ukr

ორი მოგება და ფრე აზერბაიჯანთან

შვედეთში,  ევროპის ჩემპიონატზე გამგზავრების წინ, საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრებმა დაასრულა სამმატჩიანი სერია აზერბაიჯანის გუნდთან. მეორე მატჩი გლდანში მასპინძლებმა 27-15 მოიგეს, მესამე კი ფრედ, 18-18 დასრულდა. 

პირველი შეხვედრა, 21 ივნისს ასევე საქართველოს ნაკრებმა მოიგო – 33-27. მეორე მატჩში სხვაობა ბევრად მეტი იყო, ხოლო მესამეში მწვრთნელებმა ძირითადი შემადგენლობის 5 ხელბურთელი დაასვენეს.

მწვრთნელთა სამეული, გვაზავა-სახვაძე-ხელისუფალი ამ დღეებში დაასახელებს საბოლოო  შემადგენლობას, ჩვენი გუნდი კი შვედეთში 29 ივნისს მიემგზავრება. შეჯიბრება ქალაქ გეტებორგში 1 ივლისს იწყება. ამ დღეს ორი მატჩი გვაქვს – ესპანეთთან და ისრაელთან. ამათ გარდა ჯგუფურ ეტაპზე საქართველო შეხდება ნორვეგიას, ფარერის კუნძულებსა და ისრაელს

ხელბურთი. ამხანაგური მატჩები. გლდანი, 22-23 ივნისი

საქართველო (17) – აზერბაიჯანი (17) 27-15

საქ: ალიევი, გორგოძიანი – კალანდაძე 6, გაბაიძე 3, შუბითიძე 3, ჟვანია 3, აფრიდონიძე 2, ბჟალავა 2, კოხრეიძე 2, თურმანიძე 2,  პატაშური 2, ნაწილაშვილი 2, ადამია, ცხადაია, დუმბაძე, მუკბანიანი – მწვ. გვაზავა, სახვაძე, ხელისუფალი

აზე: განდვანი, მურადოვი – იუსიფოვი 3, ე. მამედოვი 3,  საფიევი 3, არიხოვი 2, ისმაილოვი 1, ალიევი 1, სერხანოვი 1, რაჰიმლი 1, მ. მამედოვი, გულიევი, ჰუსეინოვი, ჰასანოვი, ისაევი, არიგოზალოვი – მწვ. ალიევი, აგაევა

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი – თ. კევლიშვილი

საქართველო (17) – აზერბაიჯანი (17) 18-18

საქ: გორგოძიანი, ანთიძე – თურმანიძე 7,  კოხრეიძე 5, ბჟალავა 3, ნაწილაშვილი 2, ჟვანია 1, გაბაიძე,  აფრიდონიძე, ფანცულაია, ადამია, დუმბაძე, მუკბანიანი, ცხადაია, ძამაშვილი, უთმელიძე, მდივანი

აზე: განდვანი, მურადოვი – იუსიფოვი 5, არიხოვი 3, ალიევი 3, გულიევი 3, ჰასანოვი 2, ჰუსეინოვი 1, ისმაილოვი 1, ე. მამედოვი,  საფიევი, სერხანოვი, რაჰიმლი  მ. მამედოვი, ისაევი, არიგოზალოვი – მწვ. ალიევი, აგაევა

მსაჯები: ი. ჭკუასელი, ა. ჩხაიძე

ევროპის 17 წ. ჩემპიონატი. ჭაბუკები. 1-5 ივლისი, გეტებორგი, შვედეთი

A ჯგუფი. შვედეთი, ჩეხეთი, რუსეთი, შვეიცარია, ლუქსემბურგი, ბრიტანეთი

B ჯგუფი. ისლანდია, ავსტრია, ჰოლანდია, მონტენეგრო, რუმინეთი, იტალია

C ჯგუფი: ესპანეთი, ნორვეგია, საქართველო, ფარერები, ისრაელი, ესტონეთი

1 ივლისი. საქართველო – ესპანეთი, საქართველო – ისრაელი

2 ივლისი. საქართველო – ნორვეგია

3 ივლისი. საქართველო – ფარერები, საქართველო – ისრაელი

D ჯგუფი: უნგრეთი, ბელარუსი, პოლონეთი, სლოვაკეთი, ფინეთი, ბელგია

მეორე ეტაპი, 4-5 ივლისი. 1-8, 9-16, 17-20, 21-24 ადგილები

Leave a Reply