gnhf-rrr

მონპელიეს მეექვსე მოგება

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის მექვსე ტურში მთავარი მოვლენა იყო აარონ პალმარსონის დებიუტი ბარსელონაში. ქალთა შეჯიბრებაზე მეოთხე ტურის შემდეგ მეორე ჯგუფური ეტაპის 7 მონაწილე გამოვლინდა თორმეტიდან. 

კაცები. 6 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-05-rewind-episode-06

ქალები. 4 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-11-05-rewind-women-episode-04

პალმარსონი მხოლოდ ერთი გოლით შეეწია თავის ახალ კლუბს, რომელმაც შინ 32-22 მოუგო ზაგრებს. გაიმარჯვა ყველა სხვა ფავორიტმაც, ხოლო ერთადერთი გუნდი, ვისაც ექვსიდან 6 მოგება აქვს, არის ფრანგული მონპელიე, სადაც ამ დღეებში საქართველოს ნაკრების ხელბურთელი გიორგი ცხოვრებაძე ჩაირიცხა.

ქალთა ტურნირზე ერთადერთი უდანაკარგო გუნდია – შარშანდელი ფინალისტი, სკოპიეს ვარდარი. აქ მომდევნო ორ ტურში ყველაფერი გაირკვევა.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი.

6 ტური, 1-5 ნოემბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 11, რაინ-ნეკარი 10, ბარსელონა 9, სეგედი 7, ნანტი 7, ზაგრები 2, ვისლა 1, კრისტიანსტადი 1

ბარსელონა (ესპ) – ზაგრები (ხორ) 32-22

რივერა, სიპრჟაკი 5 – ჰორვატი, მანდალინიჩი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 23-26

ჰენინგსონი 4 – ბოროზანი, დიბიროვი, კრიშტოპანსი 7

სეგედი (უნგ) – რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) 31-34

ბოდო, ჟიტნიკოვი 5 – შმიდი 9, ტოლბრინგი 6

ვისლა პლოცკი (პოლ) – ნანტი (საფ) 30-32

ივიჩი, მიჰიჩი 5 – ბლაგერი 9, კლაინი 5

B ჯგუფი: ვესპრემი 11, პსჟ 10, ფლენზბურგი 8, მეშკოვ ბრესტი 5, კილი 5, კელცე 4, ცელიე 3, ოლბორგი 2

ფლენზბურგი (გერ) – ცელიე (სლნ) 33-28

სვანი 7, ლაუგე, მაე 5 – ვუიოვიჩი 9, გ. მარგუცი 8

ვესპრემი (უნგ) – ოლბორგი (დან) 30-24

ლეკაი 7 – ჰალდი 6

მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) – კილი (გერ) 24-25

შილოვიჩი 6 – ბილიკი, ვუინი 6

პარი სენ-ჟერმენი (საფ) – კელცე (პოლ) 33-28

რემილი 7, გენსჰაიმერი, ნ. კარაბატიჩი 5 – დუიშებაევი 5იანცი 4

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 8, ველენიე 8, შაფჰაუზენი 6, ლეონი 6, ელვერუმი 6, დინამო ბუკურეშტი 2

ლეონი (ესპ) – დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 32-29

ველენიე (სლნ) – ელვერუმი (ნორ) 30-21

სკიერნი (დან) – შაფჰაუზენი (შვც) 32-22

D ჯგუფი: მონპელიე 12, მოტორი 8, მეტალურგი 5, ბეშიქთაში 5, სპორტინგი 4, ჩეხოვსკიე მედვედი 2

მონპელიე (საფ) – სპორტინგი (პორ) 33-22

აფგური, დ. სიმონე 6, პორტი 5 – ნიკჩევიჩი 11

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) – ბეშიქთაში (თურ) 28-22

მეტალურგ სკოპიე (მკდ) – ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) 26-29

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

7 ტური: 812 ნოემბერი

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

მეოთხე ტური. 1-6 ნოემბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 6, კრიმ მერკატორი 6, ნიუკობინგი 4, გდინია 0

კრიმ მერკატორი (სლნ) – გდინია (პოლ) 29-22

CSM ბუკურეშტი (რუმ) – ნიუკობინგი (დან) 39-26

კურეა 7, ჰაგმანი, ნიაგუ 6, გულდენი 5, მანეა 4 – ი. ვესტბერგი 8, ე. ვესტბერგი 4

B ჯგუფი: დიორი ეტო 6, მიდტიულანდი 6, როსტოვ-დონი 4, ბრესტ-ბრეტონი 0

მიდტიულანდი (დან) – ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 27-23

ვ. კრისტიანსენი 12 – კოპი, პრუვენსიე, პოპ-ლაზიჩი 4

დიორი ეტო (უნგ) – როსტოვ-დონი (რუს) 25-23

ამორიმი, გორბიცი 5, მორკი, ოფტედალი 4 – დემბელე, როდრიგეს ბელო 5

C ჯგუფი: ვარდარი 8, ფერენცვაროში 6, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 0

ფერენცვაროში (უნგ) – ტიურინგერი (გერ) 28-25

პენია 6, ლუკაჩი 5 – ლუზუმოვა 6, შეფკნეხტი 5

ვარდარი (მკდ) – ლარვიკი (ნორ) 30-27

პენეზიჩი 7, ცვიიჩი 6, კუზნეცოვა, ლაკრაბერი 4 – ბრაისტოლი, ჰიერტნერი 6

D ჯგუფი: მეცი 6, ბუდუჩნოსტი 4, ბიტინგჰაიმი 4, კრისტიანსანდი 2

ბიტინგჰაიმი (გერ) – კრისტიანსანდი (ნორ) 25-24

ნაიძინავიჩუსი 10 – არნცენი, სკაარი, სულანდი 6

ბუდუჩნოსტი (მნტ) – მეცი (საფ) 23-18

იაუკოვიჩი 8 – ზაადი 5

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

5 ტური: 10-12 ნოემბერი

Leave a Reply