EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

22/10/15 ოთხივე ნახევარფინალისტი ცნობილია

გლდანის ხელბურთის აკადემიაში გამოვლინდა საქართველოს თასის გათმაშების ოთხივე ნახევარფინალისტი – ქუთაისი, სტუ, სამტრედია და ბათუმი.

პარასკევს, ჯგუფური ტურნირის ბოლო დღეს, სტუ-ქუთაისი და ბათუმი-სამტრედია ერთმანეთში თამაშობენ, როს შემდეგაც წყვილებიც ცნობილი გახდება. ფინალი 25 ოქტომბერსაა სპორტის სასახლეში.

ქუთაისმა დაამარცხა იმედი 32-26, ტექნიკურმა უნივერსიტეტმა – ქარიშხალა 38-24, სამტრედიამ – წყალტუბო 30-22. დღის ყველაზე დაძაბულ მატჩში, რომელშიც 3 გოლი გაიტანა პეგასის მეკარემ ზურაბ ცინცაძემ (1 კარიდან კარში და 2 სწრაფი შეტევისას), ფოთის ოქროს ვერძმა 39-37 გაიმარჯვა და თბილისელებს ჯგუფში მესამე ადგილი ჩამოართვა.

საქართველოს თასი 2015. 19-25 ოქტომბერი

ჯგუფური ტურნირი – გლდანი, ცერცვაძის აკადემია

22 ოქტომბერი

A ჯგუფი: სტუ, ქუთაისი, ქარიშხალა, გორი, იმედი

22 ოქტომბერი

ქუთაისი – იმედი 32-26

ქუთ: სამყურაშვილი – კბილაშვილი 10, რუსტამოვი 6, მათნაძე 4, გრიშიკაშვილი 4, კვერნაძე 4, ჩიხლაძე 3, ჯუღელი 1, მერკვილაძე, უ. კობახიძე

იმ: ლორია, ხარაიშვილი – ბეჟანიშვილი 8, ყორიაული 3, დოლმაზაშვილი 3, ზ. იობაშვილი 2, გიგაური 2, ბაინაზიშვილი 2, ნარსია 2, მელაშვილი 2, გოგუა 1, აბაშიძე 1, ჩიკვილაძე, მელაშვილი, ფურცელაძე, მღებრიშვილი

ქარიშხალა – სტუ 38-24

ქარ: ხანდოლიშვილი, დავითაშვილი – ბულბულაშვილი 7, მამულაშვილი 4, გ. ფერაძე 3, შევჩენკო 3, ზ. ფერაძე 2, ისმაილოვი 2, კორაშვილი 2, თიგიშვილი 1, ასაბაშვილი, სხვიტარიძე

სტუ: ტორონჯაძე, მღებრიშვილი – ორჯონიკიძე 11, ჭელიძე 8, ჯორბენაძე 4, აბდულაევი 4, სამიტაშვილი 4, სტურუა 3, ბაზანოვი 2, მ. კობახიძე 1, ჩაკვეტაძე 1, ზაალიშვილი

ქუთაისი 6 ქულა (3 თამაშიდან),  სტუ 6 (3) –  გორი 2 (3), იმედი 2 (4),  ქარიშხალა 0 (3)

B ჯგუფი: ბათუმი, სამტრედია, წყალტუბო, ფოთი, პეგასი

სამტრედია – წყალტუბო 30-22

სამ: სამიტაშვილი – გ. გიორგაძე 7, თევზაძე 5, ანტონოვიჩი 4, რ. ზურაბიანი 3, ცხვარაძე 3, სიმონია 3, წითელიშვილი 2, ვ. ზურაბიანი 2, გოგოლაძე 1, გეგია

წყ: აფხაძე, კუპატაძე – ხელაძე 11, ბ. გიორგაძე 8, ჩანქსელიანი 3, მამისეიშვილი, ლ. ჭოლოკავა, ნემსიწვერიძე, მეტონიძე, გველესიანი, ეგუტიძე, კუჭავა, გ. ჭოლოკავა

პეგასი – ფოთი 37-39

პეგ: ცინცაძე 3 – დიხამინჯია 13, ბაძაღუა 7, ცხოვრებაძე 4, ზარნაძე 4, თ. ლეჟავა 3, კოხრეიძე 2, გოგავა 1

ფოთ: ცერცვაძე – ალანია 13, გამზარდია 10, მიქაძე 5, ბიბილეიშვილი 5, ჟვანია 4, ბაჯალაძე 1, ნემსაია 1, დაგარგულია

სამტრედია 6 (3), ბათუმი 6 (3) – ფოთი 2 (3), პეგასი 2 (4), წყალტუბო 0 (3)

მსაჯები: ე. არაბული, ი. ჭკუასელი, ა. კომახიძე

23 ოქტომბერი

11:00 გორი – ქარიშხალა, 12:45 ფოთი-წყალტუბო

14:30 სტუ – ქუთაისი, 16:15 ბათუმი-სამტრედია

24 ოქტომბერი. ნახევარფინალი. გლდანი

10:30 A1-B2, 12:15 B1-A2

25 ოქტომბერი. ფინალი. 18:00, სპორტის სასახლე

Leave a Reply