gnhf-rrr

ფინალური ოთხეული ვადამდე გაირკვა

სპორტკომპლექს არენაში, საქართველოს ჩემპიონატის ფინალური ტურნირზე ხელბურთში 2000-01 წლებში დაბადებულ ჭაბუკთა შორის, ვადამდე გაირკვა ფინალური ოთხეულის ვინაობა. ჩემპიონობისთვის ბრძოლის უფლება მოიპოვეს თბილისის პეგასმა, წყალტუბოს, გორისა და ფოთის გუნდებმა.   

პეგასი და წყალტუბო აღმოსავლეთისა და დასავლეთის ლიგების ჩემპიონები არიან, გორი და ფოთი – მეორე პრიზიორები, ასე რომ, ყველაფერი ლოგიკურად დასრულდა, თუმცა, ჯგუფური ტურნირის ბოლო დღეს წყალტუბო-ფოთისა და პეგას-გოთის მატჩებს მაინც დიდი მნშვნელობა აქვს, რადგანაც სწორედ მათი შედეგის მიხედვით დაკომპლექტდება ნახევარფინალები.

ნახევარფინალი 9 აპრილსაა, საქართველოს ჩემპიონი კი 10 აპრილს გამოვლინდება.  

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი. ჭაბუკები, 2000-01.

ფინალური ტურნირი. არენა, 6-10 აპრილი

A ჯგუფი: წყალტუბო (დას-1), გორი (აღმ-2), კახეთი, სამტრედია (დას-4)

B ჯგუფი: პეგასი (აღმ-1), ფოთი (დას-2), რუსთავი (აღმ-3), ბათუმი (დას-3)

7 აპრილი, არენა 2

A. წყალტუბო (4 ქულა) -კახეთი (0) 41-23

წყ: ხელაძე 10, ციბაძე 7, ნ. ბაბუნაშვილი 6, რ. ბაბუნაშვილი 6, ჯიმშელეიშვილი 4,  ბენიძე 4, მეფარიძე 2, შვანგირაძე 1, გველესიანი 1

კახ: გოდელაშვილი 13, დ. ილაშვილი 4, ლაშხი 2, სხილაძე 2, ჭიჭაშვილი 2

A. გორი (4) – სამტრედია (0) 23-13

გორ: ტარუაშვილი 7, ნიაზაშვილი 5, გუდურაშვილი 5, გახოკიძე 3, ლურსმანაშვილი 2, შემშენოვი 1

სამ: ძნელაძე 8, ხომერიკი 2, თევზაძე 1, ხელისუფალი 1, გაგუა 1

B. ფოთი (4) – ბათუმი (0) 30-18

ფოთ: ლორთქიფანიძე 8, დიდია 7, ჟვანია 7,  ნოღაიდელი 3, ფანცულაია 2, მახათაძე 2, შარტავა 1

ბათ: შაინიძე 5, დუმბაძე 4, ბიბინიძე 2, ვასაძე 2, კეკელიძე 2, ზარქუა 1, კახიძე 1, თურმანიძე 1

B. პეგასი (4) – რუსთავი (0) 42-28

პეგ: ლაპიაშვილი 12, კალანდაძე 10, კაჭკაჭაშვილი 8, ნ. კევლიშვილი 3, კუხალაშვილი 3, ბუხაიძე 3, თ. კევლიშვილი 2, პატაშური 1

რუს: ეძგვერაძე 10, ბაბუნაძე 7, გავაშელიშვილი 4, ოთიაშვილი 3, ჩოხელი 3, გელაშვილი 1

მსაჯები: ი.. ჭკუასელი, გ. წივწივაძე, გ. სამყურაშვილი, გ. სურმავა, ზ. აბრამიშვილი, დელეგატები: თ. თევზაძე, ლ. გელაშვილი

8 აპრილი, არენა 2

10:00 სამტრედია-კახეთი, 12:30 წყალტუბო-გორი

11:15 რუსთავი-ბათუმი 13:45 პეგასი-ფოთი

9 აპრილი, არენა 1. ნახევარფინალი

11:30 ა1-ბ2, 12:50 ბ1-ა2

10 აპრილი, არენა 2.  ფინალი

11:00 3 ადგილისთვის, 12:20 მთავარი ფინალი

Leave a Reply