gnhf-rrr

ფავორიტები მეორე ეტაპისკენ მიიწევენ  

გერმანიასა და დანიაში, ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე, 12-13 იანვარს პირველი ჯგუფური ეტაპის მეორე ტური გაიმართა.  4 ქულით 8 გუნდია – გერმანია, საფრანგეთი (A ჯგუფი), ესპანეთი, მაკედონია, ხორვატია (B), დანია, ნორვეგია (C) და შვედეთი (D). 

არაა გამორიცხული, მეორე ეტაპზე გამსვლელი რამდენიმე გუნდი დღესვე გაირკვეს.ახალი ფორმატით, ჯგუფიდან მხოლოდ 3 გუნდი გადის, შესაბამისად, დღეს უმნიშვნელოვანესია სერბეთ-ბრაზილიის, მაკედონია-ხორვატიის, ტუნის-ჩილეს, არგენტინა-ყატარის  და უნგრეთ-ეგვიპტის მატჩები.  14 იანვარს ჩემპიონატზე სრული მესამე ტურია – 12 მატჩი, მათგან შვიდის პირდაპირ რეპორტაჟს სილკ სპორტზე იხილავთ.

12 იანვარს დამაჯერებლად მოიგეს თავისი მატჩები დანიამ, გერმანიამ, ნორვეგიამ, რუსეთმა და საფრანგეთმა. საფრანგეთის ნაკრებში ჯერ არ გამოჩენილა ნიკოლა კარაბატიჩი, ხოლო ავსტრიის წაგება ჩილესთან, 24-32 სენსაცია იყო. ჩილე-ავსტრია: https://www.youtube.com/watch?v=HrTa4enraZI

12 იანვარი, 5 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=eGbal7QRnkk

13 იანვრის ყველაზე საინტერესო მატჩებში ესპანეთმა დაამარცხა ისლანდია (32-25), ყატარმა მოუგო ეგვიპტეს, 28-23, ხოლო შვედეთ-არგენტინის თამაშში შვედების მეკარემ  ანდრეას პალიჩკამ 33 დარტყმიდან 16 მოიგერია (53%), მისმა გუნდმა კი 31-19 მოიგო.

ხელბურთი.  მსოფლიო ჩემპიონატი 2019. კაცები. გერმანიადანია, 10-27 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

მეორე ტური, 12-13 იანვარი

ჯგუფი, ბერლინი, მერსედეს ბენც არენა (14 800)

გერმანია 4, საფრანგეთი 4, რუსეთი 3 – სერბეთი 1, ბრაზილია 0, კორეა 0

რუსეთიკორეა 34-27

შიშკარევი 7, შკურინსკი 6 – პარკ კვანსუნი, კან იონგუ 4

გერმანიაბრაზილია 34-21

გენსჰაიმერი 10, ვაინჰოლდი, ფეტი 4 – ტოლედო 5

საფრანგეთისერბეთი 32-21

რემილი, ფაბრეგასი 5, მაე 4 – რადივოევიჩი 6

14 იანვარი. 18:30 სერბეთი – ბრაზილია (სილკ-2)

21:00 რუსეთი – გერმანია (სილკ-2)

23:30 საფრანგეთი – კორეა (სილკ-3)

10-11 იან. კორეა – გერმანია 19-30, სერბეთი – რუსეთი 30-30, ბრაზილია – საფრანგეთი 22-24

ჯგუფი. მიუნხენი, ოლიმპიაჰალე (12 000)

ესპანეთი 4, მაკედონია 4, ხორვატია 4 – ისლანდია 0, ბაჰრეინი 0, იაპონია 0

მაკედონია – ბაჰრეინი 28-23

კ. ლაზაროვი 8, მანასკოვი, კუზმანოვსკი 4 – ალსაიადი 6

ხორვატია – იაპონია 35-27

ჰორვატი 8, სტეპანჩიჩი 5 – ტოკუდა 6

ესპანეთი – ისლანდია 32-25

სოლე 5, სარმიენტო, ენტრერიოსი, გომესი 4 – გუდმუნდსონი 6

14 იანვარი. 18:30 ისლანდია – ბაჰრეინი

21:00 ხორვატია – მაკედონია (სილკ-1)

23:30 ესპანეთი – იაპონია (სილკ-2)

11 იან. იაპონია – მაკედონია 29-38, ისლანდია – ხორვატია 27-31, ბაჰრეინი – ესპანეთი 23-33

ჯგუფი. ჰერნინგი, იუსკე ბანკ ბოქსენი (13 700)

დანია 4, ნორვეგია 4, ავსტრია 2 – ჩილე 2, ტუნისი 0, საუდის არაბეთი 0

ავსტრია – ჩილე 24-32

ვებერი 6, ბილიკი 5 – ერ. ფოიხტმანი 9, ემ. ფოიხტმანი, სებალოსი 6

ნორვეგია – საუდის არაბეთი 40-21

როდი 9, ჰანსენი 8 – ალსალემი 7

დანია – ტუნისი 26-22

ჰანსენი, ლაუგე 7, ლანდინი 13/31 – შურეფი 5

14 იანვარი. 18:00 ტუნისი – ჩილე

20:30 ნორვეგია – ავსტრია

23:15 დანია – საუდის არაბეთი

10-11 იან. ჩილე – დანია 16-39, საუდის არაბეთი – ავსტრია 22-29, ტუნისი – ნორვეგია 24-34

ჯგუფი. კოპენჰაგენი, როიალ არენა (15 000)

შვედეთი 4, უნგრეთი 3, ყატარი 2 – ანგოლა 2, არგენტინა 1, ეგვიპტე 0

ყატარი – ეგვიპტე 28-23

ალი 9, მარზო 6 – ელაჰმარი 6, შებიბი 5

უნგრეთიანგოლა 34-24

ბოკა 5, ჩასარი, ბალოგი, ჯამალი 4 – ფერეირა 5

შვედეთი – არგენტინა 31-16

ზახრისონი 6, ეკბერგი 5, პალიჩკა 16/30 – ფერნანდესი 6

14 იანვარი. 18:30 უნგრეთი – ყატარი (სილკ-3)

21:00 არგენტინა – ეგვიპტე (სილკ-3)

23:30 შვედეთი – ანგოლა 

11 იან. ანგოლა – ყატარი 24-23, არგენტინა – უნგრეთი 25-25, ეგვიპტე – შვედეთი 24-27

მეორე ჯგუფური ეტაპი: 19, 20, 21, 23 იანვარი – კიოლნი (A-B), ჰერნინგი (C-D)

ნახევარფინალი: 25 იანვარი, ჰამბურგი

ფინალი: 27 იანვარი, ჰერნინგი

Leave a Reply