EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

20/10/13 ჩემპიონთა ლიგის მორიგი მატჩები

6 მატჩი გაიმართა ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში. ყველაზე საინტერესო იყო კაცების B ჯგუფში პოლონური ტარგი კილცესა და გერმანული კილის თამაში.

ორივე გუნდი უდანაკარგოდ მიდიოდა. პოლონელებმა მეოთხე მატჩიც მოიგეს – 34:29 და ერთპიროვნულად გალიდერდნენ. ოთხიდან 4 მოგება პოლონელთა გარდა თასის მფლობელ ჰამბურგს აქვს, ხვალ ამავე შედეგის გამეორება შეუძლია უნგრულ ვესპრემს. დღეს პირველი ქულა დაკარგა გერმანულმა ფლენზბურგმა, ვინც ესპანეთში, ლა რიოხასთან ფრედ ითამაშა 32:32.

ხვალ ქალთა და კაცთა ტურნირებზე 5–5 მატჩია. ქალები პირველ წრეს ასრულებენ.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

4 ტური. 1620 ოქტომბერი

B ჯგუფი

19 ოქტ: ტარგი კილცე (პოლ) – კილი (გერ) 34:29

20 ოქტ, 17:00 პორტუ (პორ) – დიუნკერკი (საფ)

20 ოქტ, 19:00 კოლდინგი (დან) – ვისლა პლოცკი (პოლ)

კილცე 8, კილი 6, კოლდინგი, ვისლა 4 / დიუნკერკი, პორტუ 0

C ჯგუფი

19 ოქტ: ვაკერ თიუნი (შვც) – ვარდარ სკოპიე (მკდ) 24:27

20 ოქტ, 19:00 პსჟ (საფ) – ბარსელონა (ესპ)

20 ოქტ, 20:00 მეტალურგ სკოპიე (მკდ) – დინამო მინსკი (ბლრ) –

ბარსელონა 5, დინამო, მეტალურგი, ვარდარი 4 / პსჟ 3, თიუნი 0

D ჯგუფი

16 ოქტ: გორენიე ველენიე (სლნ) ოლბორგი (დან) 25:30

17 ოქტ: ჰამბურგი (გერ) დროტ ჰალმსტადი (შვდ) 39:30

19 ოქტ: ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) ფლენზბურგი (გერ) 32:32

ჰამბურგი 8, ფლენზბურგი 7, ოლბორგი 4, გორენიე 2 / ლოგრონიო 2, ჰალმსტადი 1

A ჯგუფი

17 ოქტ: მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) ცელიე ლაშკო (სლნ) 29:32

17 ოქტ: რეინ–ნეკარი (გერ)სტ. პეტერბურგი (რუს) 31:17

20 ოქტ, 20:00 ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) – ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 6 ქულა, რეინ–ნეკარი 5, ზაგრები, ცელიე 4 / ზაპოროჟიე 3, სტ. პეტერბურგი 0

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

––––––––––––––––

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

3 ტური. 19-20 ოქტომბერი

A ჯგუფი

19 ოქტ: ბაია მარე (რუმ) – ჰიპო ნიდეროსტერრაიხი (ავს) 24:23

20 ოქტ, 18:00 ტიურინგერი (გერ) – დიორი ეტო (უნგ)

დიორი 4, ტიურინგერი 2 / ბაია მარე, ჰიპო 2

C ჯგუფი

19 ოქტ: ლაიპციგი (გერ) – სევეჰოფი (შვდ) 28:34

20 ოქტ, 21:00 მეცი (საფ) – კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 4, სევეჰოფი 4 / ლაიპციგი 2, მეცი 0

D ჯგუფი

19 ოქტ: ვარდარ სკოპიე (მკდ) – პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) 39:26

20 ოქტ, 14:15 ბალონმანო ბერა ბერა (ესპ) – ლარვიკი (ნორ)

ვარდარი 5, ლარვიკი 3 / პოდრავკა 2, ბალონმანო 0

B ჯგუფი

20 ოქტ, 16:00 ფერენცვაროში (უნგ) – ლიუბლინი (პოლ)

20 ოქტ, 17:15 მიდტიულანდი (დან) – ბუდუჩნოსტი (მნტ)

მიდტიულანდი 4, ბუდუჩნოსტი 2 / ფერენცვაროში 2, ლიუბლინი 0

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 2–2 გუნდი

 

Leave a Reply