gnhf-rrr

მსოფლიო ჩემპიონატი ფრანგების მოგებით გაიხსნა

საფრანგეთში დაიწყო კაცთა მსოფლიო ჩემპიონატი ხელბურთში. გახსნის მატჩში, პარიზის ბერსის არენაზე, 16 000 მაყურებლის თვალწინ საფრანგეთმა 31-16 დაამარცხა ბრაზილია. დღეს 5 მატჩია, ჯგუფური ეტაპი 20 იანვარს დასრულდება და ჯგუფების 4-4 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას პლეიოფში გააგრძელებს.

საფრანგეთი ხუთგზის მსოფლიო ჩემპიონია და 2015 წელს, ყატარში მოპოვებულ ტიტულს იცავს, ოღონდ, 2016 წელს გუნდმა ორი სხვა წოდება დაკარგა – ევროპაში პირველობა გერმანიას დაუთმო, ოლიმპიური ჩემპიონობა – დანიას. გუნდს ახალი მწვრთნელი ჰყავს – კლოდ ონესტა გენერალურ მენეჯერად გადავიდა, ის კი ყოფილმა ასისტენტმა, დიდიე დინარმა შეცვალა.

ფრანგები თავიდანვე დაწინაურდნენ (17-7 შესვენებაზე), უმკაცრესი დაცვის წყალობით კი გუნდის ორივე მეკარეს, ომაიერსა და ჟერარს თამაშის ბოლოს მოგერიებების 60-პროცენტიანი მაჩვენებელი დუგროვდათ.  ჯგუფური ეტაპის დარჩენილ 4 მატჩს ფრანგები უკვე ნანტში გამართავენ.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატი 2017. კაცები. საფრანგეთი, 11-29 იანვარი

A ჯგუფი, ნანტი (პარიზი, 1 თამაში) – საფ 2, პოლ, რუს, ბრა 0, იაპ, ნორ

11 იანვარი, პარიზი

საფრანგეთი-ბრაზილია 31-16

საფ: პორტი 6, გიგუ, დიპანდა, ნ. კარაბატიჩი, ო. ნიოკა, ნარსისი 3 – ომაიერი 14/21, ჟერარი 9/18

ბრა: ტოლედო 5, ტეიშეირა 3 – სანტოსი, ალმეიდა 13/44

12 იან. 20:45 რუსეთი-იაპონია, 23:45 ნორვეგია-პოლონეთი

13 იან. 20:45 იაპონია-საფრანგეთი

14 იან. 17:45 ბრაზილია-პოლონეთი, 20:45 ნორვეგია-რუსეთი

15 იან. 20:45 საფრანგეთი-ნორვეგია 23:45 ბრაზილია-იაპონია

16 იან. 23:45 პოლონეთი-რუსეთი

17 იან. 17:00 ნორვეგია-ბრაზილია 20:45 პოლონეთი-იაპონია 23:45 რუსეთი-საფრანგეთი

19 იან. 17:00 რუსეთი-ბრაზილია 20:45 საფრანგეთი-პოლონეთი 23:45 იაპონია-ნორვეგია

B ჯგუფი. მეცი – ესპ, სლნ, მკდ, ისლ, ტუნ, ანგ

12 იან. 17:00 სლოვენია-ანგოლა 20:45 მაკედონია-ტუნისი 23:45 ესპანეთი-ისლანდია

14 იან. 17:00 ისლანდია-სლოვენია 20:45 ტუნისი-ესპანეთი 23:45 ანგოლა-მაკედონია

15 იან. 17:45 ისლანდია-ტუნისი

16 იან.  20:45 სლოვენია-მაკედონია 23:45 ესპანეთი-ანგოლა

17 იან. 20:45 სლოვენია-ტუნისი 23:45 ანგოლა-ისლანდია

18 იან. 23:45 მაკედონია-ესპანეთი

19 იან. 17:00 ტუნისი-ანგოლა 20:45 მაკედონია-ისალნდია 23:45 ესპანეთი-სლოვენია

C ჯგუფი, რუანი – გერ, ხორ, ბლრ, უნგ, ჩილ, საუ

13 იან. 17:00 ბელარუსი-ჩილე 20:45 გერმანია-უნგრეთი 23:45 ხორვატია-საუდის არაბეთი

14 იან. 23:45 უნგრეთი-ხორვატია

15 იან. 20:45 ჩილე-გერმანია 23:45 საუდის არაბეთი-ბელარუსი

16 იან. 20:45 უნგრეთი-ჩილე 23:45 ხორვატია-ბელარუსი

17 იან. 20:45 გერმანია-საუდის არაბეთი

18 იან. 17:00 საუდის არაბეთი-უნგრეთი 20:45 ბელარუსი-გერმანია 23:45 ხორვატია-ჩილე

20 იან. 17:00 საუდის არაბეთი-ჩილე 20:45 გერმაანია-ხორვატია 23:45 ბელარუსი-უნგრეთი

D ჯგუფი, პარიზი – ყატ, დან, შვდ, ეგვ, ბაჰ, არგ

13 იან. 17:00 ყატარი-ეგვიპტე 20:45 შვედეთი-ბაჰრეინი 23:45 დანია-არგენტინა

14 იან. 20:45 დანია-ეგვიპტე

15 იან. 17:45 არგენტინა-შვედეთი 20:45 ბაჰრეინი-ყატარი

16 იან. 20:45 ეგვიპტე-ბაჰრეინი 23:45 დანია-შვედეთი

17 იან. 20:45 ყატარი-არგენტინა

18 იან. 17:00 არგენტინა-ეგვიპტე 20:45 დანია-ბაჰრეინი 23:45 შვედეთი-ყატარი

20 იან. 17:00 ბაჰრეინი-არგენტინა 20:45 შვედეთი-ეგვიპტე 23:45 ყატარი-დანია

პრეზიდენტის თასი, 17-20, 21-24 ადგილები. 21-23 იანვარი, ბრესტი

მერვედფინალი. 21-22 იანვარი. ალბერვილი, ლილი, პარიზი, მონპელიე

მეოთხედფინალი. 24 იანვარი. ალბერვილი, ლილი, პარიზი, მონპელიე

ნახევარფინალი. 26, 27 იანვარი, 23:45. პარიზი

მესამე ადგილისთვის. 28 იანვარი, 23:45. პარიზი

ფინალი. 29 იანვარი, 20:30. პარიზი

Leave a Reply