ukr

ფოთი მესამეა, ჩემპიონი ხვალ ირკვევა

ეროვნული ჩემპიონი ქალთა ხელბურთში ხვალ, ბოლო ტურში გაირკვევა. 23-23 ქულით ლიდერობენ ქარიშხალა და მამული. პირველივე ხვალინდელ მატჩში, თუ ქარიშხალამ დაამარცხა სამტრედია, ჩემპიონი იქნება, რადგანაც მამულთან უკეთესი პირადი ბალანსი აქვს. ბრინჯაოს მედლები დღეს გაინაღდა ფოთის ოქროს ვერძმა. 

ქარიშხალას  დღეს მძიმე მატჩი ჰქონდა ფოთთან, პირველი ტაიმი ერთი ბურთითაც წააგო, მაგრამ მეორეში მაინც გატეხა მეტოქე – 15-13. იოლი არ იქნება არც სამტრედიასთან შეხვედრა, რადგანაც თბილისელებმა პირველ წრეში, პირველი ქულა სწორედ მათთან დაკარგეს – 22-22. სამტრედიის გუნდმა დღეს 18-10 მოუგო ყვარელს და მეხუთიდან მეოთხე ადგილზე გადაინაცვლა. ფრედ, 17-17 ითამაშეს პეგასმა და აჭარამ, მამულმა 21-12 დაამარცხა წყალტუბო და ხვალ ჯერ კონკურენტის შედეგს დაელოდება და შემდეგ აჭარის გუნდს უნდა შეხვდეს.

ხელბურთისაქართველოს ქალთა ჩემპიონატი 2017-18

მეორე წრის საერთო ტური, 11-14 მატჩები. არენა 2

11 მაისი. ფოთი – ქარიშხალა 13-15

ფოთ: ფიფია, გორგაძე – ბჟალავა 6, გვათუა 4, სურგულაძე 2, რიჟამაძე 1, გოგია, ბაირამიდი, თ. რურუა, გეგენავა

ქარ: არაბაჯევი, ლობჟანიძე – ქ. ცინცაძე 6, ა. ჩხაიძე 5, ხმელაძე 4, მ. ცინცაძე, კეკუტია, ციცქიშვილი, ი. ჩხაიძე,  ბიძინაშვილი, კერესელიძე

მამული – წყალტუბო 21-12

მამ: ვარდიშვილი – შახულოვი 6, ყველაშვილი 4, იაშვილი 4, ჯავახიშვილი 4, დანელია 2, ჩუხატურიანი 1, ველიჯანაშვილი, ე. ბერიკაშვილი, ქობალია, ავსაჯანიშვილი

წყ: ჩავჩიძე, კინწურაშვილი – ჩირგაძე 6, ჯიმშელეიშვილი 2, ლაღაძე 2, ფანცხავა 1, მამარდაშვილი 1, დარსაველიძე, ხეცურიანი, ნიკოლეიშვილი, ბენდელიანი

სამტრედია – ყვარელი 18-10

სამ: კოპალეიშვილი, ზაქარეიშვილი – ბურკაძე 4, მ. ჯოჯუა 3, ფოცხვერია 3, ტყეშელაშვილი 3, რუსია 3, კარტოზია 2, ცირეკიძე

ყვ: ამონაშვილი – ფუღიაშვილი 3, მ. ტეტოშვილი 3, სურამლიშვილი 2, მიხელიძე 1, თავღორაშვილი 1, სმოიანი, საზანიშვილი, იოსებაშვილი

აჭარა – პეგასი 17-17

აჭ: ქარჩავა – კომახიძე 6, ქამაშიძე 6, ხოხბა 3, დვალიშვილი 1, მარიამ მურუსიძე 1, ცივნარიძე, აიოზბა, მეგი მურუსიძე,  კოჩალიძე, ძნელაძე, ირემაძე, გაბეჩავა, ბოგვერაძე

პეგ: ჯიქურაშვილი, ბარამიძე, ახვლედიანი – ქებაძე 7, ჩხაიძე 6, ტარტარაშვილი 2, კორძაია 1, კაპანაძე 1, ქ. ჩოგოვაძე, ბაღაშვილი, საბაშვილი, ასიტაშვილი, სვანიძე

მსაჯები: ი. ჭკუასელი-გ.გველესიანი, თ. კევლიშვილი-ნ.კევლიშვილი

——————თ—მ—ფ—წ——-ბ——-ქ

ქარიშხალა–13–11—1—1–299-221–23

მამული——13–11—1—1–301-188–23

ფოთი——–13—7—2—4–201-196–16

სამტრედია–13—4—5—4–197-207–13

წყალტუბო–13—6—0—7–171-211–12

აჭარა———13—3—3—7–174-195—9

ყვარელი—–13—2—0–11–187-235—4

პეგასი——–13—1—2–10–175-252—4

12 მაისი

12:00 სამტრედია – ქარიშხალა

13:00 ფოთი – ყვარელი

14:00 აჭარა – მამული

15:00 წყალტუბო – პეგასი

Leave a Reply