ukr

ლიდერებმა წინ წაიწიეს

გლდანში, ჯემალ ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის აკადემიაში განახლდა საქართველოს ჩემპიონატი უფროსი ასაკის გოგონებს შორის. პირველ დღეს გამარჯვებები მოიპოვეს ლიდერებმა – ყვარლისა და სამტრედიის გუნდებმა. 

შარშანდელმა ჩემპიომა,  ყვარელმა 27-18 დაამარცხა ლიდერთა ჯგუფის კიდევ ერთი წარმომადგენელი, ტყიბული, ხოლო ვერცხლის პრიზიორმა სამტრედიამ 30-8 მოუგო თელავს. ლიდერთა შეხვედრა 23 ნოემბერსაა დანიშნული, ხოლო ამ ორ გუნდს კვალში უდგანან ტყიბული, ფოთის ოქროს ვერძი და თბილისის მამული.

სულ, 22-25 ნოემბერს გლდანის დარბაზში ჩემპიონატის მონაწილე 13 გუნდი კიდევ 35 მატჩს გამართავს, რის შემდეგაც დასრულდება პირველი წრე. ჩემპიონი ორწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება. 

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

გოგონები, უფროსი ასაკი (2004-05). გლდანი, 21-25 ნოემბერი

21 ნოემბერი

სამტრედია – თელავი 30-8

აჭარა – გორი 13-22

წყალტუბო – მამული 12-22

ბათუმი – პეგასი 12-26

ტყიბული – ყვარელი 18-27

ქუთაისი – ქარიშხალა 0-17

თელავი – ფოთი 17-28

მსაჯები: გ. გველესიანი, თ. ბჟალავა, ი. ჭკუასელი, ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი

 21 ნოემ.
      სხვ  
  სამტრედია 7   7   0   0 175-64 14  
  ყვარელი 6   6   0   0 191-100 12  
  ტყიბული 7   5   0   2 133-94 10  
  ფოთი 7   5   0   2 113-75 10  
  მამული
6   5   0   1 140-114 10  
  პეგასი 6   4   0   2 141-124 8  
  ქარიშხალა 6   3   0   3 130-122 6  
  BSG ბათუმი 7   3   0   4 103-111 6  
  გორი 6   2   0   4 99-131 4  
  წყალტუბო 7   2   0   5 85-136 4  
  აჭარა 7   1   0   6 67-126 2  
  თელავი 7   0   0   7 106-190 0  
  ქუთაისი 7   0   0   7 2-98 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 ნოემბერი

10:00 გორი – სამტრედია

11:00 მამული – აჭარა

12:00 პეგასი – წყალტუბო

13:00 ყვარელი – ბათუმი

14:00 ქარიშხალა – ტყიბული

15:00 ფოთი – გორი

16:00 სამტრედია – მამული

17:00 აჭარა – პეგასი

18:00 წყალტუბო – ყვარელი

19:00 ბათუმი – ქარიშხალა

23 ნოემბერი

10:00 ქუთაისი – თელავი

11:00 მამული – ფოთი

12:00 პეგასი – სამტრედია

13:00 ყვარელი – აჭარა

14:00 ქარიშხალა – წყალტუბო

15:00 თელავი – ტყიბული

16:00 გორი – ქუთაისი

17:00 ფოთი – პეგასი

18:00 სამტრედია – ყვარელი

19:00 აჭარა – ქარიშხალა

24 ნოემბერი

11:00 ბათუმი – თელავი

12:00 ტყიბული – გორი

13:00 ქუთაისი – მამული

14:00 ყვარელი – ფოთი

15:00 ქარიშხალა – სამტრედია

16:00 თელავი – წყალტუბო

17:00 გორი – ბათუმი

18:00 მამული – ტყიბული

19:00 პეგასი – ქუთაისი

25 ნოემბერი

11:00 ფოთი – ქარიშხალა

12:00 აჭარა – თელავი

13:00 წყალტუბო – გორი

14:00 ბათუმი – მამული

15:00 ტყიბული – პეგასი

16:00 ქუთაისი – ყვარელი

მეორე წრე: 2020 წელს

Leave a Reply