gnhf-rrr

ბათუმი-თელავი, ვინ მოიგებს მეორე წრეს?

ხელბურთელთა ეროვნულ ჩემპიონატზე პარასკევს მეორე წრის მთავარი მატჩი გაიმართება. ლიდერი, ბათუმის შავი ზღვის  ბიჭები ეთამაშება თელავის იმედს, რომელსაც 1 ქულით უსწრებს. შეხვედრა 16 საათზე დაიწყება სპორტკომპლექს არენის მეორე დარბაზში. 

8 მარტს ბათუმმა 49-27 მოუგო გორს, იმედმა კი 37-25 დაამარცხა წყალტუბო. მესამე ადგილზეა ქუთაისის გუნდი, რომელმაც მეორე ტაიმში გატეხა პეგასი (16-15, 35-31). დღის ბოლო მატჩში სტუ-ქარიშხალამ მოუგო სამტრედიას, 40-30.

ხვალინდელი 4 მატჩის შემდეგ ჩემპიონატი გადაინაცვლებს ტყიბულის სპორტის სასახლეში, სადაც 21-23 მარტს დასავლეთის 4 გუნდი შეიკრიბება და მესამე წრეს დაიწყებს. საბოლოოდ, სამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ჩემპიონობისთვის იბრძოლებს. საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონის ვინაობა 9 მაისს გვეცოდინება.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

მეორე წრე. თბილისი, არენა 2. 13 ტური, 8 მარტი

გორი – BSB ბათუმი 27-49

გორ: ვათიაშვილი, თითირაშვილი – გაგლოშვილი 8, მჭედლიშვილი 7, ახალბედაშვილი 5, ტიელიძე 4, ანტონოვიჩი 2, ზუბიაშვილი 1, ნიაზაშვილი, გახოკიძე

ბათ: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე – გოგოლაძე 9, სტურუა 9, ხაჟომია 8, სურმავა 8, თევზაძე 5, ბერძენიშვილი 3, მჟავანაძე 3, წივწივაძე 2, ქარდავა 2, ყაველაშვილი

მსაჯები: პიოტრ ვოიდირ – ლუკაშ კამროვსკი (პოლონეთი)

წყალტუბო – იმედი თელავი 25-37

წყ: სილაგაძე, ხაჭაპურიძე, აფხაძე –  ჯიმშელეიშვილი 9, მ. გველესიანი 7, ხელაძე 4, მეტონიძე 2, შვანგირაძე 2, კახაია 1, კუხალაშვილი, გელა გველესიანი

თელ: ცინცაძე, ხარაიშვილი – ბაინაზიშვილი 10, იობაშვილი 6, დოლმაზაშვილი 3, ალანია 3, ცისკარიშვილი 3, ერისთავი 3, მიქავა 2, გავაშელიშვილი  2, ყორიაული 2, გიორგაძე 1, აბჟანდაძე 1, ბერაძე 1, კორსანტია, გულდედავა

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი – თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

პეგასი – ქუთაისი 31-35

პეგ: დიხამინჯია – კალანდაძე 12, ლაპიაშვილი 7, კუხალაშვილი 6, ქათამაძე 5, ჭანტურია 1, ტაბატაძე, გვაზავა, შუბითიძე, დ. ჟვანია

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე – რუსტამოვი 11, სიმონია 9, გრიშიკაშვილი 4, გოგალაძე 4, მერკვილაძე 3, გამზარდია 2, მათნაძე 2, ფერაძე, ჭელიძე, კობახიძე

მსაჯები: კრიშტოფ ალტმარ – მარტონ ჰორვატ (უნგრეთი)

სამტრედია – სტუ-ქარიშხალა 30-40

სამ: შველიძე – ადამია 9, ძნელაძე 7, თევზაძე 5, გაგუა 5, ხომერიკი 1, ნადირაძე 1, მანაგაძე 1, ხელისუფალი 1

სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი – ასაბაშვილი 12, ჯინჭარაძე 9, გ. კობახიძე 7, ეძგვერაძე 6, მამულაშვილი 4, ჩიკვილაძე 2, თამაზაშვილი, გურასპაული, ბარკალაია, თიგიშვილი

მსაჯები: ნიკოლოზ კევლიშვილი – თამაზ კევლიშვილი (თბილისი)

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი, ლ.მარგიანი, მ. ჩიხლაძე

————————-თ—მ—ფ—წ——-ბ——–ქ

BSB ბათუმი——–13–12—1—0–504-370–25

იმედი თელავი—-13–12—0—1–442-356–24

ქუთაისი————13—9—1—3–473-375–19

პეგასი—————13—7—0—6–480-450–14

გორი—————-13—5—0—8–435-487–10

სტუ-ქარიშხალა—13—4—0—9–394-399—8

წყალტუბო———13—2—0–11–373-497—4

სამტრედია———13—0—0–13–326-493–0

9 მარტი

12:00 სტუ-ქარიშხალა – ქუთაისი

14:00 პეგასი – სამტრედია

16:00 იმედი თელავი – BSB ბათუმი

18:00 წყალტუბო – გორი

ტყიბული, 21-23 მარტი: მესამე წრე, დასავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

თბილისი, 27-29 მარტი: მესამე წრე, აღმოსავლეთის ტური, მე-15-17 მატჩები

17-20 აპრილი: მესამე წრე, საერთო ტური, მე-18-21 მატჩები

ფინალური ოთხეული: 8 მაისი: ნახევარფინალი 9 მაისი: ფინალი

Leave a Reply