gnhf-rrr

ეროვნული ჩემპიონატი გლდანში განახლდება

3 თებერვალს გლდანის სპორტდარბაზში განახლდება ეროვნული ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა კაცთა გუნდებს შორის. რვავე გუნდს ჯერჯერობით 3-3 მატჩი აქვს გამართული – აღმოავლეთი და დასავლეთი საქართველოს ოთხეულებმა ერთმანეთში დეკემბერში ითამაშეს, 3-6 თებერვალს კი უკვე ჯვარედინი ტურები გაიმართება, რის შემდეგაც დასრულდება რეგულარული სეზონის პირველი წრე. 

სულ, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ ყველა გუნდი 21-21 მატჩს გამართავს და გამოავლენს ფინალური ოთხეულის მონაწილეებს, რომლებიც უშუალოდ ჩემპიონობისთვის პლეიოფში იბრძოლებენ.

გლდანის არენაზე 4 დღის განმავლობაში რვავე გუნდს 4-4 მატჩს გამართავს. ჯერჯერობით 3 მოგებით შარშანდელი ჩემპიონი, ბათუმის  „შავი ზღვის ბიჭები“ ლიდერობს. შემადგენლობებში სულ ორი ცვლილებაა: ბათუმი გუნდი დატოვა ეროვნული ნაკრების წევრმა ლექსო წითელიშვილმა, რომელიც თურქეთის პირველი ლიგის კლუბ მელექი იეტერლილიკში ითამაშებს; თელავის იმედმა დაიმატა პეგასის ყოფილი ხელბურთელი ამირან აბჟანდაძე, რომელსაც პირველ სამ ტურში არცერთ გუნდში არ უთამაშია ხოლო პეგასის მწვრთნელმა, ტიტე კალანდაძემ განაცხადში ჩართო საკუთარი ვაჟი, ნიკოლოზ კალანდაძე, რომელიც ჩემპიონატის ყველაზე ახალგაზრდა მოთამაშე იქნება.

თამაშებს მოემსახურება მსაჯების ერთი უკრაინული და ერთიც უკრანულ-ქართული წყვილი. შეჯიბრებას გაუძღვება EHF ტექნიკური დელეგატი, ლევან გელაშვილი.  

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2016-17. კაცები, უმაღლესი ლიგა

4-7 ტურები. 3-6 თებერვალი, გლდანი

3 თებერვალი

12:00 ბსბ ბათუმი – იმედი თელავი

13:30 სტუ-ქარიშხალა – ქუთაისი

15:00 სამტრედია – გორი

16:30 პეგასი – პრომეთე წყალტუბო

4 თებერვალი

12:00 გორი – ბსბ ბათუმი

13:30 წყალტუბო – სტუ ქარიშხალა

15:00 იმედი თელავი – სამტრედია

16:30 ქუთაისი – პეგასი

5 თებერვალი

12:00 იმედი თელავი – წყალტუბო

13:30 ქუთაისი – გორი

15:00 სტუ-ქარიშხალა – სამტრედია

16:30 ბსბ ბათუმი – პეგასი

6 თებერვალი

12:00 გორი – წყალტუბო

13:30 იმედი თელავი – ქუთაისი

15:00 პეგასი – სამტრედია

16:30 სტუ-ქარიშხალა – ბსბ ბათუმი

მსაჯები: ვ. ზგობა – ტ. კუზი (უკრაინა)

რ. პერეპელიცა (უკრ) – ი. ჭკუასელი

ტექნიკური დელეგატი ლევან გელაშვილი

———————–თ–მ—ფ–წ——ბ—–ქ

BSB ბათუმი———-3—3—0—0—134-84–6

სტუ-ქარიშხალა—–3—2—1—0—98-86—5

იმედი თელავი——3—2—0—1–103-87—4

ქუთაისი————-3—2—0—1—108-97–4

პეგასი—————-3—1—1—1–113-107–3

სამტრედია———-3—1—0—2–110-111–2

გორი—————–3—0—0—3–109-143–0

წყალტუბო———-3—0—0—3—-97-157–0

არენა 1

20 დეკ. იმედი თელავი-გორი 44-35, სტუ/ქარიშხალა-პეგასი 30-30

19 დეკ. გორი-სტუ/ქარიშხალა 35-43, იმედი თელავი-პეგასი 38-27

18 დეკ. სტუ/ქარიშხალა-იმედი თელავი 25-21, პეგასი – გორი 56-39

ზესტაფონი

15 დეკ. წყალტუბო – ბათუმი 24-56, ქუთაისი – სამტრედია 29-28

16 დეკ. ბათუმი – ქუთაისი 34-30, სამტრედია – წყალტუბო 52-38

17 დეკ. ქუთაისი – წყალტუბო 49-35, ბათუმი – სამტრედია 44-30

შავი ზღვის ბიჭები ბათუმი

1.კორნელი ანდრიაძე 12. გიორგი სამყურაშვილი 16. დაჩი ვაშალომიძე – 5. ტარიელ მჟავანაძე 7. გიორგი სურმავა 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. ვანო ქარდავა 11. გიორგი წივწივაძე 13. გიორგი კობახიძე 14. თემურ ვასაძე 15. ირაკლი გოგოლაძე 17. გიორგი კვერნაძე 20. შოთა გრიშიკაშვილი 22. აკაკი ყაველაშვილი 28. ლევან ბერძენიშვილი 31. ილია გოგალაძე – მწვ. მერააბ ჭანტურია, მამუკა მჟავანაძე, გია ბზეკალავა

სტუ-ქარიშხალა

1.სანდრო ხანდოლიშვილი 12. ირაკლი ხიდეშელი 16. არჩილ სამიტაშვილი – 3. ზაზა ფერაძე 4. ნიკოლოზ ასაბაშვილი 5. ერეკლე არსენაშვილი 6. ლევან მამულაშვილი 7. გიგი ფერაძე 13. ლუკა ბულბულაშვილი 14. ნიკოლოზ ჯორბენაძე 18. ალექსანდრე კარტოზია 19. ჯავიდ აბდულაევი (აზე) 20. მამია კობახიძე 26. შალვა სტურუა 39. გიორგი მიქაძე 88. გიორგი ჭერაშვილი – მწვ. ბექარ ორჯონიკიძე, გიორგი ქობელაშვილი

იმედი თელავი

1.ნოდრ ლორია 12. ზურაბ ცინცაძე 16. გიორგი ხარაიშვილი – 2. თორნიკე მაისაშვილი 3. სალეჰ ვალიევი (აზე) 4. დავით ყორიაული 5. გიორგი აბაშიძე 6. ნიკოლოზ ბაჯალაძე 8. გიორგი მიქავა 9. გივი გიორგაძე 10. გიგა ბაინაზიშვილი 11. ირალი ნარსია 15. ამირან აბჟანდაძე 22. ალექსანდრე ცხვარაშვილი 55. ნიკა ცისკარიშვილი 99. ზეზვა იობაშვილი – მწვ. მერაბ მეტრეველი, გივი შარანგია, ზაზა სამადაშვილი

ქუთაისი 2015

1.ჯონი ცერცვაძე 16. გიგა ტორონჯაძე – 2. გიორგი ლომიძე 3. მირიან ჩიხლაძე 5. კარლო მათნაძე 6. გიორგი ახალაძე 7. ხაზეინ რუსტამოვი 8. გიორგი მერკვილაძე 9. ლევან იმნაძე 10. უჩა გამზარდია 11. ჯუმბერ ჯუღელი 14. უჩა კობახიძე 17. ომიკო ალანია 18. ჯემალ იმნაძე 19. ზურაბ სიმონია 39. მეთოდე ჭელიძე – მწვ. ალექსანდრე ბოყოჩაძე, ზურაბ ყაველაშვილი, დავით გობეჯიშვილი, გრიგოლ თავხელიძე

პეგასი

1.თორნიკე ცირეკიძე 12. ირაკლი დიხამინჯია – 3. გიორგი ლაპიაშვილი 10. ვლადიმერ ბაძაღუა 11. ნიკოლოზ კევლიშვილი 15. გიორგი ქათამაძე 18. გიორგი ცხოვრებაძე 19. გიორგი კუხალაშვილი 23. გიგა ზარნაძე 24. ზურაბ გოგავა 25. ლუკა კახოშვილი 28. გივი ჯაფარიძე 33. გიორგი კაჭკაჭაშვილი 55. აკაკი ბულია 70. ნიკოლოზ კალანდაძე 71. გიორგი დიხამინჯია – მწვ. ტიტე კალანდაძე, გიორგი სახვაძე

სამტრედია

1.ალექსანდრე ხონელიძე 22. ლუკა შველიძე – 3. რამაზ ცერცვაძე 4. ირაკლი ღაღანიძე 5. დემურ თევზაძე 8. ლექსო სხვიტარიძე 9. ირაკლი თევზაძე 10. ჯაბა ნიკურაძე 11. ვეფხია ზურაბიანი 12. გიორგი გეგია 13. ჯაბა ხაჟომია 14. ნიკოლოზ ძნელაძე 15. გიორგი ცხვარაძე 17. გიორგი ანტონოვიჩი – მწვ. გიორგი ხელისუფალი ავთანდილ ქავზინაძე, დავით დუნდუა

გორი

1.ლაშა თითირაშვილი 12. გიორგი ვათიაშვილი 16. ნიკა ოქროპირიძე – 2. გრიგოლ ტურაშვილი 3. გიორგი ახალბედაშვილი 4. საბა მურადაშვილი 5. დავით ნიაზაშვილი 6. ლევან იაშვილი 7. ოთარ ზუბიაშვილი 8. ნოდარ დალაქიშვილი 9. ტარიელ მჭედლიშვილი 11. თამაზ ტარუაშვილი 13. თორნიკე გაგლოშვილი 14. გიორგი ტიელიძე 15. მიხეილ ტარუაშვილი 18. ალექსანდრე გუდურაშვილი – მწვ. გია მამაცაშვილი. ლევან იაშვილი, გიორგი ნასყიდაშვილი

პრომეთე წყალტუბო

1.გრიგოლ ხაჭაპურიძე 16. იური სილაგაძე – 2. ლუკა ციბაძე 3. ბიძინა გიორგაზე 4. ირაკლი ჩაკვეტაძე 5. ირაკლი კალანდაძე 6. რომან ბაბუნაშვილი 7. გიორგი მეტონიძე 8. თორნიკე დარაველიძე 9. ნიკა ბენიძე 10. გიორგი ხელაძე 11. გიორგი გველესიანი 12. შოთა გოგიძე 13. გიორგი შვანგირაძე 14. მიხეილ გველესიანი 15. ვანო მეფარიძე – მწვ. ნოე გოგიძე, გელა ჯანელიძე

Leave a Reply