი – ფოთი), 22. მარიამ ჩაჩუა (GK, პეგასი), 7. თინა ქიტესაშვილი (CB ყვარელი) 9. თათია გადელია (RB, ოქროს ვერძი – ფოთი), 10. სოფო იორდანიშვილი (LB, ყვარელი), 13. ქრისტინე ღვალაძე (LW, მამული), 15. თამარ ჩოგოვაძე (LW, პეგასი), 17. მედეა ჩოხელი (P, პეგასი), 18. ქეთევან ვენეცკი (RW, პეგასი), 19. ანა ყველაშვილი (CB, მამული ),  23. მარიამ მიხელიძე (LW, ყვარელი), 24. ნინო გაბისონია (RB, მამული), 29. ქეთი კუნელაშვილი (LB, ყვარელი), 31. მაია ბერიძე (CB,  პეგასი), 39. თამთა თეთრაშვილი (P,  ყვარელი)

მთ. მწვრთნელი: გიორგი გვაზავა, მწვრთნელი ინა ჭკუასელი, ექიმი ლევან ლინნიკი

სათადარიგოები: 1. თინათინ ყაველაშვილი (GK,  პეგასი), 12. ანა ვარდიშვილი (GK,  მამული), 11. ლელა მორჩაძე (RW, პეგასი), 34. თამარ გიორგაძე (LW, მამული)

ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალი. ხელბურთის ტურნირი

ახალი სახელბურთო არენა, 27 ივლისი – 1 აგვისტო

26 ივლისი, 20:00

ფესტივალის გახსნის ცერემონიალი. მიხეილ მესხის სტადიონი

ბიჭები

მთავარი არენა, 27 ივლისი

14:00 B ჯგ. საფრანგეთი-სლოვენია

16:00 B ჯგ. შვეიცარია-საქართველო

18:00 A ჯგ. უნგრეთი-ნორვეგია

20:00  A ჯგ. დანია-გერმანია

28 ივლისი

14:00 B ჯგ. სლოვენია-შვეიცარია

16:00 B ჯგ. საქართველო-საფრანგეთი

18:00 A ჯგ. გერმანია-უნგრეთი

20:00  A ჯგ. ნორვეგია-დანია

29 ივლისი

14:00 B ჯგ. საფრანგეთი-შვეიცარია

16:00 B ჯგ. სლოვენია-საქართველო

18:00 A ჯგ. ნორვეგია-გერმანია

20:00  A ჯგ. უნგრეთი-დანია

31 ივლისი. ნახევარფინალი

13:30, 15:45 5-8 ადგილები (მცირე არენა)

18:00, 20:15 1-4 ადგილები (მთავარი არენა)

1 აგვისტო, ფინალი

9:30 7-8 ადგილები, 11:45 5-6 ადგილები (მცირე არენა)

14:00 ბრინჯაოს ფინალი, 16:15  დიდი ფინალი (მთავარი არენა)

გოგონები

მცირე არენა, 27 ივლისი

14:00 A ჯგ დანია-გერმანია

16:00 A ჯგ ნორვეგია-მონტენეგრო

18:00 B ჯგ ჩეხეთი-საქართველო

20:00 B ჯგ რუსეთი-რუმინეთი

მცირე არენა, 28 ივლისი

14:00 A ჯგ მონტენეგრო-დანია

16:00 A ჯგ გერმანია-ნორვეგია

18:00 B ჯგ საქართველო-რუსეთი

20:00 B ჯგ რუმინეთი-ჩეხეთი

მცირე არენა, 29 ივლისი

14:00 A ჯგ გერმანია-მონტენეგრო

16:00 A ჯგ დანია-ნორვეგია

18:00 B ჯგ რუმინეთი-საქართველო

20:00 B ჯგ რუსეთი-ჩეხეთი

31 ივლისი. ნახევარფინალი

13:30, 15:45 1-4 ადგილები (მთავარი არენა)

18:00, 20:15 5-8 ადგილები (მცირე არენა)

1 აგვისტო, ფინალი

9:30 ბრინჯაოს ფინალი 11:45 დიდი ფინალი (მთავარი არენა)

14:00 5-6 ადგილები,  16:15  7-8 ადგილები (მცირე არენა)

1 აგვისტო. ოლიმპიური სოფელი

19:30, 19:43. ხელბურთის ტურნირის პრიზიორთა დაჯილდოება

20:00 დახურვის ცერემონიალი.

Leave a Reply