EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

18/05/14 საქართველოს ნაკრებმა პირველობა გაინაღდა

ჯემალ ცერცვაძის თასის ბიჭების ტურნირზე უკვე გამოვლინდა გამარჯვებული – საქართველოს პირველი ნაკრები, ხოლო გოგონათა ფინალში ორშაბათს ითამაშებენ პოლონეთი და აზერბაიჯანი.

საქართველოს გოგონათა ნაკრებები ერთმანეთში გაითამაშებენ მესამე ადგილს, ხოლო სომხეთის გუნდი მეხუთე ადგილზე დარჩა.

ჩვენმა ბიჭების ნაკრებმა (მწვრთნენელბი გიორგი ქობელასვილი და გია გვაზავა) დღეს ორი მატჩი მოიგო და მეორედ დაამარხა საქართველოს მეორე გუნდი – 33:24. მეორე გუნდს, რომელსაც მამია კობახიძე და ლევან ოსიყმაშვილი წვრთნიან, მძიმე მატჩი ჰქონდა აზერბაიჯანთან. ქართველებმა მხოლოდ ბოლოსკენ გარდატეხეს თამაში და 20:18 მოიგეს, მაგრამ მეორე მატჩისთვის ძალები აღარ შერჩათ. მათ უკვე გაინაღდეს მეორე ადგილი. ბრინჯაოს პრიზიორის ვინაობა ხვალ, სომხეთ-აზერბაიჯანის მატჩში გაირკვევა.

ჯემალ ცერცვაძის ტურნირი, რომელიც პირველად იმართება და ტრადიციული გახდება, ხვალ დასრულდება.

ჯემალ ცერცვაძის თასი

(ბიჭები და გოგონები, 16 წლამდე)

18 მაისი, გლდანი

გოგონები

პოლონეთიაზერბაიჯანი 23:16

პოლ: კამინსკა, კლოსი – პლომინსკა 5, ბლაშკოვსკა 4, გრანიცკა 2, ნოსეკი 2, როგუსკა 2, შინკლარუკი 2, პეკელა 2, ურბანსკა 2, კოვალჩუკი 1, გედლეკი 1, ვეცკოვსკა, სვერჩეკი

აზე: მ. მუსაევა, სალამოვა, მახანკოვა – ფოლადოვა 7, ს. მუსაევა 3, სმაგინა 2, ალიევა 2, გულიევა 1, პეტრუშოვა 1, კალმიკოვა, ნაგიევა, ბაგიროვა, ტაგიზადა, რასულოვა

საქართველო 2 – სომხეთი 19:11

საქ2: ყაველაშვილი, გუბელაძე – თეთრაშვილი 4, ს. იორდანიშვილი 4, კუნელაშვილი 2, ფარცვანია 2, გიორგაძე 2, მორჩაძე 2, თ. იორდანიშვილი 2, ყუფუნია 1, ჭითანავა, ორჯონიკიძე, შოშიტაშვილი, კუპატაძე

სომ: ჰაირაპეტიანი, სარგსიანი – ესაიანი 4, ტონიანი 3, გიურლინიანი 3, სტეპანიანი 1, ხაჩატრიანი, შაჰნაზარიანი, ბაბაიანი, ჭგნავორიანი, ბიძიანი, ღარიბიანი, ბადალიანი

საქართველო 1 – პოლონეთი 14:32

საქ1: ჯავახია, ჩაჩუა – გაბისონია 5, გადელია 4, ღვალაძე 2, ჩოხელი 1, ჯაღათაშვილი 1, ყველაშვილი 1, მიხელიძე, ჩოგოვაძე, ნარიმანიძე, ქიტესაშვილი, ხურცილავა

პოლ (გოლები): პლომინსკა 6, ვეცკოვსკა 4, სვერჩეკი 3, როგუსკა 3, ნოსეკი 3, გრანიცკა 3, კოვალჩუკი 3, ურბანსკა 2, გედლეკი 2, პეკელა 1, ბლაშიკოვსკა 1, შინკლარუკი 1

სომხეთიაზერბაიჯანი 10:27

სომ: ტონიანი 4, ესაიანი 3, ჭგნავორიანი 1, ბიძიანი 1, ბადალიანი 1

აზე: ფოლადოვა 11, კალმიკოვა 5, ს. მუსაევა 4, ალიევა 2, პეტრუშოვა 1, სმაგინა 1, რასულოვა 1, ბაგიროვა 1, გულიევა 1

4-4 თამაშიდან: პოლონეთი 8 ქულა, აზერბაიჯანი 6, საქართველო-1 4, საქართველო-2 2, სომხეთი 0

ბიჭები

საქართველო 1 – სომხეთი 31:20

საქ1: ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი – გაწერელია 9, ბიბილეიშვილი 6, ფერაძე 5, ბულბულაშვილი 3, მიქაძე 3, მერკვილაძე 2, იობაშვილი 2, გოგავა 1, ზაალიშვილი

სომ: აპრესიანი, სარგსიანი – ასლოიანი 5, ე. გრიგორიანი 5, სიმონიანი 5, ოჰანიანი 2, შერმაზანიანი 1, ავაქიანი 1, გევორქიანი 1, ბაზიკიანი, ს. გრიგორიანი, კროიანი, მარტიროსიანი

საქართველო 2 – აზერბაიჯანი 20:18

საქ2: ვათიაშვილი, ხარაიშვილი – დოლმაზაშვილი 6, ზარნაძე 4, მაისურაძე 3, ბაინაზიშვილი 2, დანელიშვილი 2, ტარუაშვილი 1, კორაშვილი 1, ჰუსეინოვი 1, მეძმარიაშვილი, მიქავა, ტიელიძე მამულაშვილი, ბაზანოვი, მჭედლიშვილი

აზე: მამადზადა, მურსალოვი – ვალიევი 5, სარიფლი 4, ტალიშინსკი 3, აფსალოვი 3, მურადოვი 2, გრეჩკინი 1, ისმაილოვი, მამადოვი, ნაჯაფოვი, ბაბაევი, ყურბანოვი

საქართველო 1 საქართველო 2 33:24

საქ1 (გოლები): კბილაშვილი 8, ბულბულაშვილი 7, არსენაშვილი 6, რუსტამოვი 3, მიქაძე 3, ზაალიშვილი 3, გაწერელია 2, გოგავა 1

საქ2: დანელიშვილი 5, ზარნაძე 4, ჰუსეინოვი 4, კორასვილი 3, მჭედლიშვილი 3, ტიელიძე 2, ბაინაზიშვილი 2, მაისურაძე 1, ბაჯალაძე

მდგომარეობა: საქართველო-1 10 ქულა (5 თამაშიდან), საქართველო-2 6 (5), აზერბაიჯანი 2 (4), სომხეთი 0 (4)

მსაჯები: ელენე არაბული-ინა ჭკუასელი, გია წივწივაძე-გიორგი სამყურაშვილი

სამდივნო: მარი ხაჭაპურიძე, ვახტანგ ბერიაშვილი, ჯიმშერ დვალიშვილი,

19 მაისი

11:00 ბიჭები საქართველო 1 – აზერბაიჯანი

12:00 ბიჭები საქართველო 2 – სომხეთი

13:00 გოგონები. მესამე ადგილისთვის.

საქართველო 1- საქართველო 2

14:00 გოგონების ფინალი

პოლონეთი – აზერბაიჯანი

15:00 ბიჭები აზერბაიჯანი – სომხეთი

16:00 დაჯილდოება და საზეიმო დახურვა

გია ჯაფარიძის ფოტო: პოლონეთი -აზერბაიჯანი

Leave a Reply