ukr

ფინალური ოთხეული გამოვლინდა

ხელბურთის ეროვნული ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგაში დღევანდელი მატჩების შემდეგ ოფიციალურად გაირკვა ფინალურ ოთხეულში გასული გუნდები: BSB ბათუმი, პეგასი, ქუთაისი და იმედი-სტუ თელავი. დღეს თელაველებმა 46-27 დაამარცხეს სპორტუნი, პეგასმა 46-29 მოუგო გორს.

აღმოსავლეთის მესამე წრე თბილისის სპორტის სასახლეში ხვალ დასრულდება ორი პრინციპული თამაშით: 16 საათზე მოედანზე გამოვლენ თელავი იმედი და პეგასი, ხოლო 18 საათზე – ქვედა ოთხეულის წევრები, გორი და სპორტუნი.

1-4 აპრილს საერთო ტურია, რითაც სრულდება რეგულარული სეზონი. 21-21 თამაშის შემდეგგ 4 საუკეთესო გუნდი საქართველოს ჩემპიონობისთვის ბრძოლას ფინალურ ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს. 14 მაისს ნახევარფინალია, 15 მაისს – ფინალი.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი შეგიძლიათ იხილოთ აქ:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

მესამე წრე, აღმოსავლეთი. თბილისის სპორტის სასახლე, 15 მარტი

სპორტუნი – იმედი-სტუ თელავი 27-46

სპ: ხარაიშვილი – გ. იობაშვილი 7, კუპატაძე 6, ჩაკვეტაძე 5, ჭელიძე 4, ერისთავი 3, ზურაბიანი 2, ჩიკვილაძე, ცხვარაშვილი, გურასპაული , გულდედავა

თელ: ცინცაძე, ხიდეშელი – დოლმაზაშვილი 14, ყორიაული 8, მიქავა 6, გოგალაძე 5, ზ. იობაშვილი 3, ცისკარიშვილი 3, გავაშელიშვილი 3, კორსანტია 3, ბერაძე 1

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი – თ. კევლიშვილი

გორი – პეგასი 29-46

გორ: ჯაფარიძე – ახალბედაშვილი 9, ზოზიაშვილი 5, ზუბიაშვილი 5, მჭედლიშვილი 5, დალაქიშვილი 3, ხუბულური 1, ბ. ნიაზაშვილი 1

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი, დგებუაძე – კუხალაშვილი 11, შუბითიძე 7, ზარნაძე 7, ჟვანია 5, ბაძაღუა 5, კოხრეიძე 5, პატაშური 3, კალანდაძე 2, გვაზავა 1, გრიშიკაშვილი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი – გ. გველესიანი

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, ვ. ბერიაშვილი

——————თ—მ—ფ—წ——–ბ—–ქ

BSB ბათუმი—17–16—0—1—720-470–32

პეგასი———-16–13—0—3—660-481–26

ქუთაისი——-17–13—0—4—707-493–26

იმედი-სტუ—-16–11—0—5—575-478–22

გორი———–16—5—0—11–564-690–10

სპორტუნი—–16—3—1–12—511-701—7

წყალტუბო—-17—2—1–14—-419-653—5

სამტრედია—-17—1—2–14—449-639—4

16 მარტი

16:00 იმედი-სტუ თელავი – პეგასი

18:00 გორი – სპორტუნი

მესამე წრე, საერთო. 1-4 აპრილი

ფინალური ოთხეული. 14-15 მაისი

Leave a Reply