gnhf-rrr

მესამე წრე ტყიბულში დაიწყო  

ხელბურთელთა ეროვნული ჩემპიონატის მესამე წრე ტყიბულის სპორტი სასახლეში დაიწყო. პირველ დღეს ლიდერმა, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა 36-24 მოუგო სამტრედიას, ქუთაისმა დაამარცხა წყალტუბო, 40-23. ტყიბულში მთავარი მატჩი, ბათუმ-ქუთაისი პარასკევს, 23 მარტს გაიმართება. 

აღმსოავლეთ საქართველოს 4 გუნდი მე-15-17 მატჩებს თბილისში, 27-29 მარტს გამართავს, ხოლო რეგულარული სეზონის დასკვნითი, საერთო ტური ასევე თბილისშია 17-20 აპრილს. ამის შემდეგ ოთხი საუკეთესო გუნდი ჩემპიონობისთვის პლეიოფში იბრძოლებს.

ხვალ ტყიბულში ორი მატჩია: ბათუმი-წყალტუბო, ქუთაისი–სამტრედია.

ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი და ჩანაწერი:

https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა

მესამე წრე. დასავლეთი. 15-17 მატჩები. ტყიბულის სპორტის სასახლე

21 მარტი. სამტრედია – BSB ბათუმი 24-36

სამ: შველიძე – ძნელაძე 9, ადამია 5, ნადირაძე 5, გაგუა 3, ხელისუფალი 2, დ. თევზაძე, მანაგაძე

ბათ: ტორონჯაძე, ცერცვაძე – ბულბულაშვილი  9, სტურუა 6, ხაჟომია 5, სურმავა 4, ი. თევზაძე 4, გოგოლაძე 4, მჟავანაძე 2, წივწივაძე 1, თურმანიძე 1, ქარდავა

მსაჯები: თამაზ კევლიშვილი – ნიკოლოზ კევლიშვილი

წყალტუბო – ქუთაისი 23-40

წყ: სილაგაძე, ხაჭაპურიძე – ჯიმშელეიშვილი 9, ხელაძე 8, დარსაველიძე 2, გელა გველესიანი 2, მ. გველესიანი 1, მეტონიძე 1,  ნიჟარაძე, კუხალაშვილი, კახაია

ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე – რუსტამოვი 10, კბილაშვილი 6, ჯ. იმნაძე 5, კობახიძე 4, სიმონია 4, მერკვილაძე 3, ლ. იმნაძე 3, გოგალაძე 2, მათნაძე 2, გამზარდია 1

მსაჯები: რუსლან პერეპელიცა – ვალერი როჟკოვ (უკრ)

დელეგატები: ლევან გელაშვილი, ვახტანგ ბერიაშვილი

————————-თ—მ—ფ—წ——-ბ——–ქ

BSB ბათუმი——–15–13—2—0–569-423–28

იმედი თელავი—-14–12—1—1–471-385–25

ქუთაისი————15–11—1—3–554-431–23

პეგასი—————14—8—0—6–522-481–16

გორი—————-14—6—0—8–475-524–12

სტუ-ქარიშხალა—14—4—0–10–427-440—8

წყალტუბო———15—2—0–13–433-577—4

სამტრედია———15—0—0–15–381-571–0

22 მარტი

16:00 BSB ბათუმი – წყალტუბო

18:00 ქუთაისი – სამტრედია

23 მარტი

13:00 წყალტუბო – სამტრედია

15:00 ქუთაისი – BSB ბათუმი

თბილისი, 27-29 მარტი: მესამე წრე, აღმოსავლეთი, მე-15-17 მატჩები

17-20 აპრილი: მესამე წრე, საერთო ტური, მე-18-21 მატჩები

ფინალური ოთხეული: 8 მაისი: ნახევარფინალი 9 მაისი: ფინალი

Leave a Reply