gnhf-rrr

მონპელიე ისევ ბრძოლაშია

ხელბურთის განახლებულ ჩემპიონთა ლიგაზე თასის მფლობელმა, საფრანგეთის მონპელიემ 29-23 დაამარცხა ბელარუსის მეშკოვ-ბრესტი და 5 ქულით მეექვსე, პლეიოფში გამსვლელ ადგილზე გადაინაცვლა.

ამდენივე აქვთ ფრანგულის კლუბის კონკურენტებს, ბრესტსა და კრისტიანსტადს, მათ შორის სუკეთესო კი მერვედფინალში გავა. სათამაშო ჯფუფური ეტაპის კიდევ 3 ტურია. 

მიმოხილვა. კაცები: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-11/1446529

მეორე ჯგუფში ბრძოლა უფრო მძაფრია. წინ არიან პსჟ და სეგედი, ხოლო დანარჩენი 4 საგზურისთვის იბრძვის დანარჩენი 6 გუნდი – ფლენზბურგი, ზაგრები, ნანტი, ზაპოროჟიე, ცელიე  და სკიერნი.

მიმოხილვა. ქალები: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-9/1452249

ქალთა ტურნირზე, ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 3 ტურით ადრე გაირკვა 5 მეოთხედფინალისტი: მეცი, როსტოვი, ბუდუჩნოსტი,, დიორი და ბუდუჩნოსტი.

ხელბურთი.  ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, კაცები

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 11 ტური, 6 – 10 თებერვალი

A: ბარსა 18, ვარდარი 15, ვესპრემი 14, კელცე 14, რაინ-ნეკარი 12, მონპელიე 5 – მეშკოვი 5, კრისტიანსტადი 5

რაინ ნეკარი (გერ) – ვარდარი (მკდ) 27-30

შმიდი 9, კოლბახერი 8 – დიბიროვი 7, კარაჩიჩი, სტოილოვი 6

მონპელიე (საფ) – მეშკოვბრესტი (ბლრ)29-23

რიშარსონი 8 – ბარანაუ 4

კრისტიანსტადი (შვდ)  – კელცე (პოლ) 33-34

ვესპრემი (უნგ) – ბარსა (ესპ) 29-26

მაე, მანასკოვი, ნენადიჩი, ტონესენი 4 – ნგესანი, თომასი, არინო 4

B: პსჟ 20, სეგედი 17, ფლენზბურგი 10, ზაგრები 10, ნანტი 9, ზაპოროჟიე 9 – ცელიე 7, სკიერნი 6

ნანტი (საფ) – პარი სენ ჟერმენი (საფ) 31-35

ლაზაროვი, რივერა 6, ბალაგერი 5 – აბალო 7, ჰანსენი, ჰ. ტოფტი 6

ცელიე (სლნ) – სეგედი (უნგ) 28-29

ზაგრები (ხორ) – სკიერნი (დან) 32-29

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) – ფლენზბურგი (გერ) 28-26

A, B: გამარჯვებულები გადიან მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები – მერვედფინალში

12 ტური: 13-17 თებერვალი

და D ჯგუფები, პლეიოფი

სპორტინგი (პორ)  – დინამო ბუკურეშტი (რუმ): 23, 28 თებერვალი

ვისლა პლოცკი (პოლ) – სილკებორგი (დან): 23 თებერვალი, 3 მარტი

—-

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2018-19, ქალები

მეორე ჯგუფური ეტაპი. მე-7 ტური, 9-10 თებერვალი

A ჯგუფიმეცი 11, როსტოვი 11, ბუდუჩნოსტი 10, კობენჰავნი 4 – ოდენსე 4, ბრესტ-ბრეტონი 2

მეცი (საფ) – კობენჰავნი (დან) 36-24

ოდენსე (დან) – როსტოვი (რუს) 26-30

ბუდუჩნოსტი (მნტ) – ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 28-27

B ჯგუფი: დიორი 13, ბუკურეშტი 10, კრისტიანსანდი 8, ფერენცვაროში 7 – კრიმი 3, ტიურინგერი 1

კრიმ მერკატორი (სლნ) – ფერენცვაროში (უნგ) 23-25

ნიაბუიუ 6 – კლუიბერი 9

დიორი (უნგ) – კრისტიანსანდი (ნორ) 33-29

ჰანსენი 8, ბრატსეტი 7, გორბიცი 6 – სულანდი 8

ტიურინგერი (გერ) – CSM ბუკურეშტი (რუმ) 30-38

ლუზუმოვა 12 – რადიჩევიჩი 12

მე-8 ტური: 23-24 თებერვალი

მეოთხედფინალში გადის 4-4 საუკეთესო

Leave a Reply