ukr

მონპელიე მეორე ადგილზეა

ჩემპიონთა ლიგის მეოთხე ტურში გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა მონპელიემ ზედიზედ მესამე გამარჯვება მოიპოვა და ჯგუფში მეორე ადგილზეა. აქ ლიდერობს გერმანიის კილი 7 ქულით, ხოლო A ჯგუფში ოთხიდან 4 მოგება აქვს პარი სენ ჟერმენს.

კილმა სტუმრად 31-20 გაანადგურა ლიგის მოქმედი ჩემპიონი ვარდარი, ხოლო მონპელიემ, 2018 წლის ჩემპიონმა, სტუმრად დაამარცხა 2016 წლის გამარჯვებული, პოლონეთის კელცე – 29-27. 18 წლის ცხოვრებაძეს მწვრთნელმა პატრის კანაიემ 6 წუთი დაუთმო შეხვედრის პირველ ნახევარში. მომდევნო ტურში, 19 ოქტომბერს, მონპელიე სწორედ კილს მასპინძლობს.

ცხოვრებაძის გამოსვლა: https://www.facebook.com/watch/?v=521238802009032

2 ტური გაიმართა ქალთა ტურნირზეც. ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა ორივე მატჩი იოლად მოიგო.

4 ტური კაცები. მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-4/1757212

1 ტური. ქალები. https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-1/1745377

2 ტური. ქალები. https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-2/1759119

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 201920კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 4 ტური, 9-13 ოქტომბერი.

A ჯგუფი: პსჟ 8, ფლენზბურგი 7, ბარსელონა 6, ოლბორგი 6, სეგედი 5,  ელვერუმი 0, ცელიე 0, ზაგრები 0

ფლენზბურგი (გერ) – ზაგრები (ხორ) 20-17

ბარსელონა (ესპ) – ელვერუმი (ნორ) 33-24

ოლბორგი (დან) – სეგედი (უნგ) 28-35

პარი სენ ჟერმენი (საფ) – ცელიე (სლნ) 27-18

B ჯგუფი: კილი 7, მონპელიე 6, ვარდარი  6, ვესპრემი 4, პორტუ 4, კელცე 3, ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 0

ვარდარი (მკდ) – კილი (გერ) 20-31

კელცე (პოლ) – მონპელიე (საფ) 27-29

მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) – მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 33-31

ვესპრემი (უნგ) – პორტუ (პორ) 38-28

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

C ჯგუფი:  სევეჰოფი 8, ბიდასოა 7, სპორტინგი 5, რაბოტნიკი 2, კოქსი 2, პრეშოვი 0

ტატრან პრეშოვი (სლკ) – სევეჰოფი (შვდ) 23-28

სპორტინგი (პორ) – ბიდასოა ირუნი (ესპ) 30-30

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) – რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 31-30

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 7, GOG 6, ვისლა 4, შაფჰაუზენი 4, ჩეხოვი 2, კრისტიანსტადი 1

კრისტიანსტადი (შვდ) – შაფჰაუზენი (შვც) 24-24

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) – დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 20-30

GOG (დან) – ვისლა პლოცკი (პოლ) 28-27

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

5 ტური: 19-20 ოქტომბერი

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 201920ქალები. პირველი ჯგუფური ეტაპი

A ჯგუფი: მეცი (საფ) 4, კრიტიანსანდი (ნორ) 2, პოდრავკა (ხორ) 2, ფერენცვაროში (უნგ) –

1 ტური: კრიტიანსანდი – ფერენცვაროში 31-22, მეცი  – პოდრავკა ვეგეტა 40-26

2 ტური: ფერენცვაროში – მეცი 28-34, პოდრავკა – კრისტიანსანდი 25-24

B ჯგუფი: როსტოვი (რუს) 3, CSM ბუკურეშტი (რუმ) 3, ესბიერგი (დან) 1, ლიუბლინი (პოლ) 0

1 ტური: როსტოვი – ლიუბლინი 31-21,  ესბიერგი – ბუკურეშტი 22-24

2 ტური: ბუკურეშტი – როსტოვი 23-23, ლიუბლინი – ესბიერგი 22-28

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 4, ბუდუჩნოსტი (მნტ) 2, რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 2, ბიტიგჰაიმი (გერ) 0

1 ტური: რამნიკუ ვალჩეა – ბიტიგჰაიმი 34-27, ბუდუჩნოსტი – ბრესტ-ბრეტონი 32-35

2 ტური: ბრესტ-ბრეტონი – რამნიკუ ვალჩეა 37-24, ბიტიგჰაიმი – ბუდუჩნოსტი 23-30

D ჯგუფი: დიორი (უნგ) 4, კრიმ მერკატორი (სლნ) 2, ბანიკ მოსტი (ჩეხ) 2, სევეჰოფი (შვდ) 0

1 ტური: დიორი – სევეჰოფი 35-23, კრიმ მერკატორი – ბანიკ მოსტი 29-31

2 ტური: სევეჰოფი – კრიმ მერკატორი 21-25, ბანიკ მოსტი – დიორი 21-46

3 ტური 19-20 ოქტომბერს

მეორე  ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

Leave a Reply