EHFChampionshipW17_GEO21_Landscape_RGB

ჩემპიონატი ლაივ სტრიმინგით

დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატი 1998–99 დაბადებულ ბიჭებსა და გოგონებს შორის.

 

გლდანის ხელბურთის დარბაზიდან მოეწყო სამივე მატჩის ცოცხალი რეპორტაჟი ფედერაციის ვებგვერდზე და ჩვენს პარტნიორ გვერდზე – www.myvideo.ge/geohandball

სტრიმინგი ყველა მატჩიდან მოეწყობა. თამაშის საყურებლად ჩვენს ვებგვერდზე უნდა დააწკაპუნოთ მარცხენა ქვედა კუთხეში – პირდაპირი ეთერი.

სამი დღევანდელი თამაშიდან მხოლოდ ქარელმა ვერ გაუწია წინააღმდეგობა შევარდენს, ხოლო მამული და იმედი მედგრად ებრძოლნენ პეგასსა და შევარდენს. კარგა ხნის განმავლობაში სხვაობა 3–4 ბურთი იყო, მხოლოდ ბოლოსკენ იმძლავრეს პეგასმა და შევარდენმა და სხვაობა ორნიშნა გახადეს.

ხვალ გლდანში მეორე დღის სამი თამაშია. დასაწყისი 14 საათიდან.

ამავე ასაკის გოგონების ტურნირზე, დასავლეთის ჯგუფის ორი გუნდი, ბათუმი და ზუგდიდი სენაკში, ტურზე ვერ ჩავიდა. დარჩა ორი გუნდი. დღეს ფოთმა დაამარცხა წყალტუბო 34:6 და ტურიც ამით მორჩა.

საქართველოს ჩემპიონატი, 1998-99 წლებში დაბადებულები

გოგონები. დასავლეთი ჯგუფი, სენაკი. 28 სექტემბერი

ფოთიწყალტუბო 34:6

ბიჭები

თბილისის ჯგუფი (ქარიშხალა, მამული, პეგასი, იმედი, შევარდენი, ქარელი)

პირველი ტური, პირველი დღე. გლდანი, 28 სექტემბერი, შაბათი

შევარდენი-ქარელი 34:20

შევ: სადირინი, კოპალიანი, ზაალიშვილი 11, მეძმარიაშვილი 7, გიგაური 4, ბაზალოვი 3, მიჩილაშვილი 3, ინანიშვილი 2, ბულია 2, აგაჯანოვი 1, შაქარიშვილი 1, მარტიშვილი, თიგიშვილი, მესხიშვილი, დოლიძე, გოროზია

ქარ: მეარაყიშვილი, მეტრეველი 8, ნონაშვილი 2, გონგლიაშვილი ცერცვაძე, ქოთუაშვილი, ელბაქიძე, ლომიტაშვილი, გოგიჩაშვილი, კურტანიძე, კოშკაძე, ასკაროვი, ხვადაგიანი, კალანდაძე

მამული – პეგასი 26:36

მამ: დავითაშვილი, კორაშვილი 11, ისმაილოვი 8, წულიაშვილი 3, სხვიტარიძე 2, შევჩენკო 1, თოდუა 1, ლაგვილავა, ტალახაძე, ძაგანია, გეჯაძე, ცხვედიანი

პეგ: ზურაბიშვილი, მჟავანაძე, ნაზღაიძე 10, მაისურაძე 10, ზარნაძე 7, გოგუა 5, გაწერელია 3, ცხოვრებაძე 1, ვიბლიანი, კაჭკაჭიშვილი, ბაბუციძე, ბოლქვაძე, ალბუთაშვილი, მამაგეიშვილი

იმედიქარიშხალა 20:33

იმე: ხორავა, რუსტამოვი 7, ჰუსეინოვი 3, იობაშვილი 4, ბაინაზაშვილი 2, მღებრიშვილი2, მიქავა 1, დვალიძე 1

ქარ: ხანდოლიშვილი, ბულბულაშვილი 10, კბილაშვილი 7, ფერაძე 5, მამულაშვილი 3, გოგუა 2, უნდიაშვილი 2, არსენიშვილი 2, ჭინჭარაძე 1, წიკლაური 1,

მსაჯები: ინა ჭკუასელი 3 თამაში, გაგა სამყურაშვილი 2, ელენე არაბული 1

მეორე დღე. 29 სექტემბერი, კვირა. გლდანი

14:00 იმედი – შევარდენი

15:15 ქარიშხალა – მამული

16:15 პეგასი – ქარელი

აღმოსავლეთი ჯგუფი (ლაგოდეხი, გორი, გურჯაანი, ყვარელი, რუსთავი, თელავი)

1 ტური – 8-13 ოქტომბერს თელავში

დასავლეთი ჯგუფი (ქუთაისი, ფოთი, ბათუმი, წყალტუბო, სამტრედია, ზუგდიდი, ზესტაფონი)

1 ტური – 15-20 ოქტომბერს სენაკში

 

 

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი

 

 

Leave a Reply