gnhf-rrr

რეპეტიციები მთავარი მატჩის წინ

ოლიმპიურ სასახლეში განახლდა საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა ხელბურთში. 10-13 დეკემბერს რვა გუნდი 4-4 მატჩს გამართავს და პირველ წრეს გაასრულებს. 10 დეკემბერს ლიდერებმა დაგეგმილი გამარჯვებები მიითვალეს, ხვალ 15 საათზე კი მთავარი მატჩია ქვეყნის ჩემპიონ ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებსა და თასის მფლობელს, თბილისის პეგასს შორის.  

დღეს ბათუმმა 56-28 დაამარცხა გორი, თელავის სტუ-იმედმა 43-21 მოუგო წყალტუბოს, ქუთაისმა – სპორტის უნივერსიტეტს (54-26), ხოლო პეგასმა – სამტრედიას, 50-22.

ხვალ ოთხივე წყვილი თანაბარია. პეგას-ბათუმის გარდა ითამაშებენ სტუ-იმედი – ქუთაისი, სპორტუნი-წყალტუბო, გორი – სამტრედია. თამაშები ოლიმპიური სასახლის მცირე დარბაზში გაიმართება 11 საათიდან.  ჩემპიონი გამოვლინდება მაისში, როდესაც ამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი გადამწყვეტ პლეიოფს გამართავს.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი: https://www.facebook.com/GEONHF/

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2018-19. კაცები. უმაღლესი ლიგა

10 დეკემბერი, ოლიმპიური სასახლე. მცირე დარბაზი

ბსბ ბათუმი – გორი 56-28

ბათ: ტორონჯაძე, ხანდოლიშვილი – გოგოლაძე 17, აბრამიშვილი 8, სიმონია 6, კოხრეიძე 6, ტიელიძე 5, თევზაძე 4, სურმავა 4, მახაჭაძე 4, წივწივაძე 1, მჟავანაძე 1, ბერძენიშვილი – მწვ. ჭანტურია, მჟავანაძე, ბზეკალავა

გორ: ვათიაშვილი – მჭედლიშვილი 10, ტარუაშვილი 4, ახალბედაშვილი 3, დალაქიშვილი 3, გუდურაშვილი 2, ნიაზაშვილი 2, ხუბულური 2, ოსეფაშვილი 1, ზოზიაშვილი 1, ზუბიაშვილი, საათაშვილი – მწვ. მამაცაშვილი

მსაჯები: ვ. როჟკოვი – ა. ნოვიკოვი (უკრ)

იმედი-სტუ თელავი – წყალტუბო 43-21

თელ: ცინცაძე, ხიდეშელი – ყორიაული 12, გოგალაძე 7, ცისკარიშვილი 6, დოლმაზაშვილი 5, ზ. იობაშვილი 3, კორსანტია 3, მაისაშვილი 3, ბერაძე 2, ბაინაზიშვილი 1, გავაშელიშვილი 1 – მწვ. მეტრეველი, კეკელიძე, ორჯონიკიძე

წყ: სილაგაძე, აფხაძე – გველესიანი 7, ჯიმშელეიშვილი 5, მეტონიძე 3, ხელაძე 2, გ. აფხაძე 2, დარსაველიძე 1, კახაია 1, ნიჟარაძე, მუკბანიანი – მწვ. გოგიძე

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი – თ. კევლიშვილი (თბილისი)

ქუთაისი – სპორტუნი 54-26

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე, გულეიშვილი – გამზარდია 16, ლ. იმნაძე 10, სტურუა 7, რუსტამოვი 7, ჯ. იმნაძე 5, მათნაძე 4, ხაჟომია 4, ჯუღელი 1, კობახიძე – მწვ. ბოყოჩაძე, ყაველაშვილი, გობეჯიშვილი

სპ: ხარაიშვილი – გულდედავა 6, ცხვარაშვილი 5, ერისთავი 5, თიგიშვილი 3, დელიბაშვილი 3, ჭელიძე 2, ზურაბიანი 2 – მწვ. შარანგია

მსაჯები: ი. ჭკუასელი (თბილისი) – გ. გველესიანი (წყალტუბო)

პეგასი – სამტრედია 50-22

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი – ზარნაძე 14, კალანდაძე 11, კუხალაშვილი 9, გრიშიკაშვილი 4, ქათამაძე 4, ბაძაღუა 2, შუბითიძე 2, ასაბაშვილი 1, ჟვანია 1, ჭანტურია 1, დგებუაძე 1, გვაზავა, პატაშური კოხრეიძე – მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

სამ: შველიძე – ძნელაძე 10, ხელისუფალი 5, ხომერიკი 3, დიდია 2, თევზაძე 1, ქავზინაძე 1, ადამია, აფრიდონიძე, ნადირაძე, მანაგაძე – მწვ. ხელისუფალი, ქავზინაძე

მსაჯები: ვ. როჟკოვი – ა. ნოვიკოვი (უკრ)

——————თ—მ—ფ—წ—–ბ—–ქ

BSB ბათუმი—-4—4—0—0—190-107–8

პეგასი———–4—4—0—0—184-105–8

ქუთაისი——–4—3—0—1—173-105–6

იმედი-სტუ—–4—3—0—1—143-118–6

გორი————4—1—0—3—136-189–2

სამტრედია—–4—1—0—3—105-168–2

სპორტუნი——4—0—0—4—122-179–0

წყალტუბო—–4—0—0—4—-84-166–0

11 დეკემბერი, მცირე დარბაზი

11:00 ქუთაისი – იმედი-სტუ თელავი

13:00 სპორტუნი – წყალტუბო

15:00 პეგასი – ბსბ ბათუმი

17:00 გორი – სამტრედია

12 დეკემბერი, დიდი დარბაზი

10:00 სპორტუნი – ბსბ ბათუმი

12:00 ქუთაისი – გორი

14:00 სამტრედია – იმედი-სტუ თელავი

16:00 პეგასი – წყალტუბო

13 დეკემბერი, დიდი დარბაზი

10:00 სამტრედია – სპორტუნი

12:00 წყალტუბო – გორი

14:00 ქუთაისი – პეგასი

16:00 ბსბ ბათუმი – იმედი-სტუ თელავი

Leave a Reply