ukr

ჭაბუკებმა მეორე ეტაპი დაიწყეს

სპორტკომპლექს არენაში დაიწყო საქართველოს ჭაბუკთა ჩემპიონატის მეორე ეტაპი ხელბურთში. ორ ქვეჯგუფად დაყოფილი 10 გუნდი ერთ წრედ ითამაშებს და ფინალური ოთხეულის მონაწილეებს გამოავლენს. პირველ დღის შემდეგ უდანაკაროდ არიან BSB ბათუმი, პეგასი, აჭარა და შარშანდელი ჩემპიონი სამტრედია.

 

სულ მონაწილეობდა 15 გუნდი. პირველ ეტაპზე გამოვლინდა აღმოსავლეთისა და დასავლეთის ლიგების ჩემპიონები და შეირჩა 5-5 საუკეთესო გუნდი მეორე ეტაპისთვის. ახლა, სამდღიანი ტურნირის შემდეგ  2-2 საუკეთესო ბრძოლას ფინალური ოთხეული ფორმატში განაგრძობს. ნახევარფინალი 11 მაისაა, ფინალი – 12 მაისს.

დღეს A ჯგუფში აღმოსავლეთის ჩემპპიონმა პეგასმა დაამარცხა ფოთი ოქროს ვერძი 27-15, რომელმაც თავის მხრივ, მოუგო ქარელს 33-21. სამტრედიამ აჯობა ქარიშხალას, 24-13, ხოლო ქარიშხალამ – ქარელს, 28-19.

B ჯგუფში ორი მატჩი მოიგო ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა – ყვარელთან 16-14 და ქუთაისთან  27-21. რუსთავი დამარცხდა ქუთაისთან 16-20 და დასავლეთის ჩემპიონ აჭარასთან, 24-18.

ხვალ 15 საათიდან 8 მატჩი გაიმართება სპორტკომპლექს არენას ორივე დარბაზში. კვირას კიდევ 4 მატჩია, როს შემდეგაც ოთხივე ნახევარფინალისტი გამოვლინდება.

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. ჭაბუკები, 17 წ

მეორე ეტაპი. 19-21 აპრილი, თბილისი

2-2 საუკეთესო გადის ფინალურ ოთხეულში

ა ჯგუფი

 19 აპრ.
      გატ-გაშ  
პეგასი 1   1   0   0 27-15 2  
სამტრედია 1   1   0   0 24-13 2  
ფოთი 2   1   0   1 48-48 2  
ქარიშხალა 2   1   0   1 41-43 2  
ქარელი 2   0   0   2 40-61 0  

 

 

 

 

 

 

ფოთი – ქარელი 33-21

სამტრედია – ქარიშხალა 24-13

პეგასი – ფოთი 27-15

ქარიშხალა – ქარელი 28-19

ბ ჯგუფი

 19 აპრ.       გატ-გაშ  
BSB ბათუმი 2   2   0   0 43-35 4  
აჭარა
1   1   0   0 26-14 2  
ქუთაისი 2   1   0   1 41-43 2  
ყვარელი 1   0   0   1 14-16 0  
რუსთავი 2   0   0   2 30-46 0  

 

 

 

 

 

 

რუსთავი – ქუთაისი 16-20

ყვარელი – ბათუმი 14-16

აჭარა – რუსთავი 26-14

ბათუმი – ქუთაისი 27-21

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი,

თ. ბჟალავა, გ. გველესიანი, ი. ჭკუასელი

20 აპრილი

15:00 აჭარა – ქუთაისი არენა 1

15:00 პეგასი – ქარელი არენა 2

16:00 ყვარელი – რუსთავი არენა 1

16:00 სამტრედია – ფოთი არენა 2

17:00 აჭარა – ბათუმი არენა 1

17:00 პეგასი – ქარიშხალა არენა 2

18:00 ყვარელი – ქუთაისი არენა 1

18:00 სამტრედია – ქარელი არენა 2

21 აპრილი

12:00 ბათუმი – რუსთავი არენა 2

13:00 აჭარა – ყვარელი არენა 2

14:00 ქარიშხალა – ფოთი არენა 2

15:00 პეგასი – სამტრედია არენა 2

ფინალური ოთხეული

11 მაისი, ნახევარფინალი

12 მაისი, ფინალი

Leave a Reply