gnhf-rrr

მეორე მატჩიც სტუმრებმა მოიგეს

სპორტის სასახლეში მეორე ამხანაგური მატჩი გამართეს  თბილისის მამულისა ბაქოს აბუს ხელბურთელ ქალთ გუნდებმა. ისევე როგორც გუშინ, გაიმარჯვეს ბაქოელებმა, 25-18. ორივე გუნდი ემზადება ევროპული ჩელენჯ კაპისთვის.

პირველი მატჩი 31-18 მორჩა, მეორეში კი მამულის ახალგაზრდულმა გუნდმა გამოცდილ მეტოქეს მეტი წინააღმდეგობა გაუწია. 50-ე წუთისთვის სხვაობა 15-17 იყო, ბოლოში კი სტუმრებმა იძალეს – 25-18.

მამული ევროტურნირებზე პირველად გამოდის და 19-20 ნოემბერს ჩელენჯ კაპის მეთექვსმეტედფინალში ორჯერ უმასპინძლებს ჩეხეთის სოკოლ პორუბას, ხოლო ბაქოს აბუ 12-13 ნოემბერს იმავე ტურნირზე ეთამაშება ბელგიის ფემინა ვიზეს.

დღეს, 18 საათზე სპორტის სასახლეში დაიწყება კაცთა ეროვნული ნაკრებების მატჩი – საქართველო-იტალია, ევროპის 2020 წლის ჩემპიონატის კვალიფიკაცია.

ხელბურთი. ამხანაგური მატჩი, სპორტის სასახლე. 6 ნოემბერი

მამული თბილისი – აბუ ბაქო  18-25 (პირველი მატჩი 18-31)

მამ: ჩაჩუა, ვარდიშვილი, ჯავახია, – ქიტესაშვილი 6, კუნელაშვილი 4, ყველაშვილი 4, ესმანოვიჩი 1, ჩოხელი 1, ლისენკო 1, გადელია 1, ჩირგაძე, ჭკუასელი, ვენეცკი,  – მწვ. გვაზავა, მარგიანი

აბუ: მ. მუსაევა, ნურიევა, ჰასანოვა – გასიმოვა 7, მ. აბასოვა 4, მეტელსკაია 4, მამედოვა 3, ალიევა 2, ორეხოვა 1, ს. აბასოვა 1, გორნაკი 1, იუსიბოვა 1,  შარიფოვა 1, კალმიკოვა, ს. მუსაევა, – მწვ. შაბანოვა, ვორონოვი, ჯაფაროვა

მსაჯები: შ. სტურუა, ლ. ოსიყმაშვილი

—                  

ხელბურთი. ჩელენჯ კაპი 2016-17. ქალები.

შესარჩევი წრე, 15-22 ოქტომბერი

ილიძა (ბოს) – ზაგნოსსფორი (თურ) 23-33, 16-37

დორბირნი (ავს) – მადეირა (პორ) 34-36, 20-30

ფერარა არიოსტო (იტა) – თიუნი (შვც) 24-28, 17-34

კუმანოვო (მკდ) – ალკობენდასი (ესპ) 17-23, 15-31

1/16 ფინალი (12-13/19-20 ნოემბერი)

სოკოლ პორუბა (ჩეხ) – მამული თბილისი (საქ) 19-20 ნოემბერს, თბილისში

ფემინა ვიზე (ბელ) – აბუ ბაქო (აზე) 12-13 ნოემბერს ბაქოში

შტოკერაუ (ავს)- ელბ-ლაგი (პოლ)

ცუგი (შვც) – ოლიმპია (ბრი)

არდაშენი (თურ) – დანილოვგრადი (მნტ)

ვირტო კინტუსი (ჰოლ) – მირა პრიედორი (ბოს)

ჰიფკ (ფინ) – გრან კანარია (ესპ)

ჰაუკარი (ისლ) – სალერნო (იტა)

ჰოორსი (შვდ) – სუასო (ესპ)

სვილენგრადი (ბულ) – ვარდარ ჯუნიორი (მკდ)

აიდოვშჩინა (სლნ) –ზაგნოსპორი (თურ)

კარპატი (უკრ) – თიუნი (შვც)

მადეირა (პორ) – ლოკომოტივა ზაგრები (ხორ)

მაკაბი რამათ-განი (ისრ) – შჩიპონა (კოს)

ჰელვეცია ალკობენდასი (ესპ) – კოლეჟიო დე გაია (პორ)

დნეპრიანკა ხერსონი (უკრ) – ატლეტიკო გარდესი (ესპ)

Leave a Reply