ukr

უდანაკარგოდ მხოლოდ მონპელიე დარჩა  

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგის კაცთა ტურნირზე 5 ტურის შემდეგ, 1 ნოემბრამდე შესვენება გამოცხადდა სანაკრებო პაუზის გამო. მეხუთე ტურში 2017 წლის ჩემპიონმა, მაკედონიის ვარდარმა შინ 27-24 მოუგო ლიგის ყველაზე ტიტულოვან გუნდს, ბარსელონას.

ქალები. 2 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-10-15-rewind-women-episode-02

კაცები. 5 ტური. მიმოხილვა: http://www.ehftv.com/int/video/2017-10-15-rewind-episode-05

პირველი ქულა დაკარგა უნგრეთის ვესპრემმა, ვინც 32-32 ითამაშა პოლონეთის კელცესთან, ფრედ 20-20 დასრულდა ორი გერმანული კლუბის, კილისა და ფლენზბურგის მატჩი. 5 ტურის შემდეგ ხუთივე მოგება აქვს მხოლოდ ფრანგულ მონპელიეს.

ჩემპიონთა ლიგის მატჩების ხილვა ქართველ მაყურებელს აქამდე მხოლოდ ევროპის ხელბურთის ფედერაციის ინტრნეტ-ტელევიზიით შეეძლო (http://www.ehftv.com), ამ სეზონიდან კი ტურნირმა ქართულ საზოგადო ტელესივრცეშიც გამოინაცვლა: კაცთა ტურნირის რჩეული მატჩები და ყოველკვირეული მიმოხილვები, ქართული კომენტარით, შეგიძლიათ ნახოთ SILK უნივერსალზე.

ქალთა ტურნირის მეორე ტურში CSM ბუკურეშტიმ ქრისტინა ნიაგუს 12 გოლით დაამარცხა პოლონეთის გდინია 34-23. ქალები დეკემბრამდე ზედიზედ გამართავენ კიდევ 4 ტურს და მეორე ჯგუფური ეტაპის მონაწილე 12 გუნდ გამოავლენენ.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2017-18. კაცები, ჯგუფური ეტაპი.

5 ტური, 11-15 ოქტომბერი

A ჯგუფი: ვარდარი 9, რაინ-ნეკარი 8, სეგედი 7, ბარსელონა 7, ნანტი 5, ზაგრები 2, ვისლა 1, კრისტიანსტადი 1

ვისლა პლოცკი (პოლ) – სეგედი (უნგ) 27-33

რაინ-ნეკარ ლიოვენი (გერ) – ზაგრები (ხორ) 31-24

პეკელერი 8, მენსა 6 – ჟ. მარკოვიჩი 7

ნანტი (საფ) – კრისტიანსტადი (შვდ) 34-25

ტურნა 10, ბალაგერი 5 – სორენსენი 6

ვარდარ სკოპიე (მკდ) – ბარსელონა (ესპ) 27-24

ბოროზანი 6, მაკედა, ცინდრიჩი, დიბიროვი 4 – რივერა 8 , ენტრერიოსი 5

B ჯგუფი: ვესპრემი 9, პსჟ 8, ფლენზბურგი 6, მეშკოვ ბრესტი 5, კელცე 4, ცელიე 3, კილი 3, ოლბორგი 2

ცელიე (სლნ) – მეშკოვ ბრესტი (ბლრ) 33-33

ოლბორგი (დან) –  პარი სენ-ჟერმენი (საფ) 27-33

იულ-ლასენი 9 – გენსჰაიმერი 5, საგოსენი, სტეპანჩიჩი 4

კილი (გერ) – ფლენზბურგი (გერ) 20-20

ვუინი 5 – მაე, სვანი 4

კელცე (პოლ) – ვესპრემი (უნგ) 32-32

დუიშებაევი 7, შტრლეკი 5 – ტონესენი 6, ბლაგოტინშეკი, ილიჩი 5

AB: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

C ჯგუფი: სკიერნი 6, შაფჰაუზენი 6, ველენიე 6, ელვერუმი 6, ლეონი 4, დინამო ბუკურეშტი 2

შაფჰაუზენი (შვც) – სკიერნი (დან) 25-24

ელვერუმი (ნორ) – ველენიე (სლნ) 29-28

დინამო ბუკურეშტი (რუმ) – ლეონი (ესპ) 24-28

D ჯგუფი: მონპელიე 10, მოტორი 6, ბეშიქთაში 5, მეტალურგი 5, სპორტინგი 4, ჩეხოვსკიე მედვედი 0

ბეშიქთაში (თურ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 28-28

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) – მეტალურგ სკოპიე (მკდ) 26-32

სპორტინგი (პორ) – მონპელიე (საფ) 29-33

CD: 1-2 ადგილები მერვედფინალში გასასვლელად ერთმანეთს ეთამაშებიან: C1-D2, D1-C2

6 ტური: 1-5 ნოემბერი

ქალები. ჩემპიონთა ლიგა. პირველი ჯგუფური ეტაპი.

პირველი ტური. 13-15 ოქტომბერი

A ჯგუფი: CSM ბუკურეშტი 4, ნიუკობინგი 2, კრიმ მერკატორი 2, გდინია 0

გდინია (პოლ) – CSM ბუკურეშტი (რუმ) 23-34

უსცინოვიჩი 7 – ნიაგუ 12

კრიმ მერკატორი (სლნ) – ნიუკობინგი (დან) 27-26

სტანკო 9 – კ. კრისტიანსენი 9

B ჯგუფი: დიორი ეტო 4, როსტოვ-დონი 2, მიდტიულანდი 2, ბრესტ-ბრეტონი 0

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) – დიორი ეტო (უნგ) 23-26

გაიგერი 6, ტისიე 5 – ხროტი 6, ამორიმი 5, მორკი 4

მიდტიულანდი (დან) – როსტოვ-დონი (რუს) 24-21

აუგუსტესენი, ვ. კრისტიანსენი, ლოესეტი 5 – ვიახირევა 4

C ჯგუფი: ვარდარი 4, ფერენცვაროში 2, ტიურინგერი 2, ლარვიკი 0

ფერენცვაროში (უნგ) – ლარვიკი (ნორ) 37-33

ვან დერ ჰაიდენი 10, კოვაჩიჩი 8 – ბრაისტოლი 9 , ტოლბრინგი 6

ტიურინგერი (გერ) – ვარდარი (მკდ) 21-29

ლუზუმოვა 8, შეფკნეხტი 6 – რადიჩევიჩი 8, ლეკიჩი 7, პენეზიჩი 5

D ჯგუფი: მეცი 4, კრისტიანსანდი 2, ბუდუჩნოსტი 2, ბიტინგჰაიმი 0

კრისტიანსანდი (ნორ) – ბუდუჩნოსტი (მნტ) 29-19

სულანდი 9, ჟ. კრისტიანსენი 6 – იაუკოვიჩი, ლასლო, რაიჩევიჩი 4

ბიტინგჰაიმი (გერ) – მეცი (საფ) 26-30

ნაიძინავიჩუსი 10 – შმიტსი 7, გროსი, ზაადი 6

1-3 ადგილები ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით გადიან მეორე ჯგუფურ ეტაპზე

მეორე ტური: 20-25 ოქტომბერი

Leave a Reply